Podívejte se do nových kanceláří zlínské digitální agentury Madeo

Michal PtáčekMichal Ptáček

0Zobrazit komentáře

Zlínská digitální agentura Madeo už je přes rok součástí norské technologické společnosti Brandmaster, která českou agenturu za neupřesněnou částku koupila. V souvislosti s akvizicí se agentura zaměřující se dříve na vývoj webových stránek a aplikací v poslední době vyprofilovala jako vývojový hub BrandMasteru a věnuje se nyní především vývoji digitálních nástrojů pro firmy jako Mercedes nebo Bridgestone.

Změna se projevila i na zvýšení členů zlínského týmu na zhruba 30 lidí, na základě čehož Madeo ve spolupráci s architektkou Terezou Kupkovou ze studia COSMO nedávno rozšířilo své zlínské kanceláře o další patro.

„Ve spolupráci s architektkou Terezou Kupkovou jsme navázali na osobitý exteriér objektu z dílny architektonického studia NewWork. V rámci interiérů se tak snoubí původní industriální charakter Zlína s prvky skandinávského minimalismu s důrazem na přírodní materiály, příjemné zemité barvy a funkčnost. „Snažili jsme se vytvořit kanceláře, ve kterých se dobře pracuje, ale člověk si má také kde odpočinout a posedět s kolegy. Vzhledem k tomu, že hodně komunikujeme se zahraničními klienty a s kolegy v norských a švédských pobočkách, bylo potřeba dobře vyvážit otevřenost prostoru s dostatečným soukromím. Týmové spolupráci a sdílení informací má zase napomoci vlastní firemní kavárna a bar, které tvoří výrazný prvek jednoho z pater. Při vybavování Madeo následovalo současný trend chytrých kanceláří. Prostory například namísto běžných žárovek osvěcují chytré žárovky. Ty umí díky senzorům přizpůsobit intenzitu záření i teplotu barev konkrétní hodině a počasí. Umělé světlo tak nenarušuje přirozené biorytmy těla a zpříjemňuje celodenní práci na počítači, říká zakladatel Madeo Martin Landsberger Pospíšil.

Lokalita: Zlín, Česká republika
Datum dokončení: 2018
Velikost: 650 m²
Design: COSMO
Fotky: Lukáš Pelech

madeo-office1

Pracovní prostor

madeo-office2

Pracovní prostor

madeo-office3

Breakout zóna

madeo-office5

Kuchyně

madeo-office6

Kuchyně

madeo-office4

Kuchyně

madeo-office7

Protihluková místnost

madeo-office8

Kanceláře

madeo-office9

Breakout zóna

madeo-office10

Herní zóna

madeo-office11

Terasa

Apple má blokovat důležité aktualizace šifrované komunikační aplikace Telegram, patrně kvůli ruskému banu

Filip HouskaFilip Houska

durov
0Zobrazit komentáře

Telegram čelí poměrně závažné situaci, která výrazně ohrožuje jeho celkový byznys. Oblíbené komunikační platformě, jejíž klíčovou vlastností je šifrování veškerých zpráv mezi uživateli, totiž Apple celosvětově blokuje přístup k důležitým mobilním aktualizacím, bez kterých by samozřejmě v budoucnu Telegram nemohl plnohodnotně fungovat.

Jak píše samotný Pavel Durov, který Telegram spolu se svým bratrem Nikolaiem v roce 2013 založil a nyní mu šéfuje, celý problém vychází ze zákazu Telegramu na území Ruska z dubna letošního roku. Tehdy ruské úřady nařídily Applu, aby z App Store stáhl aplikaci jako takovou, což současně znamenalo i plošný ban po celém Rusku. Důvodem mělo být neposkytnutí klíčů k rozšifrování zpráv vztahujícím se k petrohradskému bombovému atentátu v roce 2016. Podle úřadů totiž měli teroristé využívat ke komunikaci právě Telegram.

I když se tato situace pojila pouze s Ruskem, od stejné doby má Apple částečně blokovat Telegram po celém světě. Konkrétně se má jednat o nemožnost aktualizovat aplikaci o důležité prvky, zejména aktuální nařízení GDPR pro uživatele z Evropské unie, které ostatně dělá potíže řadě firmám. S příchodem nové verze operačního systému iOS 11.4 navíc uživatelé nemohou používat vybrané funkce jako například samolepky.

telegram

Durov však ve svém příspěvku ujišťuje, že na vyřešení tohoto problému usilovně pracují. Co se týče Applu, ten se zatím k této skutečnosti nijak nevyjádřil.

Paradoxní postoj ze strany Applu

Zatím nejsou známy přesné důvody, proč Apple takto proti Telegramu postupujeme, nicméně se tyto kroky jeví jako poměrně dost paradoxní. Apple je totiž znám jako společnost, která na šifrování zpráv mezi uživateli klade zvýšený důraz, což dokazuje i situace z roku 2016, kdy po ní chtěly americké úřady prolomit iPhone teroristy Syeda Farooka, který v prosinci 2015 v kalifornském San Bernardinu zabil 14 lidí. Applu se tento zásah zdál jako nebezpečný a precedentní, a proto jakékoliv vytvoření „zadních vrátek“ odmítl vytvořit.

Foto: TechCrunch (reprofoto, YouTube)