Ebuu

Ebuu

Proč jsme vybrali Ebuu?

Novorozenci za jediný rok vyrostou z nespočtu kusů oblečení. Rodiče tak typicky utratí nemalé částky za něco, co dětem dlouho nevydrží. Právě s tímto problémem od roku 2018 pomáhá půjčovna a prodejna dětského a mateřského oblečení i dalšího vybavení Ebuu. Zákazníci v ní mají možnost si buď věci půjčit, koupit nebo prodat. Využitím principu cirkulární ekonomiky tak šetří čas, peníze i místo v šatníku. Je navíc šetrná k přírodě.

Zakladatelka Ebuu Kristýna Farkašová měla k přírodě a ekologii vždycky blízko. Vyrůstala částečně v Jizerských horách, částečně v Českém ráji a vystudovala biologickou archeologii. V tomto oboru na vysoké škole i pracovala, než se rozhodla pro kompletní kariérní změnu.

V září Ebuu otevřelo nový prostor v Bruselské ulici na pražských Vinohradech. Prodejna ale zabírá jen asi polovinu prostoru. Do té druhé zakladatelka naplánovala ve spolupráci s nedalekou školkou dopoledne fungující „hlídárnu“ a odpoledne volně přístupnou dětskou hernu. Ve stejné době se oficiálně spustil i projekt Roztoč to s Ebuu, díky kterému lidé mohou udat věci, které už nepotřebují, a vyměnit je za jiné od ostatních rodičů.

Ebuu

Zakladatelka Kristýna FarkašováKristýna Farkašová

www.ebuu.cz

Vize do budoucna

Naší vizí jsou sebevědomé a uvědomělé generace, které byly svými rodiči vychovány k respektu k naší Zemi a k sobě samotným. Věříme ve své zákazníky a poskytujeme podporu rodinám s malými dětmi, která jim usnadňuje péči o nejmenší členy domácnosti. Naše podpora ovšem nevychází z konzumních návyků společnosti, ale přispívá k jejich transformaci směrem k udržitelnému způsobu života.

Komentář Marcela Gajdoše, generálního ředitele Visa pro Česko, Slovensko a Maďarsko

Marcel Gajdoš Marcel Gajdoš Visa

Příběh paní Farkašové je velice inspirativní a mohl by podnítit další ženy k podnikání. Velice se nám líbí myšlenka opětovného využití dětského oblečení a potřeb, které si lidé buď mohou půjčit, nebo koupit. Přesně takové projekty bychom v příštím roce rádi podpořili v rámci našeho nově vznikajícího programu She’s next, který je zaměřený na ženy podnikatelky. Ty chceme podporovat jak finančně, tak i stran vzdělávání a mentoringu.

Sdílejte výběr

Články o Ebuu

Zobrazit všechny