Scuk

Scuk

Proč jsme vybrali Scuk?

Platforma Scuk, kterou založil Martin Kuciel alias Cuketka, sdružovala lokální výrobce potravin. Zároveň byla místem, kde se uživatelé mohli vzájemně inspirovat rozličnými gastronomickými tipy a recenzemi. V roce 2018 Scuk koupil bývalý investiční partner Mitonu Kamil Demuth a proměnil ho v komunitní nákupní portál, jehož hlavním posláním je přiblížit lokální potraviny co nejširšímu okruhu lidí.

Na počátku přitom měl být Scuk pouze digitální platformou pro dodavatele farmářských potravin bez logistického zázemí. Jenže potřeby trhu byly jiné, Demuth proto musel zvolit jinou byznysovou strategii, aby Scuk udržel při životě. V roce 2018 tak společně se svým týmem spustil sklad i logistiku, díky čemuž mohl projekt zdravě růst. Rozvoji napomohla také investice v řádech nižších jednotek milionů od investičních skupin Miton a Pale Fire Capital a Martina Rozhoně.

Nyní se ve Scuku potýkají se zpomalením ekonomiky, které jde ruku v ruce s šetřením domácností. Jako každá krize ale i ta stávající tlačí k dalším aktivitám. V Praze Scuk letos v létě zavedl ve spolupráci se společností DoDo rozvoz až domů, v rámci marketingových aktivit spustil také projekt Ambasador Scuku pro uživatelské recenze. Zároveň se startup více přizpůsobuje svým zákazníkům, prodlužuje provozní doby odběrových míst a v rámci podpory prodeje nabízí také slevy.

Scuk

Zakladatel Kamil DemuthKamil Demuth

www.scuk.cz

Vize do budoucna

Naší vizí je svět, ve kterém budou kvalitní lokální potraviny dostupné každému. Proto zajišťujeme odbyt i těm nejmenším lokálním farmářům a výrobcům, kteří hospodaří udržitelným způsobem, s respektem k přírodě, zvířatům i zdraví lidí. Vynecháváme prostředníky, zákazníci tak mají lepší ceny a přitom producentům zůstává férová odměna, díky které mohou rozvíjet své lokální podnikání.