crunch vizuál Čestmír Strakatý

Crunch

Pekarová Adamová: Že TOP 09 bojuje o přežití, slyším roky. Nerudovou podporuji, ale na eurokomisařku nemá

Předsedkyně sněmovny a TOP 09 Markéta Pekarová Adamová mluví o podpoře žen, personálních přešlapech své strany, ale také o úspěších vlády, Slovensku nebo o nálepkování v české politice. „V tréninku nám to občas hapruje, ale jako vláda máme výsledky. Chyba je, že novináři v rozhovorech pitvají praktikálie a my to připouštíme,“ říká. Poslechněte si celý rozhovor pro podcast Crunch s Čestmírem Strakatým!

Epizody 32 epizod

Hřib: Parkování zdražíme, asfalt neopravujeme za buráky. A přesvědčíme řidiče, ať přesedlají na MHD

Hlavní cíl pražského pirátského náměstka pro dopravu Zdeňka Hřiba? Zdražit rezidenční parkování. Jeho ceny jsou podle něj nastaveny moc nízko. „Asfalt neopravujeme za buráky. Pokud chcete konzumovat parkovací místo pro uložení svého soukromého majetku, tak si myslím, že je fér, abyste za to zaplatil férovou cenu,“ říká v podcastu Crunch s Čestmírem Strakatým.

Poslechněte si celý rozhovor!

Rakušan: Kapacity středních škol nelze vyřešit za jedno volební období. Na Beka tlačím v jiných věcech

Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) o migračním paktu, přeplněných pražských školách, vyšetřování střelby na filozofické fakultě i nenávisti v české společnosti. „Politika je tvrdá disciplína, ale pojďme ubrat plyn. V červnu se dozvíme o motivu útočníka, musíme o tom mluvit. Zaměříme se na prevenci,“ říká v podcastu Crunch.

Migrační pakt? Alibismus, musíme si vybírat. Twitterovou politiku nedělám, říká Alexandr Vondra

„ODS mohla do Evropského parlamentu kandidovat sama, ale naši vládní partneři o to hodně stáli. Za Niedermayerem stojím. To, že se Česko zdrželo hlasování při potvrzení migračního paktu, je alibismus. Babiš není volební téma, ale soupeř,“ říká europoslanec Alexandr Vondra v podcastu Crunch. Poslechněte si celý rozhovor!

Tereza Salte: Radši zaměstnám mámu na mateřské než Gen Z. Na influencery je tlak, byl to Divoký západ

„Od zaměstnávání matek s malými dětmi nás všichni odrazovali, ale funguje to skvěle. Chci jim dát stejnou šanci, jako jsem měla já, ale příležitostí je pro ně na trhu strašně málo. Práce mi dodávala energii,“ řekla influencerka a podnikatelka Tereza Salte na prvním živém natáčení podcastu Crunch Live. S Čestmírem Strakatým mluvila o svém podnikání, autenticitě a zodpovědnosti influencerů, TikToku nebo focení svých synů na sociální sítě.

Poslechněte si celý rozhovor!

Karel Havlíček: Nejsme protiukrajinští, ale někdy je potřeba přitlačit na pilu

Oko za oko, zub za zub. Vláda a hnutí ANO rozjely přestřelku ohledně podpory Ukrajiny, kterou kritizují marketéři, političtí komentátoři i prezident Petr Pavel. „Musíte vždy vidět to, co bylo předtím. Tato vláda nás častuje, že jsme proruští živlové. My jsme Ukrajinu podpořili takřka ve všem, jasně jsme odsoudili Rusko jako agresora. To, co udělala koalice, je o level horší,“ tvrdí Karel Havlíček, 1. místopředseda ANO. Jak si hnutí Andreje Babiše představuje jednání o míru na Ukrajině? Jak chce dostat peníze do důchodového systému? A podle čeho si ANO hodlá vybírat případné koaliční partnery?

Poslechněte si celý rozhovor v podcastu Crunch.

crunch vizuál Čestmír Strakatý
Chybí Česku vize? Jak se tu žije a jak Česko změnit, aby tu bylo ještě líp? Čestmír Strakatý v podcastu CzechCrunche zpovídá politiky, odborníky a osobnosti, které posouvají naši zemi vpřed.
Čestmír Strakatý

Čestmír Strakatý • tvůrce podcastu Crunch