Live

zobrazit nejnovější

25. 6. 2023 12:32

Rychlá zpráva

Investice do rezidenčních nemovitostí se podle UniCredit Bank stále nevyplácí

V květnu byly podle UniCredit Bank investice do realit méně nevýhodné než dubnu a v červnu zase o něco méně nevýhodné než v květnu. Ukazatel banky, který představuje čistou roční výnosnost nájemného při odečtení průměru úrokových sazeb hypoték a vládních dluhopisů, stoupl za poslední měsíc na  -3,28 procenta. Investování do rezidenčních nemovitostí se tak podle něj ale nadále nevyplácí.

25. 6. 2023 11:32

25. 6. 2023 10:23

Rychlá zpráva

V pondělí bude v Moskvě nepracovní den, bezpečnostní opatření zůstávají v platnosti

Dohry včerejších dramatických událostí v Rusku budeme sledovat ještě nějakou dobu, tažení Jevgenije Prigožina mimo jiné podle mnoha analytiků ukázalo, že postavení Vladimira Putina není tak silné, jak se mohlo zdát. Zcela praktický dopad budou ale zítra pociťovat Moskvané – jak uvedl tamní starosta Sergej Sobjanin, pondělí bude nepracovním dnem a ve městě a okolí zůstává v platnosti režim protiteroristické operace.

25. 6. 2023 09:05

Doporučujeme

„Platí, že obchod se zvířaty je ve srovnání s obchodem s drogami téměř nepostižitelný.“

- František Příbrský o ochraně zvířat v Indonésii

Čtěte dále

25. 6. 2023 07:11

25. 6. 2023 06:00

weekly

Partner podcastu: Festival Arena

24. 6. 2023 22:17

Rychlá zpráva

Jevgenij Prigožin odejde do Běloruska, on ani jeho lidé nebudou stíháni

Zdá se, že Rusko zažilo jednodenní pokus o puč. Poté, co po půlnoci zahájil tažení za svržením ruského armádního velení a během dne rychle postupoval z jihu země k Moskvě, se velitel wagnerovců Jevgenij Prigožin nechal přesvědčit běloruským prezidentem Alexanderem Lukašenkem k tomu, aby své lidi stáhl. Nyní vyšlo najevo, že on sám se přesune do Běloruska a ani on, ani jeho muži nebudou v Rusku stíhání za pokus o státní převrat.

24. 6. 2023 19:38

Rychlá zpráva

prigozinFoto: Telegram

Prigožin potvrdil, že jeho vojáci postupující na Moskvu se vrátí na základny, aby nedošlo ke krveprolití

Běloruský prezident Alexander Lukašenko podle všeho uspěl na své misi přesvědčit Jevgenije Prigožina k deeskalaci situace v Rusku. Po společném jednání velitel Wagnerovy skupiny oznámil, že kolony jeho vojáků, které od půlnoci rychle postupovaly směrem na Moskvu, se stáhnou a vrátí na základny. Údajně proto, aby nedošlo ke krveprolití.

24. 6. 2023 19:35

Rychlá zpráva

dronetag-mini2Foto: Dronetag

Do boje proti škůdcům budou v Česku moci vytáhnout drony

Novela zákona o rostlinolékařské péči, která vstoupí v účinnost k 1. červenci, dovolí českým zemědělcům zapojit do péče o rostliny drony – konkrétně jimi budou moci na pole a další pozemky klást granule nebo kapsle určené na jejich likvidaci. Stroje ale nesmí vystoupat výš než pět metrů.

24. 6. 2023 18:32

24. 6. 2023 17:08

Rychlá zpráva

FSB v Petrohradu našla a zabavila asi čtyři miliardy rublů, prý patřily Prigožinovi

Příslušníci ruské tajné služby FSB dnes v Petrohradě našli a zajistili celkem asi čtyři miliardy rublů, které podle místního zpravodajského serveru Fontanka patří zakladateli Wagnerovy skupiny Jevgeniji Prigožinovi. Toho ruské úřady kvůli vzpouře a pochodu jeho sil směrem na Moskvu stíhají pro organizaci ozbrojeného povstání. Podle agentury TASS mají členové jeho armády slíbenou amnestii, pokud se vzdají.

24. 6. 2023 16:07

Doporučujeme

„Jde o nejzávažnější výzvu pro ruský režim za dlouhou dobu. V následujících hodinách bude rozhodující loajalita ruských ozbrojených složek a národní gardy, to rozhodne o tom, jak se krize vyvine.“

- Britská tajná služba k povstání wagnerovců

Čtěte dále