Live

zobrazit nejnovější

22. 6. 2023 14:49

22. 6. 2023 12:59

Rychlá zpráva

Přibližně v těchto chvílích by měly zmizelé ponorce Titan dojít zásoby kyslíku, odhadují experti

V ponorce se k vraku zaoceánského parníku Titanic vydal zakladatel firmy, která výpravu organizovala, dále britský podnikatel Hamish Harding či francouzský cestovatel. Čas, kdy posádce dojde kyslík, odhadla Pobřežní stráž Spojených států amerických. Ponorka se ztratila v neděli večer.

22. 6. 2023 12:02

Rychlá zpráva

astronautFoto: Midjourney

Pobyt ve vesmíru nemusí svědčit lidské imunitě, ukazuje nová studie

V poslední době přibývá informací o tom, jak strávený čas ve vesmíru ovlivňuje lidský organismus. Nový výzkum, na který upozorňuje agentura Reuters, ukazuje, jak se astronautům snižuje aktivita genů v bílých krvinkách, které jsou klíčové pro imunitní systém. Studie sledovala čtrnáct astronautů, kteří strávili od čtyř a půl do šesti a půl měsíců na Mezinárodní vesmírné stanici. Ukázala, že objem informací obsažených v genech krvinek, takzvaných leukocytů, se po vstupu do vesmíru rychle snížily, nedlouho po návratu na Zem se opět vrátily k normálu.

22. 6. 2023 11:34

Rychlá zpráva

glastonburyFoto: Depositphotos

Bahno, stany i méně alkoholu. Britský hudební festival Glastonbury se přizpůsobuje generaci Z

Na hudebních festivalech typicky teče alkohol proudem. Na těch britských, včetně legendárního Glastonbury, se ho ale letos nejspíš vypije méně. Většinu návštěvníků dnes totiž tvoří zástupci generace Z, lidé narození od druhé poloviny devadesátých let dále, kteří mimo jiné oproti předchozím generacím pijí méně alkoholu. Organizátoři se na to snaží reagovat třeba upřednostňováním nealkoholických nápojů.

22. 6. 2023 10:41

Rychlá zpráva

Archeologové objevili nejstarší neandertálské jeskynní rytiny na světě

Vědci rytiny našli ve Francii. Podle archeologů je neandrtálci vytvořili před zhruba padesáti až sedmdesáti tisíci lety.

22. 6. 2023 10:27

Doporučujeme

Letos už jsme se potkali v Bratislavě i Brně. Začátek léta přivítáme přímo v sídle CzechCrunche, v pražském Karlíně. Na naší terase se potkáme se zakladatelkami a zakladateli nejúspěšnějších českých firem.

f2f_praha

29. 6. 2023

Founders 2 Founders

Palác Karlín

Chci vědět více

22. 6. 2023 09:43

Doporučujeme

„Jsem ještě političtější.“

- Alexander Soros, syn George Sorose a nový správce jeho několikamiliardového fondu

Čtěte dále

22. 6. 2023 09:17

Rychlá zpráva

Umělá inteligence od IBM bude komentovat videa z letošního Wimbledonu

Systém v IBM ve spolupráci s pořadateli z All England Clubu upravili tak, aby si poradil se specifickými frázemi, které během tenisových výměn typicky zaznívají. Služba má být dostupná přes mobilní aplikaci a web Wimbledonu. Legendární tenisový turnaj, který se letos koná v první půlce července, umělou inteligenci už nějakou dobu používá například pro analýzu výkonů tenistů a tenistek.

22. 6. 2023 08:42

22. 6. 2023 08:19

Rychlá zpráva

Herní kolos Embracer zaplatil za práva na příběhy J. R. R. Tolkiena 395 milionů dolarů

Když loni v srpnu koupil švédský herní vydavatel Embracer Group práva na Pána prstenů a Hobita, byla to velká zpráva. A čile se spekulovalo o tom, kolik za ně firma, jež měla v plánu vytvářet podle nich hry, ale zmiňovala i možnost filmů o jednotlivých postavách a získala například i dohled nad merchandisingem a dalšími aspekty, zaplatila. Mluvilo se o dvou miliardách dolarů, teď se ale ukázalo, že to bylo o „dost méně“ a Švédové nejspíš uzavřeli opravdu výhodný obchod – Embracer uvedl, že za příležitost pracovat s legendárním světem J. R. R. Tolkiena dal 395 milionů dolarů.

22. 6. 2023 07:56

Rychlá zpráva

suchoFoto: Depositphotos

WHO varuje, že jev El Niňo podpoří šíření nebezpečných virových nemocí

Na planetě před pár týdny po třech letech opět nastal klimatický jev El Niňo, který je obvykle spojen s nárůstem teplot a v některých částech světa vyvolává sucha, jinde zase vydatné srážky. Oboje odborníci očekávají i tentokrát, a to dokonce v rekordních variantách. Šéf Světové zdravotnické organizace (WHO) v souvislosti s tím nyní uvedl, že se jeho týmy připravují na zvýšené šíření virových onemocnění, jako jsou horečka dengue, jež může být i smrtelná, nebo nemoci zika a chikungunya. Upozornil také, že změna klimatu podporuje rozmnožování komárů, kteří přenášejí řadu dalších chorob, a že počet případů horečky dengue už v minulých desetiletích prudce vzrostl, zvláště na americkém kontinentě.

22. 6. 2023 07:31

Rychlá zpráva

Amazon čelí v USA žalobě za zmanipulované registrace lidí do služby Prime

Americká Federální obchodní komise (FTC) podala žalobu na Amazon, který viní z toho, že zapsal miliony svých uživatelů bez jejich souhlasu do své placené služby Amazon Prime a ztížil jim její zrušení. „Amazon záměrně podvedl miliony spotřebitelů, aby se nevědomky zaregistrovali,“ uvedla FTC, která počínání kolosu Jeffa Bezose v tomto směru vyšetřovala od roku 2021. Amazon Prime, která nabízí rychlou dopravu zdarma na miliony položek, různé slevy, přístup k filmům i hudbě a další výhody, stojí v USA většinou 139 dolarů ročně a tvoří nezanedbatelnou část prodejů, po celém světě má mít na 200 milionů uživatelů.

22. 6. 2023 06:43

Rychlá zpráva

Volkswagen nechá prověřit svou továrnu v čínském Sin-ťiangu, kvůli dodržování lidských práv

Volkswagen včera kromě jiného oznámil, že hodlá nechat provést nezávislý audit ve svém výrobním závodě v čínské provincii Sin-ťiang. Tu obývají muslimští Ujgurové a Peking je dlouhodobě obviňován z jejich utlačování. V květnu narušily valnou hromadu Volkswagenu aktivisté, kteří proti fungování továrny protestovali, a znepokojení jsou údajně i někteří akcionáři. Závod ve městě Urumči provozuje Volkswagen od roku 2013 spolu s čínskou automobilkou SAIC Motor.