rosteme

Rosteme

Světlá stránka nejistoty: Překonejte strach a objevte nový život

Upozornění: Kniha Světlá stránka nejistoty manželů Nathana a Susannah Furrových může způsobit, že skončíte s prací, se kterou nejste spokojeni, nebo opustíte nefunkční vztahy. Naučí vás totiž, jak se přestat bát nejistoty. A jak ji naopak vyhledávat a mít rádi. Jak nejistotu překonávat, radí i naše hostka, psycholožka Tereza Hrušková, která stojí za projektem K psychologovi.

Epizody 13 epizod

Leadership: Lídři se nerodí, klíčové je vzdělání

Kniha Henryho Kissingera Leadership popisuje příběhy šesti výrazných lídrů historie. Co se ale může zdát jako kniha o dějinách, je, jak už název napovídá, výborná studie o tom, co všechno formuje dobrého vůdce. S historikem a novinářem Hospodářských novin Ondřejem Houskou rozebíráme, proč je dobré si ji přečíst.

Radikální otevřenost: Nebojte se říkat věci na rovinu, usnadní vám to život

Základní myšlenkou knihy Radikální otevřenost od Kim Scottové je, že chcete-li dobře šéfovat, musíte o své podřízené projevovat silný osobní zájem a zároveň jim bez váhání poskytovat zpětnou vazbu. Neplatí to ale pouze pro podřízené, podobné to je s kolegy i rodinnými příslušníky. A jak na to? Scottová dává celkem podrobný návod a pokud se vám nechce číst, mnoha příklady, jak na otevřenou zpětnou vazbu v praxi, hýří hostka Simona Zábržová, která vede projekt Soulmio.

Jak svět doopravdy funguje: Kniha respektovaného vědce, či pohled boomera?

Lidstvo ještě nikdy v historii nemělo tolik informací, přesto si jen málokdo uvědomuje, jak svět ve skutečnosti funguje. To je motto nejnovější knihy uznávaného vědce Václava Smila, o které jsme mluvili s naším kolegou Jiřím Svobodou a analytikem AMO Ondřejem Kolínským. Publikace, kterou doporučuje k přečtení i Bill Gates, zdůrazňuje, že naše civilizace je mnohem závislejší na fosilních palivech, než si jsme ochotní přiznat, má ale i své slabiny.

Jak stoupat až na vrchol a udržet se tam. Životní příběh šéfa Disney Boba Igera

Inspirujte se životní jízdou jednoho z nejvlivnějších šéfů v mediálním světě. Za éry Roberta Igera spolkla společnost Disney Pixar, Marvel, Lucasfilm i 21st Century Fox. Jak se do role CEO jedné z největších společností v zábavního průmyslu dostal? Co jsou podle něj nejdůležitější dovednosti dobrého lídra? To vše se dočtete v jeho autobiografii Ride of a Lifetime, o které je náš další speciál podcastu Rosteme

Dech: Řešíme produktivitu a spánek, ale kašleme na to nejpřirozenější

Kdo nedýchá, je mrtvý. To, že jsme naživu, ale rozhodně neznamená, že dýcháme správně. Podle Jamese Nestora je špatné dýchání stejná civilizační choroba jako obezita – a ve své knize Dech radí, jak a proč se vrátit k tomu, co naše tělo opravdu potřebuje. A na co se zaměřit. Zda to funguje, rozebíráme s lektorem dechu a otužování Jakubem Chomátem.

rosteme
V podcastu Rosteme se zaměřujeme na to, jak mít spokojenější život a zářnou kariéru. Ty nejlepší rady hledáme v úspěšných seberozvojových knihách, které pak s pomocí odborníků a koučů konfrontujeme s praxí a realitou. Moderují Silvie Housková a Lucie Černohlávková. Návrhy na témata nebo zpětnou vazbu jim můžete napsat na silvie@cc.cz.
Lucie Černohlávková & Silvie Housková

Lucie Černohlávková & Silvie Housková • tvůrce podcastu Rosteme