Tenhle robot vám sám doručí potraviny do 30 minut

Michal PtáčekMichal Ptáček

robot-2
0Zobrazit komentáře

O plánu Amazonu a dalších velkých e-commerce hráčů doručovat v budoucnu zákazníkům zboží pomocí létajících dronů, už jste určitě několikrát slyšeli. A ačkoliv tato vize zní bezpochyby zajímavě, dost možná se nabízí několik efektivnějších řešení, které by tento trh rovněž mohly inovovat.

Inteligentní robot Starship

Jedním z nich je i nový projekt od tvůrců komunikační platformy Skype, kteří vytvořili pozemního robota s názvem Starship. Ten je díky zabudovaným kamerám, senzorům, GPS navigaci  a nainstalovaným mapám schopný se sám pohybovat a zákazníkovi doručit objednané zboží do 30 minut za cenu jedné libry (v případě jakéholiv problému je možné robota dálkově ovládat i na dálku).

y

Přečtěte si takéYouTube spouští dlouho očekávanou službu, která odstraní reklamu ve všech videíchYouTube spouští dlouho očekávanou službu, která odstraní reklamu ve všech videích

Zákazník má navíc možnost pohyb robota sledovat na svém telefonu a přesně tak vědět, kde se jeho objednávka zrovna nachází.

Dobíjení a doplnění zboží

Co se použití týče, idea tvůrců je taková, že v obchodech s potravinami budou umístěny dobíjecí stanice, do kterých se robot dopraví, zboží naloží a po potřebném dobití vyrazí k dalšímu zákazníkovi. Tvůrci už jinak momentálně testují první prototypy, s tím, že už příští rok by chtěli robota, který je určen především pro použití na klidnějších předměstích, začít používat v ostrém provozu.

robot-1

CzechCrunch jede na největší tech konferenci na světě. Ukáže se CEO Slacku, Stripe nebo Tinderu

0Zobrazit komentáře

V našich končinách se pravděpodobně nejzdařilejší konferenci podařilo uspořádat pražským Socialbakers, kteří ji postavili na světovou úroveň a udělali z Prahy jen další zastávku mezi globálními úspěchy. V širší Evropě a jinde po světě je ale mimo čistá sociální média stále několik tech konferencí, které si snaží vydobýt první příčku v počtu návštěvníků, řečníků, i známých jmen, která se tam objeví.

A jedním z nich je Web Summit, který se tento rok pořádá v irském Dublinu a který během 3 dnů zaznamená přes 30 tisíc návštěvníků a 1000 řečníků z celého světa, mezi kterými nebude chybět třeba John Collison – CEO Stripe, Stewart Butterfield – CEO Slack, Mike Krieger – spoluzakladatel Instagramu, Sean Rad – CEO Tinderu nebo Palmer Luckey – kluk, který vymyslel a za 2 miliary dolarů v 22 letech úspěšně prodal technologii Oculus.

IMG_8170

Přečtěte si takéJak probíhala konference Engage Prague 2015 pořádaná českými Socialbakers?Jak probíhala konference Engage Prague 2015 pořádaná českými Socialbakers?

Z českých zástupců se mezi návštěvníky objeví například projekt Fripito Honzy Březiny, nástroj na spolupráci v týmu Inbu, hiring startup Techloop, Zdeněk Cendra z CDN77 nebo Tomáš Matějček z Mitonu. Web Summit se dostal do povědomí lidí především po minulém roce, kdy se na něm objevil Elon Musk, Tony Hawk nebo Bono z kapely U2.

CzechCrunch samozřejmě nebude na konferenci chybět a bude se snažit přinést co nejpodrobnější report z celé akce, která končí 5. listopadu. Zároveň chystáme podrobný report z čínské odnože Web Summitu – konference RISE, kterou společně s dalšími akcemi pořádá stejné uskupení.

house-of-cards-kevin-spacey-3

Přečtěte si takéKevin Spacey převzal cenu v Cannes. Do Hollywoodu má ale dalekoKevin Spacey převzal cenu v Cannes a děkuje, že může znovu pracovat. Do Hollywoodu má ale daleko

A i když jsou lístky pro tento rok kompletně vyprodány, můžete již nyní nakupovat dva za cenu jednoho na příští rok, kdy bude Web Summit v portugalském Lisabonu mezi 8. a 11. listopadem.

Foto: Web Summit