crunch vizuál Čestmír Strakatý

Crunch

V Praze se krade lehce, není na očích, říká politička, kterou pronásledovali

Dlouhodobě upozorňuje na nevýhodné smlouvy a černé stavby v centru Prahy. V zimě zjistila, že ji sleduje bývalý policista. „Jsou tři možnosti, kdo mě mohl sledovat. V pražské politice se toho děje mnohem víc, než se dostane na veřejnost,“ říká komunální politička Kristýna Drápalová (Praha Sobě) v podcastu Crunch. Cítí se Drápalová v politice bezpečně? Jaká je její motivace v ní zůstávat? A co podle ní brzdí efektivní rozhodování v komunální politice? Poslechněte si celý podcast Crunch!

Epizody 36 epizod

Založila gymnázium, kde se učí IT i well-being. Odrazovali mě, že škol je prý dost, říká ředitelka

Když před pár lety s úředníky řešila založení své školy, v Praze platila téměř stopka na vznik nových s odůvodněním, že nejen v hlavním městě, ale i v celém Česku je vzdělávacích kapacit dostatek. „Tady se věci neřeší strukturovaně, s předstihem a na základě dat. Problémy se hasí, až když vzniknou,“ říká Markéta Fibigerová, ředitelka pražského 1. IT Gymnázia, v podcastu Crunch. Na její škole se studenti učí především digitální gramotnosti, ale také to, jak o sebe fyzicky a duševně pečovat. V čem jsou podle Fibigerové soukromé školy znevažované? A proč nevychovává budoucí ajťáky? Poslechněte si celý rozhovor!

Češi se bojí, že „jim tam přijdou lidi“. Objevování míst je přitom šance, tvrdí Hejlík a Turynová

Prázdniny začaly a tři pětiny Čechů plánují letní dovolenou strávit doma. Dost možná se budou inspirovat na instagramovém profilu Úžasná místa, který svými tipy plní Krista Audi Turynová, nebo na Gastromapě Lukáše Hejlíka. Objevitelé dobrého ubytování, výletů a jídla v Česku byli hosty Čestmíra Strakatého na speciálním živém natáčení podcastu Crunch na festivalu Rock for People. Které regiony stojí ještě za objevení? Jak čelit overturismu? Kam roste gastronomická scéna? A umí české podniky a ubytovatelé přijímat zpětnou vazbu?

Celý rozhovor si můžete pustit ve videu výše, na YouTube, Spotify nebo v Apple Podcasts.

 

Foltýn: Rusko narušuje důvěru ve stát. „Kolaboranty“ jsme ztratili, chci předávat pozitivní hodnoty

„Rusko tahá za výrazně kratší konec provazu. Pokud chce mít alespoň nějakou šanci, tak pouze v případě, že rozloží evropskou sounáležitost. Lidé z ‚kolaborujícího spektra‘ jsou nešťastníci, užiteční idioti Ruska. Dobrá zpráva je, že jich je v české společnosti jen pár procent,“ říká nový vládní koordinátor strategické komunikace Otakar Foltýn v podcastu Crunch s Čestmírem Strakatým.

Poslechněte si celý rozhovor!

Hřib: Parkování zdražíme, asfalt neopravujeme za buráky. A přesvědčíme řidiče, ať přesedlají na MHD

Hlavní cíl pražského pirátského náměstka pro dopravu Zdeňka Hřiba? Zdražit rezidenční parkování. Jeho ceny jsou podle něj nastaveny moc nízko. „Asfalt neopravujeme za buráky. Pokud chcete konzumovat parkovací místo pro uložení svého soukromého majetku, tak si myslím, že je fér, abyste za to zaplatil férovou cenu,“ říká v podcastu Crunch s Čestmírem Strakatým.

Poslechněte si celý rozhovor!

Rakušan: Kapacity středních škol nelze vyřešit za jedno volební období. Na Beka tlačím v jiných věcech

Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) o migračním paktu, přeplněných pražských školách, vyšetřování střelby na filozofické fakultě i nenávisti v české společnosti. „Politika je tvrdá disciplína, ale pojďme ubrat plyn. V červnu se dozvíme o motivu útočníka, musíme o tom mluvit. Zaměříme se na prevenci,“ říká v podcastu Crunch.

crunch vizuál Čestmír Strakatý
Chybí Česku vize? Jak se tu žije a jak Česko změnit, aby tu bylo ještě líp? Čestmír Strakatý v podcastu CzechCrunche zpovídá politiky, odborníky a osobnosti, které posouvají naši zemi vpřed.
Čestmír Strakatý

Čestmír Strakatý • tvůrce podcastu Crunch