Live

zobrazit nejnovější

24. 6. 2023 19:38

Rychlá zpráva

prigozinFoto: Telegram

Prigožin potvrdil, že jeho vojáci postupující na Moskvu se vrátí na základny, aby nedošlo ke krveprolití

Běloruský prezident Alexander Lukašenko podle všeho uspěl na své misi přesvědčit Jevgenije Prigožina k deeskalaci situace v Rusku. Po společném jednání velitel Wagnerovy skupiny oznámil, že kolony jeho vojáků, které od půlnoci rychle postupovaly směrem na Moskvu, se stáhnou a vrátí na základny. Údajně proto, aby nedošlo ke krveprolití.

24. 6. 2023 19:35

Rychlá zpráva

dronetag-mini2Foto: Dronetag

Do boje proti škůdcům budou v Česku moci vytáhnout drony

Novela zákona o rostlinolékařské péči, která vstoupí v účinnost k 1. červenci, dovolí českým zemědělcům zapojit do péče o rostliny drony – konkrétně jimi budou moci na pole a další pozemky klást granule nebo kapsle určené na jejich likvidaci. Stroje ale nesmí vystoupat výš než pět metrů.

24. 6. 2023 18:32

24. 6. 2023 17:08

Rychlá zpráva

FSB v Petrohradu našla a zabavila asi čtyři miliardy rublů, prý patřily Prigožinovi

Příslušníci ruské tajné služby FSB dnes v Petrohradě našli a zajistili celkem asi čtyři miliardy rublů, které podle místního zpravodajského serveru Fontanka patří zakladateli Wagnerovy skupiny Jevgeniji Prigožinovi. Toho ruské úřady kvůli vzpouře a pochodu jeho sil směrem na Moskvu stíhají pro organizaci ozbrojeného povstání. Podle agentury TASS mají členové jeho armády slíbenou amnestii, pokud se vzdají.

24. 6. 2023 16:07

Doporučujeme

„Jde o nejzávažnější výzvu pro ruský režim za dlouhou dobu. V následujících hodinách bude rozhodující loajalita ruských ozbrojených složek a národní gardy, to rozhodne o tom, jak se krize vyvine.“

- Britská tajná služba k povstání wagnerovců

Čtěte dále

24. 6. 2023 14:31

Doporučujeme

„Jen si tak říkám, jak třeba Baťa před sto lety dokázal rozjet takové impérium bez stovky SaaS služeb.“

- Miroslav Uďan, zakladatel Shoptetu

Čtěte dále

24. 6. 2023 13:44

Rychlá zpráva

vladimirFoto: A. M. Segovia/Flickr

Na internetu se objevily informace o přesunu Vladimira Putina z Moskvy, jeho mluvčí to ale popřel

V nepřehledné situaci, která dnes od rána panuje v Rusku, se na sociálních sítích objevily spekulace o tom, že Vladimir Putin i Dmitrij Medveděv opustili Moskvu. Podle prezidentova mluvčího Dmintrije Peskova to ale není pravda, ruský prezident je podle jeho vyjádření v Kremlu a stále pracuje.

24. 6. 2023 13:17

Rychlá zpráva

Vorvaň, jehož tělo se objevilo na jednom z Kanárských ostrovů, v sobě měl ambru za víc než půl milionu eur

Ambra šedá je voskovitá substance, která vzniká v trávicím traktu vorvaně a je vysoce ceněná v kosmetickém průmyslu. Zhruba třináctimetrový vorvaň, jehož mrtvé tělo vyplavilo moře před měsícem na pláž jednoho z Kanárských ostrovů, ji v sobě měl za víc než půl milionu eur. Bohužel byla také příčinu jeho smrti. Hrouba o průměru téměř 60 centimetrů a váze kolem devíti kilo, mu uvízla ve střevech, kde mu způsobila krvácení a zánět i následnou smrt. Vorvaň byl podle španělských médií podvyživený a vážil o několik tun méně, než by měl.

24. 6. 2023 12:34

24. 6. 2023 11:32

24. 6. 2023 09:44

24. 6. 2023 09:00

Rychlá zpráva

Wagnerovci se obrátili proti ruskému armádnímu vedení a táhnou na Moskvu

V Rusku vygradovaly spory mezi vojenským vedením a soukromou Wagnerovou armádou vedenou Jevgenijem Prigožinem. Ten v pátek podle portálu Meduza obvinil pravidelnou ruskou armádu, že podnikla raketový útok na pozice jeho mužů, z nichž mnoho podle něj zemřelo, a údajně uvedl, že je potřeba zastavit „zlo ruského armádního vedení“. Prigožinovi vojáci jsou už nicméně v ruském Rostově na Donu, kde sídlí velitelství Jižního vojenského okruhu, a podle agentury Reuters obsadili žoldnéři i vojenská stanoviště ve městě Voroněž jižně od Moskvy. Podle ruského ministerstva obrany jde o vojenskou vzpourou a Moskva a další místa v Rusku zavádějí protiteroristická opatření na posílení bezpečnosti.

24. 6. 2023 08:24