Money Maker Podcast

Money Maker

Zdeněk Cendra (CDN77): Peníze nejsou moje motivace

Podporuje Driveto

Do prvního dílu CzechCrunch podcastu přijal pozvání Zdeněk Cendra.

Epizody 105 epizod

Nenápadný byznys za 8 miliard. Víc než pojišťovna už vydělávají auta, říká muž s Excelem Pavel Řehák

Mediálním výstupům se spíše vyhýbá. Raději za sebe nechává mluvit činy. A aby měly pozitivní dopad na svět, dělá si pravidelně jejich inventuru. V Excelu. Pavel Řehák začínal v McKinsey, odkud ho nakonec investiční skupina PPF přetáhla do České pojišťovny. V ní se stal generálním ředitelem a byl u životního dealu Petra Kellnera, který ji za desítky miliard prodal skupině Generali. Pak se Řehák rozhodl postavit na vlastní nohy a začal nenápadně budovat byznys kolem značky Direct. Ten dnes rychle roste, brzy bude počítat tržby v desítkách miliard a v podcastu Money Maker se bavíme o tom, proč nejsou pojišťovny sexy, jak narazil na obří byznys s auty i jak vzpomíná na to, když se pokoušel zachránit Česko v době covidu.

Poslechněte si celý rozhovor!

Ondřej Fryc, Igor Rattaj, Michal Semotan, Denisa Materová a další – to je první ochutnávka lineupu na naší investiční konferenci Money Maker! Vstupenky jsou už v prodeji za výhodné Early Bird ceny. Nenechte si ujít byznysovou událost roku.

Největší úspěch? Že ve firmě nepřekážím. Jannis Samaras o Kofole, pivu a nové vizi pro českou ekonomiku

Jannis Samaras, spolumajitel a hlavní tvář nápojářské skupiny Kofola, je spíše plachý muž, který jako by se do světa velkého byznysu ani nehodil. Jenže do něj patří, a to pořádně: firma, kterou stavěl na nohy se svým otcem, jen za rok 2023 utržila bezmála devět miliard a nedávno do svého převážně nealkoholického portfolia přidala i trojici pivovarů Holba, Litovel a Zubr. On sám už ale většinu času věnuje jiným věcem než dennímu řízení společnosti, s jejímiž akciemi se obchoduje i na pražské burze. A právě o tom jsme si povídali v podcastu Money Maker: trochu o pití, ale hlavně o udržitelnosti, o regulacích, o Evropě, která neví, kam jde, o české ekonomice a jejích slabinách a o tom, co ho nabíjí.

Poslechněte si celý rozhovor!

Baví vás byznys, jeho zákulisí, investice a silné inspirativní příběhy? Přijďte také na naši byznysovou a investiční konferenci Money Maker! Vstupenky jsou už v prodeji za výhodné Early Bird ceny.

Speciál s Bruselským diktátem: Byznys dusí česká byrokracie, ne bruselská. Migrace je téma jen u nás

Kampaň před evropskými volbami je v Česku plná lží, hlavně o migraci a Green Dealu. Zdejší byznys dusí ze všeho nejvíc česká, nikoli evropská regulace. A to je problém, protože potenciál naší ekonomiky je nižší, než byl před 15 či 20 lety, shodli se Michal Půr a Ondřej Houska, tvůrci úspěšného podcastu Bruselský diktát. Volby do Evropského parlamentu se totiž konají už 7. a 8. června a koho jiného si na debatu o jejich významu a přesahu do byznysu pozvat než právě zkušené duo komentátorů.

Jak vidí šance Filipa Turka a komunistů? Dokáže Spolu porazit ANO? Propadne opět Danuše Nerudová? Je Francie tahounem Evropy? Bude mít EU jednu burzu? A jak moc se po volbách změní parametry Green Dealu? Poslechněte si celý Money Maker!

Baví vás byznys, jeho zákulisí, investice a silné inspirativní příběhy? Přijďte také na naši byznysovou a investiční konferenci Money Maker! Vstupenky jsou už v prodeji za výhodné Early Bird ceny.

Letos dáme přes miliardu eur. Tomáš Čupr o příliš velkém Rohlíku, inspiraci Amazonem i triku nejlepších startupistů

Za loňský rok skupina Rohlík Group utržila přes 17 miliard korun, letos její šéf a zakladatel Tomáš Čupr očekává růst o 50 procent, takže by měla překonat miliardu eur. A překlopit se kompletně do zisku včetně trhů v Německu a Rakousku. „To je crazy,“ říká Čupr v podcastu Money Maker. Jak to vidí se vstupem společnosti na burzu? Mohl by Rohlík někdo koupit? A nekoupí Rohlík někoho jiného, třeba Pilulku? Jak se mu spolupracuje se zahraničními investory? Jak se firma za posledních pár let změnila? A co on sám? Jak se udržuje fit? Jaké triky si přivezl z Ameriky? A kam se jezdí nabíjet, když ho semele moc dlouhá a nepříjemná zima v Česku?

Poslechněte si celý rozhovor!

Baví vás byznys, jeho zákulisí, investice a silné inspirativní příběhy? Přijďte také na naši byznysovou a investiční konferenci Money Maker! Vstupenky jsou už v prodeji za výhodné Early Bird ceny.

Z bydlení v Praze se stává výsada. Nikdo nemá ústavní právo tu žít, říká developer Dušan Kunovský

Na začátku 90. let měl Dušan Kunovský před sebou – i díky studiím na Cambridge – nalajnovanou kariéru právníka. Pak se ale zhlédl v realitách a začal kolem nich stavět vlastní společnost Central Group. Z ní během třiceti let vybudoval největšího rezidenčního developera v Česku, který aktuálně stojí za čtvrtinou všech připravovaných bytů v Praze a zisky počítá v miliardách. Jelikož je Kunovský stále jediným vlastníkem Central Group, patří také k nejbohatším Čechům. Co mu v realitách vydělalo první peníze? Proč rostou ceny bytů a co na jejich výstavbě nejvíce trvá? A proč si Praha nedovolí udělat „svou La Défense“ podobně, jako to dokázala podobně konzervativní Paříž?

Poslechněte si celý rozhovor!

Money Maker Podcast
CzechCrunch Podcast dostal nový název, podobu i studio – nyní se jmenuje Money Maker! Chcete poznat tvář moderního Česka? Zajímá vás dění v kontextu i nejnovější trendy? V nejotevřenějším podcastu o byznysu dostanete právě to. Ondřej Holzman a Luboš Kreč si do něj zvou přední hosty ze světa podnikání, ekonomiky, technologií i vědeckého pokroku.
Ondřej Holzman & Luboš Kreč

Ondřej Holzman & Luboš Kreč • tvůrce podcastu Money Maker