czechcrunch-podcast

CzechCrunch Podcast

Peníze na rozbitou pračku mějte na spořicím účtu, na důchod nebo děti investujte, radí manažeři Erste Premier

Jak ideálně nakládat s penězi? Stačí mít peníze na spořicím účtu a na důchod mít penzijní připojištění, nebo je v dnešní době vysoké inflace prakticky nutnost investovat? A kdy je ta správná doba začít? O tom se bavíme v podcastu se zástupci služby Erste Premier Martinem Řezáčem a Jaroslavem Hoťkem, kteří vysvětlují, jak do světa investic proniknout a na co si dát největší pozor. Partnerem tohoto dílu podcastu je Erste Premier.

Podporuje Erste Premier

Epizody 77 epizod

Kratina a Sklenář: V Česku se žije dobře, jen si to nesmíme kazit. Gigafactory nepotřebujeme

Miliardář Milan Kratina založil skupinu Accolade a naučil Čechy investovat do průmyslových hal. Petr Sklenář jako hlavní ekonom J&T Banky sbírá informace a vyhodnocuje dění na trhu, aby se banka mohla správně rozhodovat o dalších investicích. Oba tak mají velmi dobře zmapovanou nejen českou ekonomiku, ale také mají srovnání se zahraničím, kde působí. Máme se v Česku opravdu tak špatně, jak někteří říkají? Co by pomohlo odšpuntovat zadrhnutou ekonomiku a nakopnout Česko k růstu? A co bájná gigafactory, která u nás nejspíš nakonec nebude stát? Je to konec světa? To všechno jsme s Milanem Kratinou a Petrem Sklenářem probrali v našem CzechCrunch Podcastu. Oba budou také řečníky na naší investiční konferenci Money Maker. Ta se uskuteční 21. listopadu v pražském Cubexu a několik posledních vstupenek je stále k dispozici.

Cendra (CDN77) a Šuffner (FTMO): Máme miliardové firmy, peníze ale nejsou naše hlavní motivace

Zdeňku Cendrovi a Otakaru Šuffnerovi se povedlo to, co málokterému českému byznysmenovi: z Prahy vybudovali globální, multimiliardové technologické firmy. Navíc extrémně ziskové, takže i když ani jednomu ještě nebylo čtyřicet, už náleží do žebříčků nejbohatších Čechů a Češek. To, co jejich firmy dělají, může běžnému člověku znít nesrozumitelně: Cendrova CDN77 pomáhá s rychlým načítáním video obsahu na internetu, Šuffnerovo FTMO poskytuje platformu pro burzovní obchodníky. Oba však představují mimořádně úspěšné a inspirativní byznysové příběhy, ani jeden navíc nikdy nevzali peníze od externích investorů. Jaké je tajemství jejich úspěchu? Kde se vidí za pár let? Jak moc ještě pracují? A co je fascinuje na nemovitostech, jimž oba propadli? To všechno jsme probrali v CzechCrunch Podcastu.

Přední dámy byznysu: Česko má sklerózu. Zapomnělo, jak se má růst, reformy jsou nevyhnutelné

„Letošní rok je na houby.“ Tak podle majitelky výrobce vířivek USSPA Kateřiny Kadlecové hodnotí čeští byznysmeni rok 2023. Jenže na ten s číslovkou 2024 pohlíží o dost optimističtěji, dodává. A že by mohlo být skutečně lépe, potvrzuje i známá ekonomka a členka NERVu Helena Horská. Obě dámy, které se netají silným názorem na stav společnosti i hospodářství, spolu zavítaly do CzechCrunch Podcastu. V něm vysvětlily například to, proč má Česko sklerózu, že bez reformy pracovního trhu se nikam neposuneme nebo proč podnikatelům dochází trpělivost.

Michopulos a Drobil: Politika se vyprázdnila, dolů nás táhnou úředníci. Byznysu došla trpělivost

Premiér Petr Fiala nedávno prohlásil, že z Česka se do deseti let stane technologická štika Evropy, nyní prý stojíme na křižovatce. Jaká je reálná kondice naší ekonomiky? A jsou vize předsedy vlády dosažitelné? To jsme v CzechCrunch Podcastu nechali zhodnotit dva experty: spolutvůrce populárního podcastu Kecy a politika Petrose Michopulose a činovníka ODS a spolumajitele strojírenské skupiny Anacot Capital Pavla Drobila. Výsledek? Brzdou pokroku je zbytnělá byrokracie, ve Fialově vizi chybí například reforma zákoníku práce a vláda musí hodně přidat, aby ji hromadně neopustili její voliči.

Září na přehlídkách i mezi startupy. Příběh o tom, jak se z české topmodelky stala investorka

Pozoruhodná kariéra Karolíny Mrozkové zahrnuje módní přehlídky pro slavné značky, prestižní světové školy i startupový svět investic. Poslechněte si příběh o tom, jak se tak trochu náhodou stala topmodelkou, která pracovala pro Chanel či Karla Lagerfelda, do toho stihla vystudovat prestižní americkou školu a následně se z módních přehlídek vydala do nelítostného světa peněz. Po úspěšné štaci v americkém venture kapitálovém fondu White Star Capital se nedávno vrátila do Česka, kde nyní působí ve fondu Credo Ventures.

czechcrunch-podcast
Chcete poznat tvář moderního Česka? Zajímá vás dění v kontextu i nejnovější trendy? V CzechCrunch Podcastu dostanete právě to. Ondřej Holzman a Luboš Kreč si do něj zvou přední hosty ze světa byznysu, ekonomiky, politiky, technologií i vědeckého pokroku.
Ondřej Holzman & Luboš Kreč

Ondřej Holzman & Luboš Kreč • tvůrce podcastu CzechCrunch Podcast