Ženská energie prostoupila pavlačový dům v Nuslích. Rezidence Boleslavova nabízí 15 jedinečných bytů

Hledáte osobité bydlení, které vás okouzlí svou nápaditostí? České designérky v projektu Boleslavova ukázaly to nejlepší, co nabízí současný český design.

Jan ZáluskýJan Záluský

rezidence-boleslavova

Foto: Lenka Glisníková a Karolína Matušková

Rezidence Boleslavova

Představte si, že velkými francouzskými okny koukáte ze svého bytu na rozkvetlou předzahrádku a nemůžete se dočkat, až se venku uvelebíte v proutěném křesle. Jestli preferujete atmosféru uměleckých ateliérů, zvolíte raději podkrovní apartmán s velkými střešními okny. Rodina se bude cítit dobře v mezonetu se dvěma koupelnami a dvěma velkými balkony. Tohle všechno nabízí komorní pražský rezidenční projekt Boleslavova 3, který nedávno dokončil developer Castle Rock Investment. Projekt sestává z patnácti unikátních rezidencí s výhledy na park Fidlovačka i celé Nuselské údolí.

Autorkami architektonické podoby rezidence, jejíž kolekce bytů nesou ženská jména, jsou Petra Ciencialová a Kateřina Průchová ze studia Plus One Architects. „Záměrem bylo projekt představit jako místo, kde se odvážná vize developera setkává s tím nejlepším, co nejen současný český design nabízí,“ říká Jarmila Fryntová, výkonná ředitelka konzultační společnosti Henceforth., která pro projekt vytvořila strategii a kreativní koncept.

Výsledkem je butikový projekt s výrazným charakterem prostoupeným ženskou energií, lehkostí a hravostí, který se ve všech ohledech vymyká běžným standardům developerských projektů na realitním trhu. Architektonickým konceptem i komunikací cílí na klienty, kteří umí originalitu a kreativitu ocenit. Precizně odvedená rekonstrukce projektu pod taktovkou PBW Group je v tuto chvíli již dokončena.

Za pár minut u Vltavy

Projekt vznikl kompletní rekonstrukcí tradičního pavlačového domu ze 30. let minulého století v klidné ulici nad parkem Fidlovačka. Nejbližší tramvajová zastávka se nachází jen 200 metrů od projektu, během několika minut tramvaj dojede na náplavku k Vltavě. Obyvatelé domu zároveň za pár minut dojdou pěšky do centra Nuslí, které nabízí stylové podniky a další občanskou vybavenost.

boleslavova_

Foto: Lenka Glisníková a Karolína Matušková

Rezidenční projekt Boleslavova 3 – vizualizace

„V dynamicky se rozvíjejících Nuslích vidíme mimořádný potenciál. V každé čtvrti je jen omezený počet nejlepších ulic a právě do těch situujeme naše projekty,“ popisuje Petr Hromádka z investiční společnosti Castle Rock Investments strategii při developmentu rezidenčních projektů.

Investor, který dlouhodobě vdechuje život omšelým pražským činžákům, oslovil výrazné ženské tvůrčí osobnosti, které v roli ambasadorek dostaly možnost využít čerstvě dokončený dům pro vlastní vizi originálního bydlení 21. století. Ve dvou bytech umístila několik vlastních děl umělkyně Lucie Jindrák Skřivánková, jež miluje experimenty s médii či spolupráci s designéry. Její živé strukturální malby tak z plátna migrují přímo na zdi, na nábytek či do módních kolekcí.

Paraván a závěsný objekt od Skřivánkové doplňují v podkrovním bytě Amelia ikonické sedačky Togo od Ligne Roset či hravá světla i vázy z dílny zvučné sklářské značky Dechem, kterou v Boleslavově 3 reprezentuje její spoluzakladatelka Michaela Tomišková. „Potvrzuje se předpoklad, že na trhu je poptávka po nekonvenčních řešeních a originálních přístupech. Byt s odvážným barevným nábojem okamžitě zaujal a už má svého majitele,“ konstatuje Linda Martynková, Senior Property Consultant společnosti Svoboda & Williams, která byty exkluzivně prodává.

Přízemní byt Alex vybavilo studio Plus One Architects. Netradiční knihovna v signální modři intimnímu prostoru dodává švih i vtip a současně nabízí praktické řešení úložných prostor. Pozornost upoutá osvětlení z minimalistických tyčí, které navrhla Kateřina Handlová. Po bytě zároveň hází odlesky sklo od značky Klimchi i autorské vázy z dílny Františka Jungvirta.

