Vede mnohamilionové médium, které milují mladí. Teď rozjíždí nový byznys pro lidi s nápady

Nový projekt Tugedr chce propojovat lidi, aby mohli podnikat společně. „Každý by si měl najít svého Pedra. Jako já,“ říká jeho tvůrce.

Filip HouskaFilip Houska

jan-strach_pedro

Foto: Archiv JS

Jan Strach a Petr „Pedro“ Žižka

0Zobrazit komentáře

Všichni, kteří chtěli mít na české poměry unikátní rapový videoklip, mu psali. Stejně tak se prosadil v reklamách pro několik velkých značek, například Air Bank. A pak pomohl rozjet populární online magazín The Mag do podoby, kdy utrží desítky milionů korun ročně a pouští se často do náročných produkcí s velkou sledovaností. Jan Strach se zkrátka neumí zastavit – a teď svůj talent překlápí do nového projektu, se kterým chce pomoci k úspěchům i dalším lidem. Včetně třeba zrovna vás.

Cesta k byznysovému úspěchu často nevede přes internetové poučky nebo rady od ChatGPT. Spíš to chce znát background od někoho, kdo v tomto rybníku plave už několik let – a ideálně si k tomu najít parťáka nebo parťačku. Podobně jako si Jan Strach našel Petra Žižku alias Pedra, který mu kreativní kariéru pomohl nakopnout. Teď Strach spouští novou platformu, která má pomoci právě s hledáním partnerů do byznysu. A nejen do něj.

„Byl to Pedro, který mě vtáhl do tvorby hudebních videoklipů, se kterým jsem se vydal do oblasti reklam – a se kterým jsem koupil většinový podíl v magazínu The Mag. Velkou měrou se podílel na mém kariérním úspěchu, přitom za to mohlo jedno setkání na intru. A Tugedr má za úkol stejnou věc: spojit dvě strany, které si vzájemně pomohou,“ říká Strach pro CzechCrunch.

jan-strach

Foto: Archiv JS / CzechCrunch

Jan Strach a jeho nová služba Tugedr

V principu je Tugedr jakýmsi prostorem pro spolupráci a propojení lidí, kteří chtějí společně podnikat – zájemci na to půjdou přes zveřejňování „inzerátů“. Nemusí jít přitom jen o nápad na nový startup, ale rovnou o zajetý byznys, který jen potřebuje nakopnout. Nebo zachránit od krize. I proto tvůrci počítají s tím, že nedílnou součástí platformy budou i investoři, kteří by projekt pomohli financovat.

„Nejsme primárně startupový akcelerátor, který se zaměřuje na kapitál u nových projektů. My chceme spojovat různé podnikatelské příležitosti, což nás na trhu odlišuje,“ doplňuje Strach s tím, že aktuálně jednají o zapojení i známých investorských jmen, zatím si je ale nechává pod pokličkou. V plánu také je, že by se do podpory zapojoval i on sám, respektive s Pedrem.

Každý potřebuje svého Pedra

V posledních deseti letech se z rodáka z Ústí nad Labem stalo velmi známé jméno, které rezonuje zejména v hiphopové komunitě. Ostatně to byl on, kdo natočil jedny z nejzajímavějších videoklipů pro áčkové interprety z Česka a Slovenska, třeba Yzomandiase, Ektora, Sergeie Barracudu, Viktora Sheena nebo Gleba či Rytmuse.

Příliš se ale neví, že na celé cestě nebyl sám – nesmírně důležitý vliv na to měl právě Petr Žižka alias Pedro, se kterým mimo jiné provozují populární internetový magazín The Mag. Ten jen na Instagramu sleduje téměř tři sta tisíc lidí. A neméně silný je na TikToku a YouTube, kam dává své nové videoprojekty.

jan-strach_petr-zizka

Foto: Archiv JS

Jan Strach a jeho parťák Petr „Pedro“ Žižka

„Uvědomil jsem si, že všichni si takového parťáka zaslouží, i když zrovna nemuseli mít to štěstí, že by si ho našli přirozenou cestou. Často to, co podnikatelé potřebují, nejsou jen peníze, ale hlavně partneři, kteří pomohou s dalším rozvojem a dokáží se vést na stejné vlně nadšení. Toho chceme teď dosáhnout s Tugedrem,“ říká Jan Strach.

Nejprve ale bude třeba dostat platformu mezi lidi – a právě na to chtějí tvůrci využít především své profily na sociálních sítích. Stačilo, když teaser na Tugedr sdílel Strach na svém Instagramu, přes který hned dokázal získat tři tisíce nových lidí, kteří si instagramový profil Tugedru dali do sledování. Očekává, že se o novince bude i přirozeně mluvit.

„Co si budeme, člověk musí hrát s kartami, které má, takže velkou pomocí k propagaci budou i The Mag a mé známosti. Nicméně nejvíce sázím na autentické příběhy lidí,“ dodává pro CzechCrunch. A byť z nového projektu nechce mít svou mašinu na peníze, zpoplatnit ji musí, už jen kvůli legitimitě a profesionalitě.

