Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Inspirujte se

Tohle není žádný ultimátní výběr nejkrásnějších a nejlepších developerských projektů, který sestavila renomovaná porota. Ale prostě pár zajímavých počinů, které nám přijdou fajn a líbí se nám. Nic víc, nic míň.


Nové Lauby

web projektu – Lokace: Ostrava

nove-lauby-4

Zdroj: Svoboda & Williams

Unikátní architektonický projekt, který vzniká v centru Ostravy ve spolupráci investora Sdružení BBB Nové Lauby, architektonické kanceláře Znamení čtyř – architekti a samotného města. Projekt nabídne padesát dva bytů v dispozičním řešení 1+kk až 4+kk a navíc čtyři nebytové objekty, které by měly sloužit ke vzniku bistra, kavárny či obchodu s potravinami. Projekt je zajímavý nejen spojením soukromých a veřejných subjektů, ale také záměrem vytvořit v centru města novou zástavbu, která splyne s místní kompozicí. Budova má být hotová na konci roku 2023 a získá tvar uzavřeného nepravidelného lichoběžníku s pěti městskými bloky a atriem se zelení.


Fragment

web projektu – Lokace: Praha

201006_mnlt_fragment_02

Odvážný projekt s potenciálem oživit současnou architekturu hlavního města, za kterým stojí developerská společnost Trigema, studio Qarta architektura a umělec David Černý, který s Trigemou dlouhodobě spolupracuje. Půjde o prémiové nájemní bydlení, které nabídne 140 designových a technologicky vybavených bytů s dispozicí od 1+kk až po velké mezonety s vlastní terasou. Fasáda objektu Fragment bude osazena rozpixelovanými bloky, které z dálky vytvoří dojem roztříštěnosti, ovšem zblízka bude jejich obraz kompaktní. Umělecký ráz projektu dotvoří sochy Davida Černého. Byty budou k nastěhování ještě letos.


Green Village

web projektu – Lokace: Benešov

green-village_04-1407×1080

O tomto projektu nedaleko Benešova se mluví jako o moderní vesnici. A přestože nechybí hospoda ani náves, při pohledu na koncepční minimalismus, který je na dohled hradu Konopiště, je jasné, kde se vzalo slovo moderní. Developerská zástavba společnosti Real Treuhand Reality vzniká v obci Tvoršovice a podepsaní jsou pod ní architekti ze studia Monom. V těsném sousedství rybníka stojí dvacet jedna bílých domů, rodinných i bytových. Celkem nabídnou domov až pro osm stovek lidí. Kromě hospody tu mají být i obchody, hřiště nebo altán. „Největšími výhodami území jsou nesporně členitost, rozmanitost, orientace ke světovým stranám, okolí a výhledy. Potenciálem záměru je také oživit dění ve staré vsi, kde nyní dominuje golfový resort,“ uvádějí architekti. První etapa je hotová, na další se momentálně vybírá zhotovitel.


Tiskárna Kristiánov

web projektu – Lokace: Liberec

tiskarna-kristianov-1

V centru Liberce vzniká v prostoru někdejší tiskárny ekologicky ohleduplný komplex bytů i kanceláří. Stojí za ním společnost Konhefr. Areál se nachází v místě, kde nejprve v roce 1791 vyrostl takzvaný Bergerův dům, jenž se později stal první libereckou manufakturou. V okolí postupně vznikly další vilové domy, jež se pak staly součástí velkého tiskárenského provozu. Od devadesátých let minulého století areál chátral, teď ale znovu ožívá. Dominantou prostoru je dvacet pět metrů vysoký nefunkční komín. Do roku 2025 tu vznikne na 185 bytových jednotek. Střechy budou osazeny fotovoltaikou napojenou na baterie, dešťová voda se bude sbírat a využívat k zalévání, rovné střechy budou sloužit jako zelené terasy, kogenerační jednotka bude pomáhat s ohřevem vody a produkcí elektřiny.

Investiční speciál podporují

Speciál
podporují

Vyhledávání