Live

zobrazit nejnovější

21. 12. 2023 09:06

21. 12. 2023 07:51

Rychlá zpráva

warner-bros-the-dark-knight-rises-christopher-nolanFoto: HBO

Warner Bros. Discovery a Paramount mají oťukávat možnosti vzájemného spojení

Dvě z pěti největších hollywoodských studií – Warner Bros. Discovery a Paramount Global podle několika různých mediálních reportů začala – zatím pouze velmi předběžně – jednat o možnostech vzájemného spojení. Pokud by k němu nakonec došlo, znamenalo by to fúzi takových produktů, jsou DC Studios, CNN nebo kanály HBO, se studiem, jež stojí za Mission: Impossible nebo televizí CBS. Spojená hodnota obou by byla bezmála 40 miliard dolarů.

21. 12. 2023 07:08

21. 12. 2023 06:37

Rychlá zpráva

ČNB dnes projedná úrokové sazby, podle některých analytiků by je mohla začít snižovat

Bankovní rada České národní banky dnes na posledním letošním zasedání projedná nastavení úrokových sazeb. Analytici očekávají, že hlasování v sedmičlenné radě bude těsné, a výsledek je podle nich nejistý. Většina analytiků se ale kloní k tomu, že centrální banka dnes poprvé sníží základní úrokovou sazbu, pokles podle nich bude o čtvrt procentního bodu na 6,75 procenta.

20. 12. 2023 21:07

20. 12. 2023 20:25

Rychlá zpráva

Američtí vědci dosáhli dlouho očekávaného průlomu v jaderné fúzi, uvádí CNN

Loni v prosinci se americkým vědcům podařil důležitý experiment – jako první na světě vytvořili jadernou fúzní reakci, při níž se uvolnilo více energie, než se spotřebovalo, a to v procesu zvaném „zážeh“. Letos se jim podařil experiment minimálně třikrát úspěšně zopakovat, uvádí nyní CNN. To by mohlo představovat významný krok na cestě k řešení globální klimatické krize, vysvětlují experti. Vědci se již desítky let pokoušejí využít energii z jaderné fúze a v podstatě tak znovu vytvořit sílu Slunce na Zemi, popisuje web.

20. 12. 2023 19:19

20. 12. 2023 18:23

Rychlá zpráva

Co se právě děje ve startupovém světě? Zjistěte v newsletteru

Marketingový startup Dotidot změnil vedení poté, co si zakladatel uvědomil, že je čas pustit ke kormidlu člověka s jinými schopnostmi. „Velké ego – a je rozdíl mezi velkým a silným egem – je hybatelem úspěchu. Ale může být i nepřítelem,“ říká Pavel Vachek, zakladatel startupu Dotidot. Jedno z témat, kterým se věnujeme ve startupovém newsletteru. Nechte si pravidelně posílat novinky.

20. 12. 2023 17:37

Rychlá zpráva

Český CloudTalk zaujal mezi aplikacemi pro zákaznickou podporu

Český CloudTalk je druhým nejoblíbenějším nástrojem pro zákaznickou podporu, hned za Facebook Messengerem. Vyplývá to z průzkumu estonského scaleupu Pipedrive za rok 2023. V nástrojích, které firmy používají, stále častěji hraje roli umělá inteligence i datová analytika. Nejpopulárnější jsou Microsoft Teams, Google Meet a Zoom Meetings, mezi integračními platformami vládne Zapier.

20. 12. 2023 16:39

Rychlá zpráva

Nová polská vláda mění vedení veřejnoprávních médií

Polský ministr kultury Bartlomiej Sienkiewicz odvolal šéfy státní televize, rozhlasu a státní tiskové agentury. Jmenoval nové dozorčí rady, které povolaly nové vedení těchto médií. Události na svém webu rozebírá TVN 24. Kroky vycházejí z plánu nové vlády premiéra Donalda Tuska, která se ujala funkce minulý týden. Za jednu ze svých priorit si stanovila obnovení objektivity a svobody slova s tím, že předchozí vlády strany Právo a spravedlnost (PiS) používaly jako nástroje agresivní propagandy, útočící na Tuska a opozici a šířící euroskeptické názory, napsala ke kauze agentura AP.

20. 12. 2023 15:31

Rychlá zpráva

Lidé se nechtějí stěhovat, když je zima a brzy tma. Cena nájmů klesá

V Česku je aktuálně doba, kdy jsou nejlevnější nájmy. Jejich cena pravidelně mezi listopadem a koncem února klesá, a to zhruba o deset procent. Klesá totiž poptávka: lidé se mimo jiné nechtějí stěhovat v době, kdy se brzy stmívá, v zimě, ve sněhu nebo přes vánoční svátky, vysvětluje Tomáš Suchomel, spoluzakladatel a CEO brněnské společnosti Vitom a portálu GarantovanyNajem.cz.