Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

CASE STUDY: EcoStruxure pro datové centrum v Austrálii

Společnost iseek je australským poskytovatelem cloudových služeb zaměřeným na enterprise klienty, robustní datacentra a sdílenou konektivitu. Datacentra umístěná v Brisbane a Sydney zajišťují provoz kritických systémů pro místní podniky, ale i několik vládních agentur. Nově budované datové centrum v Townsville je projektem vnímaným jako brána do Asie, která má v severní části australského státu Queensland dlouhodobě pomáhat vytvářet pracovní místa a přitáhnout do regionu další investice.

Výběrové řízení na stavbu datového centra obsahovalo několik náročných požadavků:

– Odolnost vůči extrémním projevům počasí běžným v oblasti, konkrétně cyklonům.
– Nepřetržitý provoz 24/7, jelikož jakýkoliv výpadek znamená vážné finanční škody.
– Maximální bezpečnost zajištěná kamerovými systémy a systémy detekce útoků.
– Energeticky úsporné řešení, jelikož elektřina je v dané oblasti velmi nákladný vstup.

Této výzvě se postavila společnost Schneider Electric čelem a nabídla řešení postavené na nejmodernějších technologiích:

EcoStruxure. Komplexní platforma pro správu datových center, která umožňuje týmu ve 14 hodin vzdáleném Brisbane pohodlně spravovat centrum v Townsville skrze přehledné rozhraní.

Prevence výpadků. Platforma EcoStruxure slouží k rychlé detekci a prevenci potenciálních problémů se zařízeními a k optimalizaci využívání energie s cílem snižování provozních nákladů.

Li-ion technologie. Záložní zdroje UPS Galaxy od APC Li-ion bateriemi nabízí dvojnásobnou výdrž a jsou tak levnější na pořízení i instalaci a schopné celé datové centrum napájet dostatečně dlouhou dobu.

Pokročilé on-site zabezpečení. Kromě čteček otisků prstů byly v areálu datového centra instalovány moderní 360° kamery s podporou imerzivní reality integrované do platformy EcoStruxure Buildings Operations.

Maximální prostor pro data. Volba Li-ion technologie umožnila společnosti iseek dedikovat více místa datům, jelikož jsou Li-ion baterie oproti VRLA akumulátorům lehčí, což znamená, že mají menší nároky na chlazení i napájení.

CRAC chladicí jednotky. Zařízení řady Uniflair DX umožňuje plynulou kontrolu výkonu, která sama o sobě zaručuje provozní úspory. Díky dvojitému zdroji s ATS a 137 kW chladícího výkonu jde o řešení schopné spolehlivě fungovat 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

Klient spoluprací se Schneider Electric získal 1MW datové centrum běžící na nejnovějších technologiích schopné odolat cyklonu. „Abychom zajistili, že iseek svým zákazníkům bude poskytovat nezbytné služby i v době dramatických výkyvů počasí, rozhodli jsme se pro spolupráci se Schneider Electric, bez kterých by se nám to nepovedlo. Vybrali jsme si platformu EcoStruxure, jež nám umožnila cíle dosáhnout,” pochválil si spolupráci Jason Gomersall, CEO společnosti iseek.

Cloud monitorovaný cloudem je už realitou

Spolupráce se Schneider Electric nadále pokračuje v režimu údržby a asistence s dalším rozvojem.

Produkt

EcoStruxure

Zaměření

Nasazení služby EcoStruxure do nového datacentra

Spuštění

2019

Načítám vyhledávání...