Money Maker Podcast

Money Maker

Slavia ukazuje, jak dělat marketing, říká Hercík. Sporty musí diváky víc bavit, míní Franěk

Kdo umí dělat nejlepší sportovní marketing? Co to vlastně ten sportovní marketing je? Jaké sportovní příběhy nejvíce baví? Proč je pro úspěšné české tenistky složité zpeněžit jejich úspěchy a proč je z Česka téměř nereálné vybudovat světovou sportovní megastar? A jaká je budoucnost sportů z pohledu diváka? O tom v CzechCrunch Podcastu diskutují Petr Hercík, výkonný ředitel agentury Sport Invest Marketing, a marketér Vilém Franěk, který stojí například za Mikýřem nebo Univerzitním hokejem.

Epizody 105 epizod

Nenápadný byznys za 8 miliard. Víc než pojišťovna už vydělávají auta, říká muž s Excelem Pavel Řehák

Mediálním výstupům se spíše vyhýbá. Raději za sebe nechává mluvit činy. A aby měly pozitivní dopad na svět, dělá si pravidelně jejich inventuru. V Excelu. Pavel Řehák začínal v McKinsey, odkud ho nakonec investiční skupina PPF přetáhla do České pojišťovny. V ní se stal generálním ředitelem a byl u životního dealu Petra Kellnera, který ji za desítky miliard prodal skupině Generali. Pak se Řehák rozhodl postavit na vlastní nohy a začal nenápadně budovat byznys kolem značky Direct. Ten dnes rychle roste, brzy bude počítat tržby v desítkách miliard a v podcastu Money Maker se bavíme o tom, proč nejsou pojišťovny sexy, jak narazil na obří byznys s auty i jak vzpomíná na to, když se pokoušel zachránit Česko v době covidu.

Poslechněte si celý rozhovor!

Ondřej Fryc, Igor Rattaj, Michal Semotan, Denisa Materová a další – to je první ochutnávka lineupu na naší investiční konferenci Money Maker! Vstupenky jsou už v prodeji za výhodné Early Bird ceny. Nenechte si ujít byznysovou událost roku.

Největší úspěch? Že ve firmě nepřekážím. Jannis Samaras o Kofole, pivu a nové vizi pro českou ekonomiku

Jannis Samaras, spolumajitel a hlavní tvář nápojářské skupiny Kofola, je spíše plachý muž, který jako by se do světa velkého byznysu ani nehodil. Jenže do něj patří, a to pořádně: firma, kterou stavěl na nohy se svým otcem, jen za rok 2023 utržila bezmála devět miliard a nedávno do svého převážně nealkoholického portfolia přidala i trojici pivovarů Holba, Litovel a Zubr. On sám už ale většinu času věnuje jiným věcem než dennímu řízení společnosti, s jejímiž akciemi se obchoduje i na pražské burze. A právě o tom jsme si povídali v podcastu Money Maker: trochu o pití, ale hlavně o udržitelnosti, o regulacích, o Evropě, která neví, kam jde, o české ekonomice a jejích slabinách a o tom, co ho nabíjí.

Poslechněte si celý rozhovor!

Baví vás byznys, jeho zákulisí, investice a silné inspirativní příběhy? Přijďte také na naši byznysovou a investiční konferenci Money Maker! Vstupenky jsou už v prodeji za výhodné Early Bird ceny.

Speciál s Bruselským diktátem: Byznys dusí česká byrokracie, ne bruselská. Migrace je téma jen u nás

Kampaň před evropskými volbami je v Česku plná lží, hlavně o migraci a Green Dealu. Zdejší byznys dusí ze všeho nejvíc česká, nikoli evropská regulace. A to je problém, protože potenciál naší ekonomiky je nižší, než byl před 15 či 20 lety, shodli se Michal Půr a Ondřej Houska, tvůrci úspěšného podcastu Bruselský diktát. Volby do Evropského parlamentu se totiž konají už 7. a 8. června a koho jiného si na debatu o jejich významu a přesahu do byznysu pozvat než právě zkušené duo komentátorů.

Jak vidí šance Filipa Turka a komunistů? Dokáže Spolu porazit ANO? Propadne opět Danuše Nerudová? Je Francie tahounem Evropy? Bude mít EU jednu burzu? A jak moc se po volbách změní parametry Green Dealu? Poslechněte si celý Money Maker!

Baví vás byznys, jeho zákulisí, investice a silné inspirativní příběhy? Přijďte také na naši byznysovou a investiční konferenci Money Maker! Vstupenky jsou už v prodeji za výhodné Early Bird ceny.

Letos dáme přes miliardu eur. Tomáš Čupr o příliš velkém Rohlíku, inspiraci Amazonem i triku nejlepších startupistů

Za loňský rok skupina Rohlík Group utržila přes 17 miliard korun, letos její šéf a zakladatel Tomáš Čupr očekává růst o 50 procent, takže by měla překonat miliardu eur. A překlopit se kompletně do zisku včetně trhů v Německu a Rakousku. „To je crazy,“ říká Čupr v podcastu Money Maker. Jak to vidí se vstupem společnosti na burzu? Mohl by Rohlík někdo koupit? A nekoupí Rohlík někoho jiného, třeba Pilulku? Jak se mu spolupracuje se zahraničními investory? Jak se firma za posledních pár let změnila? A co on sám? Jak se udržuje fit? Jaké triky si přivezl z Ameriky? A kam se jezdí nabíjet, když ho semele moc dlouhá a nepříjemná zima v Česku?

Poslechněte si celý rozhovor!

Baví vás byznys, jeho zákulisí, investice a silné inspirativní příběhy? Přijďte také na naši byznysovou a investiční konferenci Money Maker! Vstupenky jsou už v prodeji za výhodné Early Bird ceny.

Z bydlení v Praze se stává výsada. Nikdo nemá ústavní právo tu žít, říká developer Dušan Kunovský

Na začátku 90. let měl Dušan Kunovský před sebou – i díky studiím na Cambridge – nalajnovanou kariéru právníka. Pak se ale zhlédl v realitách a začal kolem nich stavět vlastní společnost Central Group. Z ní během třiceti let vybudoval největšího rezidenčního developera v Česku, který aktuálně stojí za čtvrtinou všech připravovaných bytů v Praze a zisky počítá v miliardách. Jelikož je Kunovský stále jediným vlastníkem Central Group, patří také k nejbohatším Čechům. Co mu v realitách vydělalo první peníze? Proč rostou ceny bytů a co na jejich výstavbě nejvíce trvá? A proč si Praha nedovolí udělat „svou La Défense“ podobně, jako to dokázala podobně konzervativní Paříž?

Poslechněte si celý rozhovor!

Money Maker Podcast
CzechCrunch Podcast dostal nový název, podobu i studio – nyní se jmenuje Money Maker! Chcete poznat tvář moderního Česka? Zajímá vás dění v kontextu i nejnovější trendy? V nejotevřenějším podcastu o byznysu dostanete právě to. Ondřej Holzman a Luboš Kreč si do něj zvou přední hosty ze světa podnikání, ekonomiky, technologií i vědeckého pokroku.
Ondřej Holzman & Luboš Kreč

Ondřej Holzman & Luboš Kreč • tvůrce podcastu Money Maker