czechcrunch-podcast

CzechCrunch Podcast

Petr Kováčik: Ambice jsou v Česku příliš nízko. Na Blabu jsme chtěli peníze, které tu investoři nebyli ochotni dát

Petr Kováčik vybudoval největší český vyhledávač slev Skrz.cz a v roce 2017 ho prodal britské skupině Secret Escapes. Po odchodu začal budovat nový startup Blabu a v podcastu podrobně rozebíráme, jak celý projekt vymyslel, na co si je v začátcích potřeba dát pozor, proč po roce málem zkrachoval a jak nakonec spolu s Mitony vše nanovo restartoval.

Podporuje Busyman

Epizody 64 epizod

Manželé Vostří: Slíbili jsme si, že i novou firmu uděláme spolu. Zůstali v byznysu, kde uspěli

Květa a Šimon Vostří rozvířili zdejší byznysové vody na podzim roku 2018, když za více než miliardu korun prodali americké společnosti Twilio svůj 18 měsíců starý projekt Ytica. Teď k sobě pozornost začínají poutat znovu – rozjeli startup Salted CX, který se opět věnuje analytice pro firemní kontaktní centra a hodně v něm sází na umělou inteligenci. Jak nový projekt vznikal? Měli jasno, že budou byznys znovu stavět spolu? A jak naložili s penězi, jež jim po prodeji Yticy přistály na účtech? Nejen o tom se bavíme v CzechCrunch Podcastu.

Burda & Vávra: Investory do podvodů mnohdy navádějí poradci vědomě

Aleš Vávra a Martin Burda patří mezi nejrespektovanější investory v Česku. První vede Metatron Short Equity Fund, v němž vydělává na tom, že trefí, která firma zrovna propadne. Druhý založil fond Sirius Investments a jako jeden z mála u nás se specializuje na hedge fondy. Jak těžké je správně shortovat? V čem spočívají jejich úspěšné strategie? A proč se v Česku tolik daří investičním podvodníkům? O tom se bavíme v CzechCrunch Podcastu.

Mojmír Hampl a Martin Wichterle: Ještě je šance vybrat zatáčku, daně ale musí nahoru

Šéf Národní rozpočtové rady a bývalý viceguvernér ČNB Mojmír Hampl a průmyslník Martin Wichterle jsou oba duší liberálové, přesto vládě vzkazují, že jestli má Česko do budoucna uspět, je třeba rozseknout dluhovou spirálu. A to se podle nich neobejde bez zvýšení daní. Oba mají unikátní vhled do fungování ekonomiky a v nové epizodě CzechCrunch Podcastu rozebírají, které výzvy před ní stojí, jak zvládla krize posledních let i zda by ji spasilo euro.

Daria Hvížďalová: Zkouška složená AI ukazuje na neaktuální vzdělávací systém

Světoběžnice Daria Hvížďalová studovala sinologii a IT management, a to hned ve třech zemích. Přes Rusko, Čínu a Finsko se dostala až do Česka, kde se ve společnosti GoodAI zabývala obecnou umělou inteligencí a později zakotvila v rodinném byznysu JHV, kde založila firmu Mainware, která kombinuje virtuální realitu a umělou inteligenci při zavádění a údržbě výrobních strojů. Jako CEO stála u rozjezdu neziskového vzdělávacího institut 42 Prague a v podcastu se bavíme o tom, jak umělá inteligence změní vzdělávání, proč jí tato technologie fascinuje a jestli je Česko připravené na svět zítřka.

Umělá inteligence zásadně zrychlí vědu. Pomáhá ale i zločincům v útocích, říkají Pěchouček s Rehákem

Martin Rehák a Michal Pěchouček spolu založili a před deseti lety úspěšně prodali firmu Cognitive Security. Rehák pak rozjel další úspěšný startup Resistant AI, Pěchouček zase působí jako technický ředitel Avastu a je profesorem na ČVUT. Oba patří k absolutní špičce ve výzkumu umělé inteligence a jejím využití v byznysu. V nové epizodě CzechCrunch Podcastu popisují, co se ve světě umělé inteligence aktuálně děje, jak moc převratným nástrojem ChatGPT je (či není), jestli se máme bát obecné umělé inteligence, jak si vlastně stojí čeští experti na AI i co jsme se o moderních technologiích a umělé inteligenci dozvěděli z války na Ukrajině.

czechcrunch-podcast
V podcastu CC Podcast se s nejzajímavějšími osobnostmi české byznysové a startupové scény bavíme nejen o jejich byznysu, ale také životním stylu a podnikatelském úspěchu i neúspěchu. Zajímavé hosty si zvou Ondřej Holzman a Luboš Kreč. Návrhy na témata nebo zpětnou vazbu nám můžete napsat na redakce@cc.cz.
Ondřej Holzman & Luboš Kreč

Ondřej Holzman & Luboš Kreč • tvůrce podcastu CzechCrunch Podcast