Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Butterflies & Hurricanes

Udržitelný
byznys roku ‘21

Partneři
speciálu
Nano energies Soulmates Ventures

Butterflies & Hurricanes

Udržitelná tvorba obalů

Vznik firmy
2010
Obrat za 2020
7,6 milionu Kč
Web
www.butterflies-hurricanes.cz

Proč se dostala firma do výběru?

Nemusíte objevovat Ameriku, když stavíte nový byznys, ale stačí už objevené dělat opravdu jinak a to proto, že věříte, že je to tak správně. Butterflies & Hurricanes je designové studio, které se zabývá (nejen) obalovým designem a její ultimátní misí je s obalováním čehokoliv skoncovat. Zakladatelka Michaela Thomas misi svého studia změnila po návštěvě konference v Paříží, kde si podle vlastních slov pro magazín Forbes uvědomila, že je vlastně designérka odpadů.

Této skupině kreativců (což na vás dýchne na první dobrou po navštívení jejich webovek) jde nejen o podnikání na základě morálních hodnot, které promítají do své každodenní práce, ale i o změnu, kterou mohou svým klientům přinést v podobě transformace na cirkulární ekonomiku. Pak i takový byznys, který v globálním měřítku značně přispívá znečištění planety, může být udržitelný.

Mezi klienty Butterflies & Hurricanes patří například Rohlík se značkou Bez kompromisu, Tierra Verde, Lučina, Dobrý anděl nebo Vinea. Společnost přitom ve svých aktivitách podle Thomas neprioritizuje účetní zisk, čímž se o část z něho možná ochuzuje, nicméně zisk vidí právě v přispívaní k lepšímu světu.

Vyhledávání