Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Future Farming

Udržitelný
byznys roku ‘21

Partneři
speciálu
Nano energies Soulmates Ventures

Future Farming

Aquaponické pěstování potravin

Vznik firmy
2018
Obrat za 2020
24 milionů Kč
Web
www.futurefarming.cz

Proč se dostala firma do výběru?

Future Farming, jak napovídá i samotný název, působí v oblasti farmaření budoucnosti. Společnost staví a provozuje funkční průmyslové akvaponické farmy, čímž lidem zajišťuje přístup ke zdravým lokálním potravinám. Svoji největší přidanou hodnotu však vidí ve vlivu na životní prostředí – pomocí akvaponické produkce potravin dochází ke snížení spotřeby vody o 95 procent oproti konvenčním přístupům.

Společnost za loňský rok očekává obrat ve výši 24 milionů korun, loni přitom postavila dvě produkční akvaponické farmy, z niž jedna je zaměřena na vědu a výzkum ve spolupráci s Akademií věd a několika tuzemskými univerzitami. Koncem roku Future Farming přešlo do produkční fáze a k distribuci akvaponických produktů na trh.

Společnost si tak už ověřila své know-how a vyvinuté technologie, teď na řadu přichází rozšíření do dalších zemí EU, ještě letos zahájí výstavbu farmy na Slovensku. Future Farming má přitom ambice přesáhnout evropský kontinent a nabídnout svá řešení napříč světadíly, které se nyní v důsledku klimatických změn potýkají s nedostatkem potravin a vzácných přírodních zdrojů.

Načítám vyhledávání...