techcast_logo

TechCast

Největší slabina kyberbezpečnosti je člověk. Necháváme se zmanipulovat

Začít to může podvodným e-mailem jednomu ze zaměstnanců. A skončit třeba zašifrováním všech dat, které má korporace na globální úrovni, a škodami v miliardách dolarů. Za značnou částí podobných útoků nestojí primárně kdovíjak schopný hacker, ale právě člověk, který se nechá zmanipulovat nebo podvést. Předejít útokům se snaží i bezpečnostní experti ze společnosti Trask Martin Bareš, Tomáš Sýkora a Jan Zmítko. Ti byli hosty dalšího TechCastu, technologického podcastu od CzechCrunche.

Podporuje Trask

Epizody 19 epizod

Kyberútoků raketově přibývá. Firmy ohrožuje i to, s kým spolupracují

Společnost Mastercard kdysi začala s řešením pro zabezpečení plateb, teď má pro kyberbezpečnost v online prostoru asi 120 produktů a je světový lídr v poskytování bezpečnostních řešení na míru. „Mnohé firmy si ani neuvědomují, že nemusí být hlavním terčem útoku, ale pouze vstupní branou, díky které se útočníci do systémů požadované instituce dostanou,“ říká produktová ředitelka ve společnosti Mastercard Barbora Tyllová v nové epizodě TechCastu. Více informací o tom, jak zabezpečit firmu před kyberútoky na mastercard.czechcrunch.cz.

Kód je složitý, ale lidi ještě složitější, říká Daniel Hejl z Productboardu

Spolu s Hubertem Palánem založil firmu, která nabízí online platformu, jež pomáhá produktovým manažerům vyvíjet správné produkty na základě potřeb zákazníků a uvést je co nejrychleji na trh. Jak celá tato cesta pro Daniela Hejla začala? Proč byli zpočátku příliš naivní? A co má s Productboardem, mimo jiné jedním z nejúspěšnějších českých startupů, společného přirovnání ke koupališti? Nejen o tom je řeč v novém TechCastu, technologickém podcastu CzechCrunche.

Jediná cesta k nezaujaté umělé inteligenci? Kontrolovat vstupní data, říká Šafář z SAS

Zatímco umělé inteligence jsou aktuálně všude, už méně se mluví o společenské dimenzi výzev, kterou s sebou nesou. Zabývá se jimi i Luděk Šafář, Head of Customer Advisory Central Europe v konzultantské společnosti SAS. Ve spojení s AI používá i termín demokratizace. Co vlastně znamená?

Cyklistika z obýváku. Na trenažéru Rouvy za měsíc proteče pět petabajtů videí

Zajet si části trasy Tour de France nebo vystoupat na nějaký z italských vrcholů patří mezi sny každého, kdo se zabývá silniční cyklistikou. Díky augmentované realitě a českému startupu Rouvy to jde ale udělat. Zdánlivě jednoduchá aplikace nicméně znamená překvapivě velkou technickou náročnost. Poslechněte si technického ředitele Rouvy Matúše Kocku, který vypráví i o tom, jakou infrastrukturu aplikace využívá.

Firemní IT čeká revoluce. Bude hlavně koordinovat, aplikaci už si vytvoří každý, říká Antoš

Neříká se tomu programování ani kódování, ale automatizace. Na pozadí běží stále stejně složitý program, ale rozdíl je v tom, že nově si aplikaci na dennodenní úkoly může ve firmě vytvořit každý – není tak závislý na firemním IT. Nástroje už na to přitom dost možná má. Trendy v IT, jako je tento, sleduje Jan Antoš, CTO české technologické společnosti Trask.

techcast_logo
V podcastu TechCast rozebíráme hlavní otázku dnešního technologického světa – jak zařízení, která denně používáme, skutečně fungují? S našimi hosty odhalujeme, jak pracují cloudy, umělá inteligence, algoritmy či weby a aplikace a předpovídáme, jak bude vypadat budoucnost. Moderuje Ladislav Vašek.
Ladislav Vašek

Ladislav Vašek • tvůrce podcastu TechCast