czechcrunch-podcast

CzechCrunch Podcast

Martin Rozhoň: Po prodeji Vivantisu investuji do lídrů s dobrou karmou. Jdu do toho all in

Martin Rozhoň stál u zrodu českého e-commerce a během dvou dekád vybudoval skupinu Vivantis, kterou následně prodal do rukou Mall Group. Od té doby je z něj andělský investor na plný úvazek, který podpořil léčbu rakoviny, kalhotky z nano vláken, brýle pro virtuální realitu, ale i vzdělávání a alternativní medicínu. V další epizodě CzechCrunch Podcastu Rozhoň poodhalí, proč nekouká primárně na peníze, jaká je jeho investiční strategie, kolik peněz prodejem firmy získal a kolik dává na investice, ale i to, jak pečuje o své duševní zdraví a jak podporuje alternativní vzdělávání.

Podporuje Expandeco

Epizody 79 epizod

Marie Havlíčková: Otáčet Groupon je těžká výzva, ale i obrovská zkušenost, kterou jinde nezažijete

Marie Havlíčková byla dlouholetou šéfkou Slevomatu a ještě nedávno by ji nenapadlo, že bude někdy řídit záchranu americké firmy, která kdysi zažehla éru slevových portálů a díky ní nakonec vznikl i právě Slevomat. Dnes je součástí unikátního byznysového příběhu z Česka, kteří píší investoři kolem Dušana Šenkypla z Pale Fire Capital. Rozhodli se investovat několik miliard do kdysi slavného Grouponu, kterému v posledních letech došel dech a propadly se mu tržby i jeho hodnota na burze. Čeští investoři v tom ale spatřili příležitost, koupili za velký balík peněz jeho akcie a nakonec se rozhodli, že převezmou jeho řízení. Marie Havlíčková v podcastu mluví o tom, co je na záchraně tak velké a na burze obchodované firmě nejtěžší, kdy měla chuť to vzdát, i proč si myslí, že se jí a jejím kolegům podaří zašlou slávu Grouponu vrátit.

Chcete se také zapojit do této mise? Podívejte se na volné pozice, které Groupon nabízí na groupon.czechcrunch.cz

Dušan Šenkypl: Otřásáme Grouponen. Věříme, že ho otočíme jako Aukro, ale bude na konci pár nul navíc

Unikátní byznysový příběh z České republiky píší investoři kolem Dušana Šenkypla z Pale Fire Capital. Rozhodli se investovat několik miliard do kdysi slavného amerického slevového portálu Groupon, kterému v posledních letech došel dech a propadly se mu tržby i jeho hodnota na burze. Čeští investoři v tom ale spatřili příležitost, koupili za velký balík peněz jeho akcie, stali se největšími akcionáři Grouponu a nakonec se rozhodli, že převezmou jeho řízení. Dušan Šenkypl dnes velkou americkou firmu vede z pozice výkonného ředitele a v podcastu mluví o tom, jak s kolegy usilovně pracují na tom, aby Grouponu vrátili zašlou slávu.

Chcete se také přidat do výzvy, kterou Češi v Grouponu přijali? Podívejte se na volná místa na groupon.cc.cz.

Kratina a Sklenář: V Česku se žije dobře, jen si to nesmíme kazit. Gigafactory nepotřebujeme

Miliardář Milan Kratina založil skupinu Accolade a naučil Čechy investovat do průmyslových hal. Petr Sklenář jako hlavní ekonom J&T Banky sbírá informace a vyhodnocuje dění na trhu, aby se banka mohla správně rozhodovat o dalších investicích. Oba tak mají velmi dobře zmapovanou nejen českou ekonomiku, ale také mají srovnání se zahraničím, kde působí. Máme se v Česku opravdu tak špatně, jak někteří říkají? Co by pomohlo odšpuntovat zadrhnutou ekonomiku a nakopnout Česko k růstu? A co bájná gigafactory, která u nás nejspíš nakonec nebude stát? Je to konec světa? To všechno jsme s Milanem Kratinou a Petrem Sklenářem probrali v našem CzechCrunch Podcastu. Oba budou také řečníky na naší investiční konferenci Money Maker. Ta se uskuteční 21. listopadu v pražském Cubexu a několik posledních vstupenek je stále k dispozici.

Cendra (CDN77) a Šuffner (FTMO): Máme miliardové firmy, peníze ale nejsou naše hlavní motivace

Zdeňku Cendrovi a Otakaru Šuffnerovi se povedlo to, co málokterému českému byznysmenovi: z Prahy vybudovali globální, multimiliardové technologické firmy. Navíc extrémně ziskové, takže i když ani jednomu ještě nebylo čtyřicet, už náleží do žebříčků nejbohatších Čechů a Češek. To, co jejich firmy dělají, může běžnému člověku znít nesrozumitelně: Cendrova CDN77 pomáhá s rychlým načítáním video obsahu na internetu, Šuffnerovo FTMO poskytuje platformu pro burzovní obchodníky. Oba však představují mimořádně úspěšné a inspirativní byznysové příběhy, ani jeden navíc nikdy nevzali peníze od externích investorů. Jaké je tajemství jejich úspěchu? Kde se vidí za pár let? Jak moc ještě pracují? A co je fascinuje na nemovitostech, jimž oba propadli? To všechno jsme probrali v CzechCrunch Podcastu.

Přední dámy byznysu: Česko má sklerózu. Zapomnělo, jak se má růst, reformy jsou nevyhnutelné

„Letošní rok je na houby.“ Tak podle majitelky výrobce vířivek USSPA Kateřiny Kadlecové hodnotí čeští byznysmeni rok 2023. Jenže na ten s číslovkou 2024 pohlíží o dost optimističtěji, dodává. A že by mohlo být skutečně lépe, potvrzuje i známá ekonomka a členka NERVu Helena Horská. Obě dámy, které se netají silným názorem na stav společnosti i hospodářství, spolu zavítaly do CzechCrunch Podcastu. V něm vysvětlily například to, proč má Česko sklerózu, že bez reformy pracovního trhu se nikam neposuneme nebo proč podnikatelům dochází trpělivost.

czechcrunch-podcast
Chcete poznat tvář moderního Česka? Zajímá vás dění v kontextu i nejnovější trendy? V CzechCrunch Podcastu dostanete právě to. Ondřej Holzman a Luboš Kreč si do něj zvou přední hosty ze světa byznysu, ekonomiky, politiky, technologií i vědeckého pokroku.
Ondřej Holzman & Luboš Kreč

Ondřej Holzman & Luboš Kreč • tvůrce podcastu CzechCrunch Podcast