Live

zobrazit nejnovější

27. 1. 2024 08:32

27. 1. 2024 07:16

26. 1. 2024 21:30

Rychlá zpráva

jureckaFoto: MPSV

Marian Jurečka zůstává předsedou lidovců

Celostátní konference KDU-ČSL vyjádřila důvěru předsedovi strany Marianu Jurečkovi, aby ji vedl a pokračoval v práci ministra práce a sociálních věcí až do volebního sjezdu. Ten se bude konat ve druhé polovině října. Jurečka čelí kritice spolustraníků mimo jiné za to, že neukončil vánoční večírek na svém ministerstvu v den tragické střelby na Filozofické fakultě Karlovy univerzity.

26. 1. 2024 20:37

Rychlá zpráva

umprumFoto: Miriam Pružincová

Na UMPRUM můžete vyrazit na výstavu klauzurních a semestrálních prací

UMPRUM opět otvírá své dveře široké veřejnosti. Pravidelná celoškolní přehlídka ARTSEMESTR návštěvníky seznamuje s klauzurními i semestrálními projekty v oborech architektura, design, grafika, volné a užité umění. Po dobu výstavy se hlavní budova na náměstí Jana Palacha promění v jednu velkou galerii, od sklepa až po půdu. Výstava pro zimní semestr 2024 je veřejnosti otevřena od 26. ledna do 1. února.

26. 1. 2024 19:58

Rychlá zpráva

hmFoto: H&M

Prodejce oděvů H&M chce podle odborů uzavřít ve Španělsku čtvrtinu obchodů

Švédský prodejce oděvů H&M plánuje uzavřít více než čtvrtinu svých obchodů ve Španělsku a propustit skoro 15 procent zaměstnanců. Oznámil to dnes španělský odborový svaz CCOO. H&M teď má ve Španělsku 91 obchodů a zhruba 4000 zaměstnanců. Uzavřít plánuje 28 obchodů, o práci tak pravděpodobně přijde 588 zaměstnanců.

26. 1. 2024 18:41

Rychlá zpráva

hradec-namestiFoto: ARN studio

Náměstí v centru Hradce Králové už nebude obří parkoviště

Hradec Králové plánuje zásadně přepracovat Velké náměstí, které v současné době vypadá vzhledem k 230 místům pro auta spíše jako obří parkoviště. Parkovací kapacita má klesnout na 60 míst, nadto má na náměstí vzniknout sdílená zóna pro chodce, cyklisty i automobily, zeleň, nové osvětlení či zázemí pro konání akcí. Koncept studie zpracovávalo sdružení ARN studio.    

26. 1. 2024 17:17

Doporučujeme

Přemýšlíte, na co vyrazit o víkendu do kina? Přečtěte si recenzi filmu Chudáčci, která by vás na něj mohla nalákat – pokud to už neudělalo 11 oscarových nominací.

emma-stone

26. 1. 2024 16:21

Rychlá zpráva

Volby do Evropského parlamentu proběhnou 7. a 8. června

Prezident Petr Pavel vyhlásil termín letošních voleb do Evropského parlamentu na pátek 7. a sobotu 8. června. Informoval o tom odbor komunikace Hradu. Prezident musel termín formálně vyhlásit, nicméně v tomto případě byl vázán dohodou o datu konání voleb na evropské úrovni a českými zákonnými pravidly pro určení volebních dnů.

26. 1. 2024 15:26

Rychlá zpráva

Jiří SkopovýFoto: Seed Starter

Šéf investičního fondu Seed Starter České spořitelny odchází z funkce

Jiří Skopový, šéf investičního fondu Seed Starter České spořitelny, po téměř čtyřech letech odchází z funkce. Skopový fond v roce 2020 začal budovat, ten za dobu existence podpořil devět startupů, do nichž poslal téměř 200 milionů korun. Jméno jeho nástupce zatím Česká spořitelna neoznámila.

26. 1. 2024 14:46

Rychlá zpráva

vlak-praha-ceske-drahy-cdFoto: Kevin Prince/Flickr

Rozsáhlá výluka zkomplikuje víkendové cestování vlakem z Prahy do západních Čech

Žádný vlak směrem na Beroun, Plzeň ani Mnichov nepojede z pražského hlavního nádraží ani ze Smíchova. Rychlíky a osobní vlaky budou začínat v Radotíně, expresy až v Berouně. Od pondělí naváže o trochu mírnější, ale delší výluka, která potrvá až do prosince. Většina osobních vlaků z Prahy bude končit v Karlštejně, dále do Berouna dovezou cestující hlavně rychlíky. Dálkovým spojům mezi Prahou a Plzní se zároveň prodlouží jízdní doba, část rychlíků bude místo hlavního nádraží začínat a končit na Smíchově. Důvodem jsou práce na III. tranzitním železničním koridoru.

26. 1. 2024 14:03

26. 1. 2024 13:20

Rychlá zpráva

Soud v Haagu nyní rozhoduje, zda nařídí Izraeli pozastavit vojenské operace v Gaze

Mezinárodní soudní dvůr (ICJ) v Haagu má v pátek oznámit první rozhodnutí ve věci obvinění Jihoafrické republiky, že válka v Gaze představuje genocidu Palestinců. Šlo by o mimořádné opatření, které by mohlo vystavit Izrael mezinárodním sankcím. JAR žádá, aby soud v prvním kroku nařídil Izraeli zastavit válečné operace v Pásmu Gazy a zvýšit humanitární pomoc tamním civilistům. I kdyby ale soud Izraeli nařídil boje zastavit, neočekává se, že by to Jeruzalém udělal.

26. 1. 2024 13:15

Rychlá zpráva

Skupina ZDR hlásí první investici v roce 2024, získala retailový park v Kunraticích

Hlavním nájemce v areálu je potravinářský řetězec Billa, k dalším nájemcům patří oblíbený diskontní řetězec Pepco a síť tabákových výrobků a tiskovin Traficon. „Touto akvizicí vstupujeme do roku 2024, ve kterém očekáváme oživení realitního trhu i nárůst transakcí. Portfolio našeho fondu pro kvalifikované investory ZDR Investments SICAV a.s. se díky této akvizici rozrostlo na 39 nemovitostí o celkové hodnotě 10,1 miliardy korun,” komentuje akvizici Radek Hladký, partner skupiny ZDR Investments.

26. 1. 2024 12:39

26. 1. 2024 12:10

Rychlá zpráva

new-york-nahledFoto: Jason Krieger / Unsplash

Nejlepším městem na světě je letos New York

Americký magazín Time Out vyhlásil svůj každoroční žebříček nejlepších měst na světě a na prvním místě se tentokrát umístil New York. Město, které nikdy nespí, totiž návštěvníkům i obyvatelům nabízí nepřeberné možnosti vyžití: od galerií a muzeí přes skvělé jídlo všech cenových kategorií či divadla a památky. V první pětce se dále umístilo Kapské město, Berlín, Londýn a Madrid.