Money Maker

Tomáš Mikolov: Startupy často mluví o umělé inteligenci, jen aby byly cool. Do Facebooku mě přetáhl Zuckerberg

Podporuje Saunia

Když Tomáš Mikolov začínal ještě při škole experimentovat s umělou inteligencí a strojovým učením, netušil, že se o pár let později dostane až k vylepšení překladače v Googlu nebo že ho přetáhne sám Mark Zuckergerg do Facebooku. V dalším CzechCrunch Podcastu Mikolov popisuje svou cestu na západ, vývoj umělé inteligence a co si pod ní vůbec dnes můžeme představit, kam se bude v budoucnu ubírat, ale také to, proč se vrátil zpět do Česka, jak velký potenciál v této oblasti máme a co ho zarazilo na práci pro americké giganty.

Epizody 119 epizod

Vydělal miliardy na Kiwi. Nastává doba ekonomického sobectví, i EU by se měla přidat, říká Jiří Hlavenka

Brněnský patriot Jiří Hlavenka je byznysovým průkopníkem hned v několika úrovních: jeho internetový obchod Vltava.cz byl jedním z prvních velkých e-shopů v Česku, stál s Oliverem Dlouhým u vzniku Kiwi.com a na jeho prodeji vydělal přes 1,5 miliardy korun, patří k vyhledávaným startupovým investorům a drží – sám nebo přes spřízněné fondy – podíly ve firmách jako Fabini, Retino či Grizly. A patří také k výrazným tvářím Pirátů nejen na jižní Moravě. V podcastu Money Maker hovoří o Donaldu Trumpovi a věku sobectví, který přichází, o inspiraci Tchaj-wanem, o svých podnikatelských začátcích, o rozjezdu e-commerce v Česku, o Kiwi.com či o malých modulárních reaktorech.

Poslechněte si celý rozhovor!

Prodali Ovečkárnu, teď sází na dlouhověkost. Chceme inspirovat a nebýt toxičtí, říkají Bernátkovi

Dlouhověkost je trend, který hýbe celým světem. Lidé stále více řeší své zdraví, chtějí žít déle a kvalitněji. Stejně to mají také Lucie a Martin Bernátkovi, kteří se tak po prodeji svého úspěšného e-shopu Ovečkárna příliš dlouho nerozmýšleli, do kterého nového byznysu se pustí. „Sami se snažíme hledat cesty, jak žít lépe, a chceme teď inspirovat další,“ říkají v prvním společném rozhovoru manželé a dlouholetí byznysoví parťáci a odhalují, jakou misi má jejich nový e-commerce projekt OlaOla.

Proč je podle nich svět dlouhověkosti toxický? Proč se nakonec rozhodli prodat Ovečkárnu? A proč je pro úspěch jejich projektů tak klíčová zákaznická péče? O tom všem hovoříme s Lucií a Martinem Bernátkovými v podcastu Money Maker, poslechněte si celý rozhovor!

Martin Bernátek bude jedním z hostů Longevity Revolution Festivalu. Otužování a chladová terapie, výživa, regenerace, ženský cyklus i longevity tech – zapojte se do workshopů i kulatých stolů s předními odborníky a vědci! Společně zjistíme, čemu se vyplatí věnovat pozornost a co je jen trend bez vědeckého fundamentu. Již 30. ledna v pražském Vnitroblocku. Vstupenky kupujte zde!

První růst bitcoinu je málem zabil, teď vydělávají stamiliony. Jsme na úpatí dalšího šílenství, říká Slush

Marek Palatinus nikdy nebyl úplně zaměstnanecký typ. Proto když končil v bance, chtěl se vydat na volnou nohu, cestovat a po večerech pracovat na menších projektech. Nakonec Palatinus, kterého globální kryptoscéna zná pod přezdívkou Slush, stvořil se svým kolegou Pavolem Stickem Rusnákem první hardwarovou peněženku pro kryptoměny Trezor. A když začal růst i bitcoin, bylo jasné, že to nebude žádný malý projekt. Trezor, který je součástí skupiny Satoshi Labs, dnes generuje stamilionové zisky a z české firmy je uznávaná značka po celém světě.

Bude bitcoin dál růst? Jak jde výroba čipů? A proč Česko nemá právo označovat se jako kryptovelmoc?

O tom všem hovoříme se Slushem v podcastu Money Maker, poslechněte si celý rozhovor!

Prodal tři firmy, čtvrtou buduje v USA. Co se startupový guru naučil v byznysu a proč volil Trumpa?

Jestli si někdo zaslouží titul českého startupového pionýra, je to Roman Staněk. Už druhou dekádu trvale žije v USA, odkud řídí společnost GoodData, do které investoval i věhlasný fond Andreessen Horowitz a z níž vzešli tvůrci globálně úspěšných, leč původně českých firem Productboard, Apiary či Ataccama. Ještě před GoodData ale Staněk v Praze vybudoval a následně za stovky milionů korun prodal hned tři softwarové firmy. Proč se dnes do Česka vrací víc než dřív? Vstoupí někdy GoodData na burzu? Jak se mu žije v Americe a proč volil Donalda Trumpa? Věří ještě Evropě? Co ho po 30 letech v byznysu pohání vpřed? Jak se změnilo startupové prostředí a vůbec Silicon Valley? O tom a mnohém dalším jsme s Romanem Staňkem hovořili v nové epizodě podcastu Money Maker.

Poslechněte si celý rozhovor!

Kania: Slovan Liberec je moje životní investice, chci s ním na burzu. Věřím akciím Coltu a BMW

Ondřej Kania je prototypem úspěšného mladého muže – sice mu bude teprve 32 let, ale už vybudoval mezinárodní vzdělávací skupinu Consilium a v ní prodal za stovky milionů majoritu síti elitních britských škol. Následně si pořídil fotbalový klub Slovan Liberec a jeho útrapy na severu Čech už dokumentuje televize Nova pro svou streamovací službu Voyo. Liberci se totiž, aspoň zatím, výsledkově moc nedaří.

„Fotbal bude moje nejlepší životní investice,“ říká i přesto Kania v nejnovější epizodě podcastu Money Maker. V něm popisuje nejen své plány ve sportovním byznysu či to, jak prožívá zápasy a proč do vedení klubu poslal manželku, ale také budoucnost své vzdělávací skupiny Consilium, jíž se i po vstupu investora nadále plně věnuje. Došlo také na politiku, o kterou se coby bývalý člen TOP 09 hodně zajímá, či jeho pohled na pražskou burzu a obecně přístup k investování.

Poslechněte si celý rozhovor!

Money Maker Podcast
Jsou dva. Jsou plešatí. A dělají nejlepší byznysový podcast v Česku.

Ondřej Holzman a Luboš Kreč z CzechCrunche zpovídají tváře moderního českého byznysu. Ponořte se do příběhů a zkušeností lidí, kteří hýbou českou i globální scénou, a čerpejte aktuální trendy, inspiraci a investiční tipy. Money Maker je podcast a konference serveru CzechCrunch, kde se potkává to nejlepší z českého byznysu a inovací.
Ondřej Holzman & Luboš Kreč

Ondřej Holzman & Luboš Kreč • tvůrce podcastu Money Maker