Live

zobrazit nejnovější

23. 5. 2023 12:02

23. 5. 2023 11:40

Rychlá zpráva

eph-kretinskyFoto: EPH/CzechCrunch

Křetínského EPH kupuje plynové elektrárny v Nizozemsku

Energetický a průmyslový holding (EPH), za nímž stojí miliardář Daniel Křetínský, oznámil, že prostřednictvím své dceřiné společnosti EP Netherlands uzavřel dohodu se společností Castleton Commodities International LLC o akvizici dvou plynových elektráren v Nizozemsku. V plném vlastnictví bude mít EPH plynovou elektrárnu MaasStroom v Rotterdamu s instalovaným výkonem 426 MW, 50% podíl získalo také ve společnosti Enecogen, která provozuje další plynovou elektrárnu rovněž v Rotterdamu s instalovaným výkonem 910 MW.

23. 5. 2023 11:19

Doporučujeme

Květa a Šimon Vostří prodali v roce 2018 startup Ytica za více než miliardu. Byl rok a půl starý. Teď budují další firmu a už znovu mají nabídky na investice. V podcastu popisují, co na ně říkají, co vlastně dělají i jaké to je podnikat jako manželé.

23. 5. 2023 10:38

23. 5. 2023 10:15

Rychlá zpráva

Stát pošle miliardu do firem s infrastrukturou pro výzkum a vývoj

Ministerstvo průmyslu a obchodu oznámilo, že mezi tuzemské firmy zabývající se výzkumem a vývojem rozdělí dotace ve výši jedné miliardy korun. Budou určené na založení nebo rozvoj center průmyslového výzkumu a inovací, a to jak pro malé, tak i střední podniky. Minimální výše dotace bude 2 miliony korun, maximální 100 milionů, míra podpory se pohybuje od 20 do 70 procent podle velikosti podniku.

23. 5. 2023 09:48

Rychlá zpráva

whatsapp-editFoto: WhatsApp

WhatsApp umožňuje do 15 minut po odeslání upravit zprávu

WhatsApp představil jednu z nejžádanějších funkcí – možnost úpravy zpráv po jejich odeslání. Uživatelé tak mohou nově učinit podržením prstu na zprávě a klepnutím na možnost upravit, a to do 15 minut od odeslání. Upravené zprávy budou mít vedle časového razítka značku „upraveno“. Aplikace však nebude uchovávat žádnou historii oprav.

23. 5. 2023 09:01

Rychlá zpráva

eva-cejkova-boxedFoto: Nguyen Lavin/CzechCrunch

Do Ženy s.r.o. vstupuje minoritní akcionář

Jeden z největších komunitních portálů v Česku začala Eva Čejková budovat před deseti lety. Teď do společnosti a stejnojmenného portálu Ženy s.r.o. vstupuje agenturní skupina Knowlimit, která získala desetiprocentní podíl. Součástí dohody je také opce k nákupu dalšího podílu. Finanční parametry nebyly zveřejněny.

23. 5. 2023 08:39

23. 5. 2023 08:02

Rychlá zpráva

Brexit byla chyba, za úspěch ho považuje jen 9 % Britů

Odchod Velké Británie z Evropské unie považuje aktuálně za úspěch jen devět procent Britů, naopak 62 procent obyvatel ostrovního státu je přesvědčených, že brexiz byla chyba. Vyplývá to z nejnovějšího průzkumu organizace YouGov. Proces vystoupení Británie z EU označil za propadák nedávno velký propagátor „samostatné“ Británie Nigel Farage.

23. 5. 2023 07:10

Rychlá zpráva

TikTok podal žalobu proti zákonu, který ho zakazuje v Montaně

TikTok se podle očekávání brání proti rozhodnutí amerického státu Montana, který minulý týden jako první přijal zákon na jeho zákaz. Ten má začít platit od příštího roku. Provozovatel čínské sociální sítě, u něhož panují obavy se sdílení dat svých uživatelů s čínskou vládou, podal žalobu u federálního soudu, v níž tvrdí, že zákaz je v rozporu s americkou ústavou, která zaručuje právo na svobodu projevu. Společnost argumentuje i tím, že americký stát nemá pravomoc přijímat rozhodnutí v otázkách národní bezpečnosti.

23. 5. 2023 06:38

Rychlá zpráva

donald-trump_1Foto: Cage Skidmore/Flickr

Jean Carollová, které má Donald Trump zaplatit odškodné za zneužití, chce další peníze

Bývalá novinářka Jean Carrollová, které má Donald Trump zaplatit pět milionů dolarů jako odškodné za sexuální zneužití a pomluvu, chce po americkém exprezidentovi dalších deset milionů dolarů za výroky, které pronesl po nedávném oznámení verdiktu v jejich sporu. Trump, který odmítá, že by ženu znásilnil, měl vůči ní v následných mediálních vystoupeních zintenzivnit své opovržlivé poznámky.

22. 5. 2023 21:27

Rychlá zpráva

nedved-juveFoto: Depositphotos

Pavel Nedvěd zproštěn viny

Slavný italský fotbalový klub Juventus Turín sice přišel o rovných deset bodů jako trest za nesrovnalosti v účetnictví, což ho mimo jiné poslalo za pozice zajišťující postup do prestižní Ligy mistrů, slavit nicméně může někdejší český reprezentant a nynější funkcionář Pavel Nedvěd. Italský fotbalový soud ho totiž zprostil viny, může tak i nadále působit ve svém oblíbeném sportu.