Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

CASE STUDY: One Cloud Platinum z Ostravy

V ostravském vývojovém centru společnosti TietoEVRY vzniklo unikátní řešení One Cloud Platinum (OCP), které v sobě kombinuje veřejný cloud a oblíbené nástroje pro privátní cloudy. Jde o univerzální hosting platformu x86 pro obecné pracovní využití, jež funguje na principu IaaS (infrastructure as a service, infrastruktura jako služba), skrze nějž TietoEVRY pronajímá zákazníkům virtuální servery založené na systému Windows nebo Linux.

OCP je všestranný nástroj, který není specificky optimalizován pro žádnou konkrétní aplikaci a je vhodný pro jakékoliv nasazení v architektuře x86. Ovládání a administrace probíhá pomocí samoobslužného, uživatelsky přívětivého rozhraní a využít cloudových služeb lze ve dvou módech – buď firma k nasazenému serveru získá i správu zkušenými administrátory TietoEVRY OS, nebo si virtuální zařízení může zákazník spravovat zcela ve své režii.

Co vědět o OCP:

– Data jsou uložena v centrech umístěných ve Finsku nebo Švédsku.
– Velikost serveru do 110 vCPU a 6 TB RAM.
– Pay-as-you-go model úhrad podle hodin spotřebovaného výkonu.
– Obnovení záloh v řádu minut bez ohledu na velikost.
– Zabezpečení, automatizace, zálohování, migrace a další řada nabízených služeb.

V budoucnu TietoEVRY plánuje nad touto platformou vybudovat několik platform-as-a-service služeb zaměřených například na MSSQL, Exchange a další.

Proč je cloud pohonem digitální transformace?

Produkt

One Cloud Platinum

Zaměření

Univerzální IaaS hosting platforma

Spuštění

2020

Načítám vyhledávání...