Devinn

Devinn

Proč jsme vybrali Devinn?

Kromě svých aktivit na poli produktového vývoje v sektoru automotive, ve kterém se zaměřuje především na elektromobily, se společnost Devinn se sídlem v Jablonci nad Nisou a vývojem v Mladé Boleslavi začala zaměřovat také na vodíkové technologie.

Tým okolo zakladatelů Věry a Luboše Hajských se zabývá především využitím vodíku coby nosného energetického prvku, díky kterému lze energii dostat na místa, kam nevedou žádné kabely, nesvítí zde slunce, nefouká vítr a netečou řeky.

Za tímto účelem společnost vyvinula speciální prototyp vodíkového generátoru H2 Base. S ním se v letošním roce již podruhé vydala na festival Rock for People, kde byla čistá síla vodíku schopna utáhnout provoz jedné ze stagí, na které se v netradiční řečnické poloze představil například i hudebník Vladimir 518.

Plánem je technologii, která je prozatím stále ve fázi prototypu, i nadále testovat na festivalech a dalších akcích po celé Evropě. Na trh však chce Devinn generátor dostat již v brzké době, a to hned v několika výkonnostních variantách.

H2Base ovšem není jedinou iniciativou firmy na poli vodíkových technologií. Devinn, založený v roce 2014, je jednou ze společností, které kopřivnické automobilce Tatra pomáhají s vývojem vodíkem poháněného nákladního vozu. Mezi nejnovější projekty společnosti pak patří také unikátní, na dálku ovládané, vozítko H2BOT, které dokáže zaparkované elektromobily nabíjet energií z vodíkového článku.

Devinn tak otevírá Českou republiku technologii, která by mohla v budoucnu nést na svých bedrech energetickou revoluci rozpoutanou nejen v sektoru dopravy, ale i dalších oblastech, kde bude vodík dávat smysl.

Devinn

Zakladatelé Luboš HajskýVěra HajskáLuboš Hajský, Věra Hajská

www.devinn.cz

Vize do budoucna

Vodík vidíme hlavně jako energetickou příležitost, kde zatím nikdo nemá velký technologický náskok. Na akcích jako Rock for People chceme ukázat, že vodík není žádné sci-fi. A že technologie, jako je náš H2Base, je skvěle použitelná i v reálných situacích. Jsme integrátoři vodíkových technologií - chceme přinášet řešení s vysokou přidanou hodnotou a posunout tak Česko z pozice montovny.