Money Maker Podcast

Money Maker

Pavlína Zychová: Digitalizujeme a modernizujeme hotely. S MyStay dojdete sami až do pokoje

Podporuje Zachraňme turismus

Pavlína Zychová je nadšená cestovatelka. Když se ji tak před lety naskytla možnost podílet se na cestovatelském startupu, okamžitě po ni skočila. Dnes je z MyStay platforma, která digitalizuje hotely po celém světě a hostům umožňuje vyřídit si veškeré papírování na dálku a online. V dalším CzechCrunch Podcastu Pavlína Zychová hovoří o tom, jak by měly vypadat hotely budoucnosti, proč MyStay ocenila Světová zdravotnická organizace a jak těžkou ránu startup dostal s příchodem koronaviru.

Epizody 101 epizod

Z bydlení v Praze se stává výsada. Nikdo nemá ústavní právo tu žít, říká developer Dušan Kunovský

Na začátku 90. let měl Dušan Kunovský před sebou – i díky studiím na Cambridge – nalajnovanou kariéru právníka. Pak se ale zhlédl v realitách a začal kolem nich stavět vlastní společnost Central Group. Z ní během třiceti let vybudoval největšího rezidenčního developera v Česku, který aktuálně stojí za čtvrtinou všech připravovaných bytů v Praze a zisky počítá v miliardách. Jelikož je Kunovský stále jediným vlastníkem Central Group, patří také k nejbohatším Čechům. Co mu v realitách vydělalo první peníze? Proč rostou ceny bytů a co na jejich výstavbě nejvíce trvá? A proč si Praha nedovolí udělat „svou La Défense“ podobně, jako to dokázala podobně konzervativní Paříž?

Poslechněte si celý rozhovor!

Že tu máme moc hal a supermarketů? Ani náhodou, stavíme jich naopak málo, říkají špičky developmentu

Přijde vám, že je v Česku skladovacích hal a retailových parků až moc? Možná ve srovnání s východní Evropou, ale ne při pohledu na západ. A tam bychom se měli koukat, shodují se Pavel Sovička a Radek Hladký. Tedy dva muži, kteří toho o komerčních nemovitostech vědí jako málokdo. První je dlouholetým šéfem developera Panattoni, který v Česku stavěl mimo jiné obří haly pro Amazon. Druhý je spoluzakladatelem skupiny ZDR Investments, která investuje do retailových parků v Česku, Rakousku nebo na Slovinsku. Co komplikuje výstavbu u nás? Jsou průmyslové nemovitosti dobrá investice? A proč má Polsko náskok?

Pusťte si celý rozhovor!

Baví vás byznys, jeho zákulisí, investice a silné inspirativní příběhy? Přijďte také na naši byznysovou a investiční konferenci Money Maker! Vstupenky jsou už v prodeji za výhodné Early Bird ceny.

Tesla už není tak sexy jako dřív. Bojuje s klesajícím zájmem a končí s ní i někteří čeští byznysmeni

Dlouho platilo, že je tu Tesla a pak dlouho nic. Zásluhy o posun celého světa vstříc elektromobilitě už Elonu Muskovi nikdo nevezme, ale jeho automobilka dnes řeší stejné problémy jako jiní výrobci. Proč se od ní odvrací i přední čeští byznysmeni a proč už není Tesla tak sexy? O tom se v podcastu Money Maker Report baví Ondřej Holzman s Lubošem Krečem a rekapitulují také překotné dění v české e-commerce. Proč pořád krvácí Mall, proč zvoní umíráček CZC a kdo za to všechno může?

Poslechněte si celý podcast!

Baví vás byznys, jeho zákulisí, investice a silné inspirativní příběhy? Přijďte také na naši byznysovou a investiční konferenci Money Maker! Vstupenky jsou už v prodeji za výhodné Early Bird ceny.

Vsadil na Rohlík i Slevomat. Kalibr typu Tomáše Čupra potkáte jednou za dekádu, říká investor Pavel Mucha

Kdyby nebylo Pavla Muchy, český startupový svět by dost možná vypadal jinak. Jako jeden z prvních venture kapitálových investorů stál u zrodu úspěšných projektů, jako je Slevomat, Dáme jídlo nebo Rohlík. U všech se potkal s Tomášem Čuprem, o němž říká, že zakladatel takového kalibru se rodí jednou za dekádu. Od té doby podpořil i řadu dalších projektů nejen u nás a miliardového jednorožce chytil také v Polsku. Jak se dostal k investicím do startupů? Jak vznikala značka Enern? Co ho naučila štace v Centrum.cz? A kdy se potkal s hledaným zločincem Janem Maršálkem?

Pusťte si celý rozhovor!

Baví vás byznys, jeho zákulisí, investice a silné inspirativní příběhy? Přijďte také na naši byznysovou a investiční konferenci Money Maker! Vstupenky jsou už v prodeji za výhodné Early Bird ceny.

Mají mít kurýři víc peněz? A co musíte udělat, abyste už po čtyřicítce měli klid?

Kurýři Woltu a Foodory se chystají demonstrovat. Vadí jim výše odměn i to, jak je platformy vypočítávají. Má protest smysl? Podaří se jim něčeho dosáhnout? A jak se vyvíjí fenomén gig economy? V podcastu nebyla řeč jen o švarcsystému, nýbrž i o tom, jak se správně zajistit na stáří a stát se rentiérem už po čtyřicítce. Není to tak složité, jak se může na první pohled zdát. Poslechněte si celý Money Maker Report s Ondřejem Holzmanem a Lubošem Krečem!

Baví vás investice a silné inspirativní příběhy? Přijďte na náš investiční workshop Money Maker Club s Lukášem Nádvorníkem alias Skejwinem. Už ve čtvrtek 25. dubna v redakci CzechCrunch! Přihlaste se zde, místa rychle mizí.

Money Maker Podcast
CzechCrunch Podcast dostal nový název, podobu i studio – nyní se jmenuje Money Maker! Chcete poznat tvář moderního Česka? Zajímá vás dění v kontextu i nejnovější trendy? V nejotevřenějším podcastu o byznysu dostanete právě to. Ondřej Holzman a Luboš Kreč si do něj zvou přední hosty ze světa podnikání, ekonomiky, technologií i vědeckého pokroku.
Ondřej Holzman & Luboš Kreč

Ondřej Holzman & Luboš Kreč • tvůrce podcastu Money Maker