Americký vývojář vyrobil externí baterii, která se na telefon připne jako magnet a dobije ho

Michal PtáčekMichal Ptáček

bunk-1
0Zobrazit komentáře

Výrobci mobilních telefonů se v posledních letech doslova předhánějí v tom, kdo z nich uvede na trh inovativnější technologii a telefon s nabušenějším výkonem. V podstatě každoročně jsme tak svědky dostihových závodů mezi lídry trhu Applem, Googlem, Samsungem, Huawei a Xiaomi, které se zákazníky snaží přesvědčit, že právě jejich produkt je ten pravý.

V rámci honby za vyšším výkonem a elegantnějším designem se však těmto společnostem nedaří vylepšit další důležitý a uživateli žádaný aspekt – výdrž baterie. Většina moderních telefonů, až na výjimky, tak při průměrném používání vydrží v provozuschopném stavu zhruba den a poté je nutné je znovu nabít.

S popularizací smartphonů se tak v posledních letech staly oblíbeným doplňkem kryty s externí baterií, které mobilům dodají extra potřebnou energii. Jejich nevýhodou jsou však velké rozměry a často i nevzhledný design, který elegantní tvary nových iPhonů nebo Samsungů promění v nevzhledný kus plastu.

Se zajímavým řešením tohoto problému proto přišel americký vývojář Daniel Greenberg, který společně se svým týmem v Bunk vytvořil speciální externí baterii, jež se k telefonům přichycuje pomocí jednoduchého magnetického mechanismu. Aby vše fungovalo, je však třeba ideálně pod kryt schovat tenkou magnetickou destičku. Po „přicvaknutí“ se pak začne telefon dobíjet a baterie je díky své kapacitě 1800 mAh schopna dodat například iPhonu XS až 70 procent dodatečné energie.

bunk

To vše ve vizuálně atraktivním a minimalistickém obalu, který na výšku měří pouze 12 milimetrů a je k dostání v několika designových variantách. K bezproblémovému fungování je samozřejmě zapotřebí, aby telefon podporoval bezdrátové nabíjení Qi, samotnou externí baterii je poté naopak možné dobít pomocí konektoru USB-C.

onfryc

Přečtěte si takéOndřej Fryc: Past zvaná „valuace“ aneb pozor na likvidační preference při financování startupuOndřej Fryc: Past zvaná „valuace“ aneb pozor na likvidační preference při financování startupu

Zařízení je aktuálně možné předobjednat v omezené sérii 500 kusů za částku 39 dolarů, tedy necelých 900 korun. První kusy by pak k zákazníkům měly doputovat v prvním kvartálu příštího roku. Běžná cena po úvodní produkci dosáhne zhruba dvojnásobku.

bunk-22

CzechCrunch Jobs