Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

CASE STUDY: Výhody cloudu pro vlastní hardware

V roce 2020 vznikla nová služba nabízející firmám nákup hardwaru, který současně přináší výhody cloudu. Jde o produkt Geetoo Scale, za nímž stojí J&T Leasing ve spolupráci s technologickou společností Geetoo. Místo nákladné jednorázové investice do pořízení IT infrastruktury tak firma může rozvoj efektivně financovat kombinací transparentních měsíčních poplatků za danou úroveň služeb a nakupovat dodatečný výkon formou pay-as-you-go (PAYG).

Co Geetoo Scale řeší za problémy?

– Pořízení hardwaru znamená jednorázovou nákladnou investici.
– Nutnost provozovat naddimenzovanou infrastrukturu jen proto, že „jednou bude potřeba“.
– Neflexibilní škálování výkonu.

Společnost Geetoo s moravskými kořeny tak přišla s produktem, který firmám otevírá dveře k pořízení hardwaru stejným způsobem jako při nákupu cloudové služby. Účtována je pouze reálná konzumace výkonu a diskové kapacity formou měsíčního vyúčtování spotřebovaných zdrojů.

Ale výhod Geetoo Scale nabízí více:

– Nulová vstupní investice.
– Prostředí zákazníka je neustále monitorováno.
– Jednotlivé komponenty lze pružně škálovat na základě skutečné spotřeby.
– Nad úroveň normálního provozu je počítáno s dodatečnou kapacitou pokrývající případné výkonnostní špičky a budoucí rozvoj.
– Měsíční vyúčtování spotřebovaných zdrojů formou PAYG.
– Zachování bezpečnosti dat umístěných on-premise.
– Provoz datového centra, jako by firma byla cloudový poskytovatel.

„V době covidu, kdy firmy šetří náklady, jsme přišli s revoluční službou, která nabízí výhody obou segmentů. Geetoo Scale přesně reflektuje potřeby a požadavky našich zákazníků. Jsme rádi, že se silným partnerem tohoto projektu stala právě společnost J&T Leasing,“ uvádí Vladimír Kvaš, CEO a spoluzakladatel Geetoo.

Geetoo Scale lze využít i k odkupu již pořízené infrastruktury, ale nejde o typický scénář. Velkou výhodou je možnost v průběhu měnit použitou technologii a před koncem smlouvy i možnost tzv. technology refresh, kdy se služba Geetoo Scale postará o obnovení a modernizaci technologií pro další smluvní období. Další variantou ukončení služby je odkoupení zařízení do vlastnictví firmy, ale oproti klasickému finančnímu leasingu zákazník tuto povinnost nemá a třetí variantou je tak odvoz hardware.

Jakou revoluci přináší model pay-as-you-go?

Pro společnosti, které si nemohou dovolit přesunout IT infrastrukturu do cloudu a například z důvodů bezpečnosti chtějí mít data na svých serverech, je Geetoo Scale naprosto revolučním způsobem, jak využít výhod nájmu hardwaru jako služby a plateb za dodatečný výkon formou PAYG. Výhody on-premise světa doplněné o efektivitu a pružnost cloudových řešení tak dnes už může čerpat každý.

Produkt

Geetoo Scale

Zaměření

Pořízení hardware formou PAYG

Spuštění

2020

Načítám vyhledávání...