Nastartujte svou kariéru

Více na CzechCrunch Jobs

Vzhledem k tomu, že Tugedr funguje na webových inzerátech, zpoplatňuje jejich uveřejnění. Sedmidenní inzerát na konkrétní příležitost stojí 139 korun, na celý měsíc pak 299 korun. „Za nižší stovky korun zavádíme i topování, ať se nabídka objevuje výše ve feedu,“ doplňuje Strach. Uživatelé si ještě budou platit i měsíční členství s různými výhodami.

Výhledově k uživatelům zamíří i mobilní aplikace, která je aktuálně ve vývoji, což by opět mělo pomoci s nárůstem nových lidí s chutí po rozjetí nebo zlepšení byznysu. „Nabízíme i příležitost, jak jednoduše prodat například kus umění, sběratelský předmět nebo jinou cennost. Nebo nemovitost. Nemusí to být jen o dlouhodobém budování partnerství. Lidé si tam zkrátka ideálně najdou to, co hledají,“ zakončuje.

Miliardový obchod. Historická budova v Pařížské, kde má butik Louis Vuitton, mění majitele

Investiční společnost Amundi prodala známou budovu na adrese Pařížská 3 v Praze, kde je luxusní butik. Nově patří realitnímu fondu Raiffeisen.

Ondřej HolzmanOndřej Holzman

louis-vuitton-parizska

Foto: Amundi

Butik Louis Vuitton v Pařížské ulici v Praze

2Zobrazit komentáře

Historická secesní budova z roku 1901 na adrese Pařížská 3 je již deset let synonymem pro luxus. Od roku 2014 tu totiž sídlí módní značka Louis Vuitton, který na český trh a stejnou ulici vstoupila před více než čtvrtstoletím. Dosud byla známá budova v prestižní pražské lokalitě v majetku Realitního fondu KB, který spravuje investiční společnost Amundi a který se nyní po téměř deseti letech rozhodl postupně završit svou strategii zaměřenou na exkluzivní komerční nemovitosti v nejvyhledávanějších pražských lokalitách. Výsledkem je prodej celého domu do rukou Raiffeisen nemovitostního fondu. Oficiální detaily transakce nebyly zveřejněny. Podle informací CzechCrunche obchod významně převyšuje jednu miliardu korun.

„Prodej této nemovitosti potvrzuje schopnost realitního týmu Amundi strategicky spravovat aktiva a poskytovat investorům Komerční banky stabilní výnosy, a to i v proměnlivých tržních podmínkách. Pražské komerční nemovitosti v prestižních lokalitách si udržují vysokou atraktivitu a mohou být zajímavou investiční příležitostí. Budova v Pařížské ulici je toho skvělým příkladem,“ uvedl k prodeji historické budovy na adrese Pařížská 3 Hubert Joachim, zástupce Real Estate Amundi Czech Republic a současně CIO Amundi Real Estate Paris.

Realitní fond KB už aktuálně drží poslední nemovitost, kancelářskou budovu The Square na Praze 4. Loni prodal kancelářský objekt City Point na Pankráci tuzemskému operátorovi coworkingových prostor, společnosti WorkLounge. Amundi nicméně pro Komerční banku dál spravuje také další podobné fondy kvalifikovaných investorů, již uzavřené jsou Realitní fond KB 2 a Realitní fond KB 3 a rozbíhá se Realitní fond KB 4, jemuž v prosinci končí upisovací období. Nejnovější fond má být zaměřený na investice do rezidenčních nemovitostí, domovů pro seniory, studentských kolejí, hotelů a moderních kancelářských budov.

Nastartujte svou kariéru

Více na CzechCrunch Jobs

Ten první, do něhož patřila i budova s butikem Louis Vuitton, přinesl následující výsledky: „Realitní fond KB od svého spuštění dosáhl ke konci roku 2023 kumulativního výnosu přes 42 procent a navíc do června 2024 vyplatil investorům přes 929 milionů korun, což představuje více než 50 procent původní investice,“ uvádí Jozef Murza z oddělení Real Estate Amundi Czech Republic. Budova v Pařížské ulici, která na sedmi patrech nabízí přes dva tisíce metrů čtverečních pronajímatelné plochy, podle něj zvýšila svou hodnotu díky prodloužení nájemní smlouvy právě se společností Louis Vuitton.

A co s touto budovou chystá nový majitel? „Pro Raiffeisen realitní fond se jedná o významnou transakci podtrhující zvolenou strategii. Pařížská 3 je synonymem toho nejlepšího jak z pohledu kvality, lokality, tak nájemce. Louis Vuitton je celosvětově nejhodnotnější a největší módní ikona. Jsme rádi, že se nám podařilo za podpory našich poradců a důvěry našich podílníků tuto transakci dokončit. Trochu se na nás však usmálo i štěstí. Stále citelná absence jinak dravého zahraničního kapitálu na trhu nám dovolila konkurovat ostatním zájemcům a pořídit nemovitost za podmínek, které naplňují naše očekávání,“ říká Vít Svoboda, portfolio manažer Raiffeisen realitního fondu.

Aktualizace 18. 11. 2024 20:00: V úvodu textu jsme opravili informaci, že butik Louis Vuitton nesídlí na adrese Pařížská 3 od příchodu značky do Česka v roce 1998, ale od roku 2014. Butik Louis Vuitton předtím sídlil na jiné adrese ve stejné lokalitě. Za nepřesnost se omlouváme.

Rubriku Bydlení a reality podporujíhypox