rosteme

Rosteme

Trailer: Nebraňte svému růstu, pomůže vám s ním podcast Rosteme

Také vám leží na nočním stolku už půl roku rozečtená nějaká seberozvojová kniha? Všichni bychom se hrozně chtěli zdokonalovat a růst jak v osobním, tak profesním životě, ale není na to prostě čas. A my vám ho dáme. Knihy přečteme za vás, a protože víme, že teorie má k praxi občas hodně daleko, tak je rovnou podrobíme i kritice expertů. Těšíme se od 4. ledna na stránkách CzechCrunche a ve vašich oblíbených podcastových aplikacích!

Epizody 23 epizod

Návod na lásku (pokud ještě nemáte děti). Jak obstál vztahový guru Jay Shetty?

Nikdo nám neřekl, jak milovat, až doteď. Tak zní marketingový slogan knihy známého kouče a podcastera Jaye Shettyho 8 pravidel lásky, a proto nás hned zaujala. Shetty se v ní snaží popsat krok po kroku, jak si najít správného partnera (schválně nepíšeme ideálního, protože ten neexistuje) a co by pro nás mělo být v partnerství důležité. Dozvíte se z ní, jak být spolu šťastní až do smrti? Ne. Ale dozvíte se spoustu zajímavých rad a pohledů na lásku, které však musíte číst velmi opatrně a kriticky.

Jak blízko je budoucnost „bez“ práce? Nová kniha odpoví jen napůl

S čím vším nám může umělá inteligence pomoci a hlavně proč bychom ji vůbec měli používat? Na to se snaží odpovědět nová kniha Filipa Dřímalky Budoucnost NePráce. Dřímalka výborně vystihuje novou realitu, do které nás AI uvrhla, a skvěle motivuje k tomu, začít umělou inteligenci aktivně používat. Pokud jste už ale novou pracovní realitu přijali a teď s AI experimentujete, tahle kniha nebude pro vás. Proč? A co vlastně je ta NePráce v titulku? 

Pusťte si celou epizodu podcastu Rosteme, ve kterém Lucie Černohlávková a Silvie Housková podrobují nejrůznější seberozvojové knihy férové kritice. 

Životopis Elona Muska: Genialita vykoupená „démonickým módem“. Není to ale trochu málo?

Někdo ho už má plné zuby, jiní k němu stále vzhlíží. Když ale loni na podzim vyšel životopis Elona Muska od známého novináře Waltera Isaacsona, koupil si ho snad každý, kdo se o byznys zajímá. Co se z mimořádně obsáhlé knihy dozvíte a najdete si díky ní ke kontroverzními vizionáři cestu? To rozebíráme v dalším díle podcastu Rosteme – tentokrát i se speciálním hostem, vrchním českým muskologem Lubošem Krečem.

Pusťte si celou epizodu!

Krajní zodpovědnost: Vše, co jste potřebovali vědět o tom, jak vést lidi

Povyšování je fajn. Vyšší plat, prestižnější název pozice… Ale čím dál tím více lidí si s povýšením nespojuje i větší zodpovědnost. Za sebe, za tým, za doručené výsledky. Jak se na pozici lídra nejlépe připravit nebo jak ji lépe zastávat, na to odpovídá kniha dvou ostřílených důstojníků elitních jednotek amerického námořnictva US Navy SEAL Krajní zodpovědnost. Jocko Willing a Leif Babin v ní popisují principy, které jsou základními kameny k tomu být dobrým šéfem.Nepsaná pravidla: Co vás o práci nikde nenaučí

Úspěšná kariéra už dávno není jen o dobře odvedené práci. Ta je sice pořád důležitá, stejně zásadní jsou ale i jemné dovednosti, díky kterým budete dobře vycházet s kolegy i šéfem, dokáže efektivně a rychle komunikovat nebo se ukážete jako platný člen týmu. Jak ale na to, zvlášť když to v každé firmě může fungovat jinak a ve škole vás nic takového nenaučí? Odpověď nabízí kniha Nepsaná pravidla od kariérního poradce Harvardu Goricka Ng, která na tyto nevyslovené zákonitosti upozorňuje a radí, jak na ně vyzrát.

rosteme
V podcastu Rosteme se zaměřujeme na to, jak mít spokojenější život a zářnou kariéru. Ty nejlepší rady hledáme v úspěšných seberozvojových knihách, které pak s pomocí odborníků a koučů konfrontujeme s praxí a realitou. Moderují Silvie Housková a Lucie Černohlávková.
Lucie Černohlávková & Silvie Housková

Lucie Černohlávková & Silvie Housková • tvůrce podcastu Rosteme