Live

zobrazit nejnovější

20. 12. 2023 18:23

Rychlá zpráva

Co se právě děje ve startupovém světě? Zjistěte v newsletteru

Marketingový startup Dotidot změnil vedení poté, co si zakladatel uvědomil, že je čas pustit ke kormidlu člověka s jinými schopnostmi. „Velké ego – a je rozdíl mezi velkým a silným egem – je hybatelem úspěchu. Ale může být i nepřítelem,“ říká Pavel Vachek, zakladatel startupu Dotidot. Jedno z témat, kterým se věnujeme ve startupovém newsletteru. Nechte si pravidelně posílat novinky.

20. 12. 2023 17:37

Rychlá zpráva

Český CloudTalk zaujal mezi aplikacemi pro zákaznickou podporu

Český CloudTalk je druhým nejoblíbenějším nástrojem pro zákaznickou podporu, hned za Facebook Messengerem. Vyplývá to z průzkumu estonského scaleupu Pipedrive za rok 2023. V nástrojích, které firmy používají, stále častěji hraje roli umělá inteligence i datová analytika. Nejpopulárnější jsou Microsoft Teams, Google Meet a Zoom Meetings, mezi integračními platformami vládne Zapier.

20. 12. 2023 16:39

Rychlá zpráva

Nová polská vláda mění vedení veřejnoprávních médií

Polský ministr kultury Bartlomiej Sienkiewicz odvolal šéfy státní televize, rozhlasu a státní tiskové agentury. Jmenoval nové dozorčí rady, které povolaly nové vedení těchto médií. Události na svém webu rozebírá TVN 24. Kroky vycházejí z plánu nové vlády premiéra Donalda Tuska, která se ujala funkce minulý týden. Za jednu ze svých priorit si stanovila obnovení objektivity a svobody slova s tím, že předchozí vlády strany Právo a spravedlnost (PiS) používaly jako nástroje agresivní propagandy, útočící na Tuska a opozici a šířící euroskeptické názory, napsala ke kauze agentura AP.

20. 12. 2023 15:31

Rychlá zpráva

Lidé se nechtějí stěhovat, když je zima a brzy tma. Cena nájmů klesá

V Česku je aktuálně doba, kdy jsou nejlevnější nájmy. Jejich cena pravidelně mezi listopadem a koncem února klesá, a to zhruba o deset procent. Klesá totiž poptávka: lidé se mimo jiné nechtějí stěhovat v době, kdy se brzy stmívá, v zimě, ve sněhu nebo přes vánoční svátky, vysvětluje Tomáš Suchomel, spoluzakladatel a CEO brněnské společnosti Vitom a portálu GarantovanyNajem.cz.

20. 12. 2023 14:44

20. 12. 2023 13:42

Rychlá zpráva

Češi se prý příští rok zbaví jedné z nejvyšších inflací v Evropě

Češi příští rok přestanou tolik šetřit – měla by se zlepšit takzvaná spotřebitelská nálada, která pomáhá ekonomice. Česko by se taky mělo zbavit nálepky zemí s jednou z nejvyšších inflací v Evropě. Odhaduje to v pravidelném výhledu Mastercard Economics Institute. Ekonomiku na kontinentě však popisuje jako hledající rovnováhu s pečlivým vyvažováním úrokových sazeb, mezd a cen ve srovnání s předpandemickou dobou.

Mastercard Economics Institute

20. 12. 2023 12:37

20. 12. 2023 11:34

Rychlá zpráva

Putin nařídil zabavit miliardové podíly OMV a Wintershall Dea v Rusku

Zatím vůbec největší zabavení zahraničních aktivit v Rusku nařídil aktuálně Putin. Jde o miliardové podíly rakouské OMV a německé Wintershall Dea v projektech na těžbu plynu v arktické části Ruska. Podle prezidentských dekretů zveřejněných v úterý pozdě večer mají podíly přejít na nově založené ruské společnosti.

20. 12. 2023 10:38

Rychlá zpráva

Majitel Českých Radiokomunikací kupuje firmu z portfolia KKCG

Majitel Radiokomunikací Cordiant Digital Infrastructure koupil od Aricoma Group ze skupiny KKCG společnost Cloud4com spolu s datovým centrem Lužice. Cena má přesáhnout miliardu. Aktuálně je to 870 milionů korun a další stovky milionů budou vyplaceny v závislosti na výsledcích firmy v příštím roce, a to až do výše 485 milionů korun. Cloud4com je jedním z největších zdejších specialistů na počítačovou infrastrukturu, pro příští rok předpokládá tržby ve výši 155 milionů korun.

20. 12. 2023 10:11

20. 12. 2023 09:10

Rychlá zpráva

Gérard Depardieu čelí dalšímu oznámení kvůli sexuálnímu násilí

Známý – v posledních letech ale také značně zdiskreditovaný – francouzský herec Gérard Depardieu má na kontě další trestní oznámení kvůli sexuálnímu násilí. Na policii ho podala španělská spisovatelka a novinářka Ruth Bazaová, která tvrdí, že ji herec napadl v roce 1995, když s ním pořizovala rozhovor v Paříži. Jde již o třetí oznámení za sexuální napadení, podle médií ale nemá příliš šancí na úspěch, protože čin je ve Francii již promlčený.

20. 12. 2023 08:27