Podcasty CzechCrunche se shrnutím novinek týdne, ale i o byznysu, životním stylu a podnikatelském úspěchu i neúspěchu s osobnostmi českého byznysu.

Ondřej Bartoš (Credo Ventures): Jak funguje venture kapitál a investice do startupů

2. 12. 2019

Partner podcastu: Driveto

Ondřej Bartoš je jeden z předních venture kapitálových investorů u nás. Na konci 90. let spoluzakládal a řídil několik společností v oblasti správy událostí, poradenství a IT. Relativně brzy si uvědomil, že nemá, co je zapotřebí, aby se skutečně úspěšný podnikatel stal, a tak se stal konzultantem a andělským investorem. Je též spoluvlastníkem Credo Ventures, kapitálového fondu po vzoru amerického Silicon Valley.

V současné době se Ondřej věnuje investicím v České republice, na Slovensku a v Rumunsku, zabývá se také Bulharskem. Jeho hlavní vášní je najít vynikající zakladatele a velký talent a pomoci jim s vedením a růstem jejich businessu. V podcastu se dozvíte: – Jak se rodila Ondřejova cesta k tomu stát se investorem – Jak fungují venture kapitálové fondy a jak se do nich získávají peníze – Co je to struktura dva dvacet a k čemu se používá – Zda stále dává smysl investovat peníze na našem relativně malém středoevropském regionu – Jaká firma z prvních dvou fondů se stala nejúspěšnější