Live

zobrazit nejnovější

8. 5. 2023 20:00

Doporučujeme

„Pokud samotné krajské samosprávy nezareagují, tuhle situaci s nepotkáváním se poptávky a nabídky středních škol budeme žít skoro každý rok. Demografická předpověď je teď poměrně konzistentní.“

- Karel Gargulák, analytik PAQ Research

Čtěte dále

8. 5. 2023 19:27

Rychlá zpráva

Sum 41 oznámili rozpad

Legendární kanadská punkrocková kapela Sum 41 oznámila, že se po 27 letech rozpadá. Dokončí však slibované (poslední) album a také odjede zbytek naplánovaných zastávek, pravděpodobně i tu v Brně. Měla by se objevit ještě i na festivalu Rock for People, kde zahájí afterparty. Chystáme článek…

8. 5. 2023 17:32

Rychlá zpráva

Trh s novými auty v Česku nadále roste

Svaz dovozců automobilů uvedl, že za duben letošního roku se počet registrací nových osobních aut meziročně zvýšil o čtvrtinu na 18 429 – trh s novými vozy tak v Česku nadále roste. Důvodem pro tento růst mají být zejména nahromaděné objednávky z dřívějších let, které se dodávají až nyní kvůli předchozímu nedostatku dílů. Na prvním místě v žebříčku nejprodávanějších vozů sedí Octavia od Škodovky, v dubnu se přitom mladoboleslavská automobilka dokázala dostat na prvních sedm příček v seznamu.

8. 5. 2023 15:38

na-web-do-nahledu-10

15. 5. 2023

Komunita jako klíč k úspěchu

Spojka Events Karlín

Chci vědět více

8. 5. 2023 13:17

8. 5. 2023 11:33

Doporučujeme

„Když stavíte startup, děláte něco, co nikdo před vámi nedělal. Myslíte si, že víte, co děláte, ale ve skutečnosti to vůbec netušíte. Takže musíte zkoušet a zkoušet a zkoušet. “

- Uri Levine, zakladatel Waze

Čtěte dále

8. 5. 2023 09:22

Rychlá zpráva

Tip na výlet: Lidé si mohou prohlédnout budovy vlády i Parlamentu

V Senátu, Poslanecké sněmovně, ale i Lichtenštejnském paláci, který patří k honosným reprezentačním prostorám vlády, je dnes den otevřených dveří. Lidé se tak ve státní svátek mohou podívat tam, kam se běžně tak snadno nedostanou. Vstup je zdarma a do všech zmíněných budov se dostanete od 9 do 16 hodin.

 

 

 

8. 5. 2023 01:31

Rychlá zpráva

abbZdroj: ABB

Roste zájem o repasované roboty

Pořídit si repasovaného robota namísto zbrusu nového kousku? V době pandemie takřka nutnost, teď ale i trend vyvolaný snahou o udržitelná řešení. Společnost ABB nyní zveřejnila data, z nichž plyne, že kvůli lhůtám prodlouženým koronavirem narostla v roce 2022 poptávka po repasovaných robotech o více než čtvrtinu. Firma čeká, že poroste i dál, právě kvůli ekologičtějšímu přístupu jednotlivých výrobců.

7. 5. 2023 21:37

Rychlá zpráva

hokejFoto: IIHF

Hokejisté jedou na mistrovství s pěti borci z NHL

Brankář Karel Vejmelka, obránce Jakub Zbořil a útočníci Dominik Kubalík, Filip Chytil a Martin Kaut jsou pětice posil z NHL, které se v národním týmu představí na blížícím se mistrovství světa v hokeji. V mužstvu kouče Kariho Jalonena je celkem deset bronzových medalistů z předešlého šampionátu. Češi do turnaje vstoupí tento pátek zápasem se Slovenskem.

7. 5. 2023 18:24

Rychlá zpráva

Slovensko směřuje k úřednické vládě

Dosavadní vládu premiéra Eduarda Hegera na Slovensku pravděpodobně vystřídá úřednický kabinet. Oznámila to prezidentka Zuzana Čaputová, která je připravena jmenovat vládu odborníků v čele s viceguvernérem slovenské centrální banky Ľudovítem Ódorem. Heger dal svou funkci k dispozici během dopoledne.