Zásilkovna je na prodej a Praha chystá čtyřkilometrovou promenádu. Čtěte zprávy týdne

Pravidelný přehled zpráv je tady. Co zásadního se u nás i ve světě v uplynulém týdnu odehrálo? Čtěte nebo rovnou poslouchejte v podcastu Weekly.

Filip HouskaFilip Houska

newsletter-photo-12

Foto: Nguyen Lavin/CzechCrunch / Tomáš Cach, Terra Florida, Petr Tej

Simona Kijonková a vizualizace nové promenády v Praze

0Zobrazit komentáře

S nedělním podvečerem přichází už tradiční rekapitulace článků, které jsme pro vás v uplynulém týdnu publikovali. Ve výběru nejzásadnějších zpráv i nejčtenějších textů se dostaneme jak k tomu, že Zásilkovna Simony Kijonkové je na prodej, tak k nové, čtyři kilometry dlouhé promenádě, která se chystá v Praze.

Dále popíšeme plány RegioJetu, který bude jezdit mimo jiné trasu Praha–Brno, vyzdvihneme úspěch českých vědců, již hlásí průlom v léčbě neštovic, poukážeme na poněkud rozpačitý vstup hlavního města do světa NFT, představíme takzvaného hostingového krále z Hluboké nad Vltavou a v neposlední řadě nalákáme na náš další event.

Ostatní zásadní články z minulého týdne najdete níže. Nyní přejeme příjemné čtení nebo poslech prostřednictvím podcastu Weekly. Sledovat nás můžete na sociálních sítích včetně Instagramu, kde se o novinkách můžete dozvědět ve vizuální formě.


Nejzásadnější zprávy týdne


Podcast

Zásadní zprávy uplynulého týdne si lze pustit i jako podcast Weekly. Jeho součástí je také rozhovor, tentokrát s analytikem a výzkumníkem z PAQ Research Karlem Gargulákem o tom, proč „nás budou přeplněné střední školy ještě mrzet“. A také o pozměněných preferencích studentů.

Všechny podcasty Weekly si můžete pustit i na Spotify, Google Podcasts a Apple Podcasts. K dispozici jsou i přímo na cc.cz/podcasty.


Nejčtenější články týdne

Zásilkovna je na prodej. Může jít o jednu z největších byznysových transakcí roku v Česku

Na místě železnice čtyřkilometrová promenáda. Praha získá svou obdobu newyorské High Line

Partner newsletteru

 

Goodyear Eagle F1 Asymmetric 6 nabízí prémiový dezén pro bezpečnou jízdu na suchu i mokru. Hledáte nejlepší letní pneumatiku? Zvolte vítěze testů Goodyear Eagle F1 Asymmetric 6. Více informací naleznete zde.

Mozek už umí mluvit sám od sebe. Vědci dokázali převést myšlenky do textu s pomocí umělé inteligence

Hostingový král z Hluboké. Servery chladí v oleji, akcie prodával v e-shopu, odmítá miliardové nabídky

Z Prahy do Sydney za čtyři hodiny. Švýcaři chtějí na oblohu vyslat letadlo jako z vesmíru


Doporučujeme

Válka zuří, Kyjev žije

  • Kyjevští věří obraně před raketami i síle náhody. „Střely by zastavily vysoké budovy,“ říkají obyvatelé metropole, když nám poplach velí ukrýt se. Celá reportáž.

Podcast o kyberbezpečnosti

  • Přijďte 11. května na živé natáčení našeho podcastu TechCast, v rámci kterého si Ladislav Vašek bude s experty ze společnosti Trask povídat o kyberbezpečnosti. Bližší informace.

Špatné filmy, dobré rumy

  • Rekordman dal jednadvacet rumů. Interiér krášlí kazety s pornem. „A máme i film za 200 dolarů z Ugandy,“ odhaluje v rozhovoru David Paškevič. Celý rozhovor.

Komunita jako klíč k úspěchu

  • Už 15. května pořádáme další událost z naší série People First. Povídat si budeme o komunitách, a to hned s několika lidmi z oboru. Bližší informace a vstupenky.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym