rosteme

Rosteme

Lucie Černohlávková & Silvie Housková

Lucie Černohlávková & Silvie Housková • tvůrce podcastu Rosteme

V podcastu Rosteme se zaměřujeme na to, jak mít spokojenější život a zářnou kariéru. Ty nejlepší rady hledáme v úspěšných seberozvojových knihách, které pak s pomocí odborníků a koučů konfrontujeme s praxí a realitou. Moderují Silvie Housková a Lucie Černohlávková.

Epizody 16 epizod

Zlatan: Naboostujte své sebevědomí, nic není nemožné

Jeden z nejlepších fotbalistů současnosti Zlatan Ibrahimović ukončil před měsícem kariéru. Že nesledujete fotbal? Nevadí, jeho příběh, jak se z imigrantské čtvrti na okraji švédského města Malmö dostal do fotbalové historie, je fascinující a dokáže nakopnout všechny, kteří si myslí, že to mají těžké. Jak říká náš host a kolega Luboš Kreč, základní myšlenka knihy jasná: „Nikdy to nevzdat.“

Indistractable: Naučte se kontrolovat svou pozornost a žijte život, jaký chcete

Kniha Indistractable od Nira Eyala slibuje návod na to, jak se stát „nevyrušitelným“ a jak díky tomu získat kontrolu nad svým životem. Za líbivým jménem se skrývá podrobný návod, co dělat a nedělat, abychom toho dosáhli. Daří se ale autorovi, který dříve napsal naopak bestseller o tom, jak dělat produkty, na kterých se lidé stanou závislými, dát dostatečně dobré a nosné rady?

Nové zbraně vlivu: Naučte se je poznat a nenechte sebou manipulovat

Nové zbraně vlivu jsou reedicí slavné knihy psychologa Roberta Cialdiniho, který už v 80. letech popsal principy, jež nám ulehčují rozhodování a jejichž existenci si ne vždy uvědomujeme. Právě proto mohou být velice efektivním nástrojem manipulace, pokud se je někdo rozhodne zneužívat. V aktuálním vydání popisuje jejich fungování i v online světě a my ho rozebíráme s profesionálním vyjednavačem Vítem Prokůpkem.

Leadership: Lídři se nerodí, klíčové je vzdělání

Kniha Henryho Kissingera Leadership popisuje příběhy šesti výrazných lídrů historie. Co se ale může zdát jako kniha o dějinách, je, jak už název napovídá, výborná studie o tom, co všechno formuje dobrého vůdce. S historikem a novinářem Hospodářských novin Ondřejem Houskou rozebíráme, proč je dobré si ji přečíst.

Radikální otevřenost: Nebojte se říkat věci na rovinu, usnadní vám to život

Základní myšlenkou knihy Radikální otevřenost od Kim Scottové je, že chcete-li dobře šéfovat, musíte o své podřízené projevovat silný osobní zájem a zároveň jim bez váhání poskytovat zpětnou vazbu. Neplatí to ale pouze pro podřízené, podobné to je s kolegy i rodinnými příslušníky. A jak na to? Scottová dává celkem podrobný návod a pokud se vám nechce číst, mnoha příklady, jak na otevřenou zpětnou vazbu v praxi, hýří hostka Simona Zábržová, která vede projekt Soulmio.

rosteme
Lucie Černohlávková & Silvie Housková

Lucie Černohlávková & Silvie Housková • tvůrce podcastu Rosteme