czechcrunch-podcast

CzechCrunch Podcast

Ondřej Kania: V českém školství rosteme nejrychleji ze všech. Vnímám naše aktivity napůl jako aktivismus

Ondřej Kania v sedmadvaceti letech řídí tři americké školy a jedno pražské gymnázium. Sám přitom nebyl nejvzornějším studentem. Zlomová pro něj byla cesta do Spojených států, ze které se pak rovnou vydal na podnikatelskou dráhu. V CzechCrunch Podcastu mluví také o tom, jak podle něj vypadá školství budoucnosti, a popisuje, proč se před zhruba 2 lety ocitl na samotném podnikatelském dně a myslel, že bude muset svůj byznys zavřít.

Epizody 73 epizod

Michopulos a Drobil: Politika se vyprázdnila, dolů nás táhnou úředníci. Byznysu došla trpělivost

Premiér Petr Fiala nedávno prohlásil, že z Česka se do deseti let stane technologická štika Evropy, nyní prý stojíme na křižovatce. Jaká je reálná kondice naší ekonomiky? A jsou vize předsedy vlády dosažitelné? To jsme v CzechCrunch Podcastu nechali zhodnotit dva experty: spolutvůrce populárního podcastu Kecy a politika Petrose Michopulose a činovníka ODS a spolumajitele strojírenské skupiny Anacot Capital Pavla Drobila. Výsledek? Brzdou pokroku je zbytnělá byrokracie, ve Fialově vizi chybí například reforma zákoníku práce a vláda musí hodně přidat, aby ji hromadně neopustili její voliči.

Září na přehlídkách i mezi startupy. Příběh o tom, jak se z české topmodelky stala investorka

Pozoruhodná kariéra Karolíny Mrozkové zahrnuje módní přehlídky pro slavné značky, prestižní světové školy i startupový svět investic. Poslechněte si příběh o tom, jak se tak trochu náhodou stala topmodelkou, která pracovala pro Chanel či Karla Lagerfelda, do toho stihla vystudovat prestižní americkou školu a následně se z módních přehlídek vydala do nelítostného světa peněz. Po úspěšné štaci v americkém venture kapitálovém fondu White Star Capital se nedávno vrátila do Česka, kde nyní působí ve fondu Credo Ventures.

Slavia ukazuje, jak dělat marketing, říká Hercík. Sporty musí diváky víc bavit, míní Franěk

Kdo umí dělat nejlepší sportovní marketing? Co to vlastně ten sportovní marketing je? Jaké sportovní příběhy nejvíce baví? Proč je pro úspěšné české tenistky složité zpeněžit jejich úspěchy a proč je z Česka téměř nereálné vybudovat světovou sportovní megastar? A jaká je budoucnost sportů z pohledu diváka? O tom v CzechCrunch Podcastu diskutují Petr Hercík, výkonný ředitel agentury Sport Invest Marketing, a marketér Vilém Franěk, který stojí například za Mikýřem nebo Univerzitním hokejem.

Finančník Lubor Žalman: Klienti mi svěřují 50 a víc milionů, je to neuvěřitelná odpovědnost

Lubor Žalman patří k nejzkušenějším a nejviditelnějším finančníkům v Česku. V letech 2004 až 2012 vedl Raiffeisenbank, následně si založil společnost EnCor Wealth Management, která movitým lidem spravuje dnes už několik miliard korun. Také je jedním z průvodců populárního investičního podcastu Ve vatě. V CzechCrunch Podcastu vzpomíná nejen na své bankéřské začátky, ale popisuje i specifika práce pro nejbohatší klientelu, vysvětluje, proč fandí české burze, a také mluví o tom, že nejlepší šance na zhodnocení peněz leží v investování do firem.

Investoři Staněk a Semotan: Tesla je technologicky jinde, Evropa si musí dát pozor na osud Nokie

Jan Staněk a Michal Semotan jsou oba investoři, i když každý jiného druhu: zatímco Staněk je šéfem startupového fondu Purple Ventures, Semotan působí jako portfolio manažer J&T Investiční společnosti. Spojují je také auta, byť opět je každý z nich vnímá trochu jinak. Staněk je na sociálních sítích známý coby Electro Dad a velký průkopník elektromobility. Semotan zase na Twitteru rád a často píše o BMW a Porsche, tedy dvou automobilkách, které miluje a v jejichž vozech i jezdí. O tom všem jsme si povídali v CzechCrunch Podcastu – o elektromobilitě, o souboji Tesly s evropskými automobilkami i těmi čínskými, o investování a samozřejmě o lásce k autům.

czechcrunch-podcast
Chcete poznat tvář moderního Česka? Zajímá vás dění v kontextu i nejnovější trendy? V CzechCrunch Podcastu dostanete právě to. Ondřej Holzman a Luboš Kreč si do něj zvou přední hosty ze světa byznysu, ekonomiky, politiky, technologií i vědeckého pokroku.
Ondřej Holzman & Luboš Kreč

Ondřej Holzman & Luboš Kreč • tvůrce podcastu CzechCrunch Podcast