czechcrunch-podcast

CzechCrunch Podcast

Zakladatelé Pepper Fieldu: Unikátním pepřem z Kambodže jsme v Česku rozpoutali pepřovou vášeň

Klára Dohnalová a David Pavel jsou vášniví cestovatelé. Když jednou zavítali do Kambodže, hned se do ní zamilovali a rozhodli se tam podnikat. Kambodža totiž nabízí klenot v podobě kampotského pepře, který je něco jako pravé šampaňské mezi šumivými víny. Založili tak firmu Pepper Field a začali kampotský pepř vyvážet do světa. Dnes patří k jeho vůbec největším exportérům a v CzechCrunch Podcastu se bavíme o tom, jak celý byznys dělají maximálně férově a udržitelně, čímž pozvedají životní úroveň kampotských farmářů, zatímco my si můžeme vychutnávat fantastickou surovinu.

Epizody 65 epizod

Hájek & Šura: Burza má být výkladní skříň ekonomiky. Poláci nám ji dřív záviděli, než nás předběhli

Ján Hájek a Jaroslav Šura patří mezi respektované investory na kapitálových trzích. Hájek jako portfolio manažer akciového podílového fondu Erste Top Stocks spravuje 23 miliard korun více než 100 tisícům klientů a drží třeba Starbucks či Netflix. Šura je zase hodně vidět na pražské burze. Co říkají na kauzu ČEZ? Proč je naše burza fackovací panák a nefunguje ideálně? Jak o investování přemýšlí a do čeho investují? O tom se bavíme v CzechCrunch Podcastu.

Manželé Vostří: Slíbili jsme si, že i novou firmu uděláme spolu. Zůstali v byznysu, kde uspěli

Květa a Šimon Vostří rozvířili zdejší byznysové vody na podzim roku 2018, když za více než miliardu korun prodali americké společnosti Twilio svůj 18 měsíců starý projekt Ytica. Teď k sobě pozornost začínají poutat znovu – rozjeli startup Salted CX, který se opět věnuje analytice pro firemní kontaktní centra a hodně v něm sází na umělou inteligenci. Jak nový projekt vznikal? Měli jasno, že budou byznys znovu stavět spolu? A jak naložili s penězi, jež jim po prodeji Yticy přistály na účtech? Nejen o tom se bavíme v CzechCrunch Podcastu.

Burda & Vávra: Investory do podvodů mnohdy navádějí poradci vědomě

Aleš Vávra a Martin Burda patří mezi nejrespektovanější investory v Česku. První vede Metatron Short Equity Fund, v němž vydělává na tom, že trefí, která firma zrovna propadne. Druhý založil fond Sirius Investments a jako jeden z mála u nás se specializuje na hedge fondy. Jak těžké je správně shortovat? V čem spočívají jejich úspěšné strategie? A proč se v Česku tolik daří investičním podvodníkům? O tom se bavíme v CzechCrunch Podcastu.

Mojmír Hampl a Martin Wichterle: Ještě je šance vybrat zatáčku, daně ale musí nahoru

Šéf Národní rozpočtové rady a bývalý viceguvernér ČNB Mojmír Hampl a průmyslník Martin Wichterle jsou oba duší liberálové, přesto vládě vzkazují, že jestli má Česko do budoucna uspět, je třeba rozseknout dluhovou spirálu. A to se podle nich neobejde bez zvýšení daní. Oba mají unikátní vhled do fungování ekonomiky a v nové epizodě CzechCrunch Podcastu rozebírají, které výzvy před ní stojí, jak zvládla krize posledních let i zda by ji spasilo euro.

Daria Hvížďalová: Zkouška složená AI ukazuje na neaktuální vzdělávací systém

Světoběžnice Daria Hvížďalová studovala sinologii a IT management, a to hned ve třech zemích. Přes Rusko, Čínu a Finsko se dostala až do Česka, kde se ve společnosti GoodAI zabývala obecnou umělou inteligencí a později zakotvila v rodinném byznysu JHV, kde založila firmu Mainware, která kombinuje virtuální realitu a umělou inteligenci při zavádění a údržbě výrobních strojů. Jako CEO stála u rozjezdu neziskového vzdělávacího institut 42 Prague a v podcastu se bavíme o tom, jak umělá inteligence změní vzdělávání, proč jí tato technologie fascinuje a jestli je Česko připravené na svět zítřka.

czechcrunch-podcast
Chcete poznat tvář moderního Česka? Zajímá vás dění v kontextu i nejnovější trendy? V CzechCrunch Podcastu dostanete právě to. Ondřej Holzman a Luboš Kreč si do něj zvou přední hosty ze světa byznysu, ekonomiky, politiky, technologií i vědeckého pokroku.
Ondřej Holzman & Luboš Kreč

Ondřej Holzman & Luboš Kreč • tvůrce podcastu CzechCrunch Podcast