Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

CASE STUDY: Algo Cloud pro ZRUP Příbram

ZRUP Příbram je česká společnosti o zhruba 70 zaměstnancích, která vyrábí obytné kontejnery. V průběhu dvanácti let on-premise provozu informačního systému na vlastních serverech narazila na limity jeho výkonu – databáze narostla na 10 GB a před firmou stanulo rozhodnutí, zda se pustit do nákladného upgradu vlastní infrastruktury, nebo zvolit radikální změnu přístupu a vsadit na cloud.

ZRUP se rozhodlo pro druhou variantu, jelikož výhody cloudu jasně převažovaly, a vypsalo výběrové řízení na poskytovatele cloudu s hlavními požadavky:

– Maximální spolehlivost, aby byla zajištěna ochrana dat a dostupnost systému.
– Windows servery, na kterých běží informační systém Helios.
– Zajištění pravidelného zálohování dat.

Algotech Cloud ve výběrovém řízení nakonec uspěl, ačkoliv nabídl druhou nejvýhodnější cenu. „Ocenili jsme především kvalitu týmu Algotechu, způsob jeho komunikace i prozákaznický servis. Algotech nám několikrát prodloužil testovací období, díky kterému jsme mohli systémy v cloudu pořádně otestovat a ujistit se, že informační systém bude mít dostatečně rychlou odezvu,” zhodnotil spolupráci za ZRUP Příbram Petr Tvrdík.

Porovnání starého IT a cloudové infrastruktury

Migraci do nového prostředí zvládla firma vlastními silami. S přechodem do cloudového prostředí společnosti odpadly starosti s pořizováním nových serverů, jejich instalací a správou, což vedlo k finančním úsporám. Poskytovatel cloudu navíc zajišťuje i zálohování dat a ZRUP se tak otevřely další možnosti pro vylepšování IT, například propojení ERP systému Helios s pokročilým docházkovým modulem nebo integrace s 3D kreslicím programem Solid Edge.

Produkt

Algotech Cloud

Zaměření

Převod ERP systému do cloudu

Spuštění

2020

Načítám vyhledávání...