Zastoupeni jsou také další mladí designéři: židle od Jiřího Krejčiříka je ódou na ikonický design značky Ton. Duo Lexová & Smetana interiér doplnilo o Seaside Sofa, navrženou exkluzivně pro značku Polstrin. Za velkorysými francouzskými okny interiér rozšiřuje romantická předzahrádka, na které se vedle architektek podílel i Atelier Flera.

Kateřina Handlová, kreativní ředitelka značky Rückl a ambasadorka bytu Josephine, prostor pojala jako originální výstavní síň pro kolekci křišťálových váz. Sestavu ambasadorek Boleslavovy 3 doplňuje majitelka concept storu La Table Regina Sieberová, která na český trh uvádí prémiové značky zaměřené na stolování. „Centrem domova je pro mě jídelní stůl. Je symbolem setkání a intimních chvil, které si užíváme s blízkými, ať už rodinou či přáteli,“ míní Sieberová. V bytě typu Mathilde připravila pop-up instalaci s jedinečnými kousky francouzského porcelánu a nápaditými lněnými textiliemi z Litvy.

O vizuální prezentaci projektu se postaralo fotografické duo Shotby.us. Lenka Glisníková a Karolína Matušková poutají v posledních letech pozornost svými nekonvenčními snímky plnými hravosti, odvážných barev a nápaditých kompozic. Nyní interiéry Boleslavovy 3 čekají, až je svými příběhy zaplní první rezidenti. Ti se do unikátních domovů začnou stěhovat v prvním čtvrtletí příštího roku. Aktuálně už je podle investorů prodaná více než polovina bytů.

CC Native

Partnerem článku je Svoboda&Williams

Rubriku Bydlení a reality podporujíhypox

Největší a nejsložitější akvizice v historii ČMN. Čeští investoři kupují za 5 miliard balík 16 nemovitostí

Realitní skupina Českomoravská Nemovitostní je před koncem roku při chuti. Po náročném procesu akvíruje portfolio fondu Nova Real Estate.

Ondřej HolzmanOndřej Holzman

cmn-stacha-eim

Foto: ČMN

Radek Stacha a Josef Eim, zakladatelé ČMN

0Zobrazit komentáře

Ke štědrovečerní večeři budou moci Radek Stacha a Josef Eim příští týden usednout s pocitem dobře odvedené práce. V závěru roku jejich realitní skupina Českomoravská Nemovitostní, známá pod zkratkou ČMN, uzavřela hned dva velké dealy, které ji výrazně zvětšily. Investoři nyní oznámili, že po velmi náročném vyjednávání dotáhli akvizici velkého balíku šestnácti nemovitostí z celého Česka, které dosud patřily do nemovitostního fondu Nova Real Estate. Ten se rozhodla prodat společnost Redside kvůli krachu skupiny Arca Investments, jež patřila k největším akcionářům fondu. ČMN balík nemovitostí nakoupila za zhruba pět miliard korun.

„Celá transakce byla největší, nejkomplexnější a nejsložitější akvizicí, jakou ČMN dosud realizovala. Portfolio zahrnovalo celkem šestnáct nemovitostí s úvěry u různých bank. Nakonec se nám podařilo zajistit financování všech těchto nemovitostí od německého bankovního giganta Helaba,“ komentuje pro CzechCrunch Radek Stacha, spoluzakladatel ČMN. Transakci dal nedávno zelenou antimonopolní úřad a právě Českomoravská Nemovitostní podala v tendru, který pořádala společnost Savills, nejlepší nabídku. „Byla lehce pod stávající valuací fondu Nova Real Estate,“ potvrzuje Stacha. Valuace se měla pohybovat kolem 5,7 miliardy korun.

Výsledkem je, že ČMN získala celkem pět kancelářských budov s celkovou pronajímatelnou plochou přesahující 37 tisíc metrů čtverečních a dalších jedenáct retailových parků o rozloze 72 tisíc metrů čtverečních. Čtyři pražské kancelářské budovy, Smíchov Gate, Anděl 17, Idea Office building a Victoria Vyšehrad, od prodávajícího odkoupil napřímo fond Nemo patřící do skupiny ČMN, v němž je přes jedenáct tisíc retailových investorů a hodnota jeho portfolia nyní vyrostla na 5,1 miliardy korun. Pátou budovu, Panorama Business Centre u Národního muzea, zařadila do svého portfolia sama ČMN.

