Live

zobrazit nejnovější

14. 11. 2023 21:34

Rychlá zpráva

AI oživí Edith Piaf v novém filmu

Více než 60 let po smrti Edith Piaf se francouzská zpěvačka opět vrátí. A to v novém životopisném filmu, který by měl využít umělou inteligenci k vytvoření jejího hlasu a podoby. Oznámila to společnost Warner Music Group, která na filmu jednoduše pojmenovaném Edith spolupracuje i s pozůstalými po slavné šansoniérce. Otázkou je, zda by sama Edith Piaf s něčím takovým souhlasila.

14. 11. 2023 19:31

14. 11. 2023 18:10

Rychlá zpráva

Penta koupila od Českých drah pozemky na Florenci

Penta Real Estate se dohodla s Českými drahami na prodeji pozemků mezi Masarykovým nádražím a Florencí v Praze. Penta za pozemky zaplatí 243,8 milionu korun. Developer má v plánu v území stavět. O plánech Penty si můžete přečíst zde.

14. 11. 2023 16:35

Rychlá zpráva

První český překlad středověkého cestopisu

Na Akademii věd vůbec poprvé přeložili do češtiny středověký cestopis ibn Fadlána. Ahmad ibn Fadlán byl členem poselstva, která se v roce 921 vypravila z Bagdádu do království volžských Bulharů ve střední Asii. Cílem bylo umožnit jim přijmout islám. Člen poselstva je tak unikátním svědectvím o historii a kultuře obyvatel východního okrčaje Evropy a střední Asie desátého století. Dílo přeložil Ondřej Beránek z Orientálního ústavu.

14. 11. 2023 15:15

Rychlá zpráva

Správa železnic chce trať na letiště dokončit pomocí PPP projektu

Správa železnic chystá veřejnou zakázku na koncesionáře stavby trati na Letiště Václava Havla. S tím pomůže Evropská banka pro rekonstrukci a rozvoj. Důvod je, že některé úseky trati z Masarykova nádraží na letiště by měly vzniknout jako takzvaný PPP projekt. Koncesionář by měl zajistit i následný provoz trati.

14. 11. 2023 14:05

Rychlá zpráva

Jakub Michálek zůstává pirátským předsedou klubu

Minulý týden odvolali Piráti svého Jakuba Michálka v online hlasování z širšího vedení strany. Michálek kvůli tomu předsedovi Ivanu Bartošovi předal svoji rezignaci na pozici šéfa klubu pirátských poslanců. Ten nyní rozhodl, že Michálek ve své pozici setrvá. Bartoš přitom popsal prostředí strany jako nepříjemné až toxické, podobně se vyjádřil i o internetové diskuze, které Piráti používají.

14. 11. 2023 13:35

14. 11. 2023 12:28

Rychlá zpráva

Greta Thunberg se postavila za Palestinu

Švédská aktivistka Greta Thurnbergová se vymezila v konfliktu v Izraeli. Dívka, která burcuje, aby se lidé chovali přívětivě k planetě kvůli klimatu, se postavila na stranu Palestinců.

14. 11. 2023 11:17

Rychlá zpráva

Poslední rozloučení s Karlem Schwarzenbergem bude podle Tomáše Halíka 9. prosince ve svatém Vítu

Rozloučení s bývalým ministrem zahraničí, poslancem, senátorem a hradním kancléřem Karlem Schwarzenbergem se uskuteční v katedrále svatého Víta na Pražském hradě v sobotu 9. prosince. České televizi to řekl katolický kněz Tomáš Halík. Podle zatím nepotvrzených informací médií má rodina po obřadu ve svatovítském chrámu uložit ostatky zesnulého do rodové hrobky u zámku Orlík. Zástupci rodiny zatím informace o posledním rozloučení nesdělili. Také na rozhodnutí pozůstalých záleží, zda poslední rozloučení ve svatém Vítu doprovodí státní pocty.