Nastartujte svou kariéru

Více na CzechCrunch Jobs

Jelikož bylo podmínkou nakoupit celé portfolio Nova Real Estate, vstupují Radek Stacha a Josef Eim poprvé také do segmentu retailových parků. Jde o celkem jedenáct komerčních nemovitostí, které jsou rozesety po celém Česku a mají diverzifikovanou základnu nájemců, mezi něž patří například Ahold, Penny Market, Obi nebo Tesco. Hodnota portfolia skupiny ČMN díky jejich akvizici vyrostla na 13 miliard korun, ale Radek Stacha neočekává, že si ponechají všechny objekty. „Část retailového parku pravděpodobně prodáme a zbývající část si ČMN nechá,“ doplňuje pro CzechCrunch předseda představenstva skupiny.

Portfolio narostlo také díky jiné nedávné akvizici, v rámci které ČMN ve zhruba miliardové transakci ovládla zbylou část administrativního komplexu Churchill Square v Praze. Při obou obchodech asistovala zmíněná německá banka Helaba Landesbank Hessen-Thüringen. „S bankou Helaba udržujeme již čtyři roky vynikající spolupráci. Specializuje se na financování komerčních nemovitostí v podobném objemu, jako je naše transakce. Pro financování takto rozsáhlé transakce bychom v případě českých bank museli jednat se dvěma institucemi,“ vysvětluje Josef Eim, který je místopředsedou představenstva ČMN.

smichov-gate

Foto: Smíchov Gate

Kancelářská budova Smíchov Gate v Praze

Transakce, která se připravovala několik měsíců, je vyústěním krachu investiční skupiny Arca Investments, která držela – sama či prostřednictvím některých svých dalších entit – významný podíl ve fondu Nova Real Estate. Investiční společnost Redside, která fond spravovala, se proto rozhodla jeho aktivity uzavřít, aby mohla uspokojit věřitele. Jak letos v září informovaly Hospodářské noviny, velká část výnosu z prodeje by měla skončit u zajištěného věřitele, skupiny Natland Tomáše Rašky. Akciový podíl Arca Investments v Nova Real Estate byl totiž zatížen zástavním právem, které z J&T Banky přešlo právě na Natland.

„Portfolio nemovitostního fondu jsme pečlivě budovali a obhospodařovali od roku 2016, a když se většina našich investorů rozhodla svou pozici ve fondu zlikvidnit, bylo naším úkolem nemovitosti co nejlépe prodat. Gratuluji společnosti Českomoravská Nemovitostní k této akvizici a upřímně děkuji jejich týmu i všem poradcům na obou stranách za skvěle zvládnutý transakční proces. Dokončit tak rozsáhlou transakci dle plánu během půl roku byla pro všechny skutečná výzva,“ uvedl Rudolf Vřešťál, zakladatel a předseda představenstva společnosti Redside.

Investiční skupina Českomoravská Nemovitostní vznikla v roce 2016 a specializuje se na dlouhodobé investice a správu prémiových komerčních nemovitostí v atraktivních lokalitách. S celkovou hodnotou spravovaného majetku přes 18 miliard korun a pronajímatelnou plochou komerčních nemovitostí bezmála 250 tisíc metrů čtverečních dnes patří mezi tři největší pronajímatele prémiových kancelářských ploch v Česku. Akviziční apetit má ČMN mimo jiné díky tomu, že se skupině úspěšně daří prodávat své dluhopisy. „Letos máme historicky nejlepší rok ve fundraisingu,“ říkal v listopadu Radek Stacha.

Naposledy schválila Česká národní banka osmý dluhopisový prospekt ČMN letos v červenci, jak informovala e15. V rámci něj může skupina získat až pět miliard korun. V roce 2024 byly splatné emise za 750 milionů a všechny již byly podle vyjádření ČMN vyplaceny. Sama ČMN zároveň uvádí, že na účtu aktuálně drží 1,5 miliardy korun. „V posledních letech panovala na trhu nízká transakční aktivita. Ze strany ČMN sice byla chuť rozšířit portfolio, ale nenašli jsme akvizici, která by za to skutečně stála. O to více jsme rádi, že se nám vyplatilo počkat na tuto transakci. Tato významná akvizice je plně v souladu s naší strategií růstu a umožní nám diverzifikovat portfolio o kvalitní a výnosné nemovitosti,“ dodává Radek Stacha.

Rubriku Bydlení a reality podporujíhypox