Český hiring startup Techloop chce převrátit způsob, jakým firmy najímají vývojáře

techloop

I když je západní trh v hiringu lidí pravděpodobně o kus dál, než ten evropský nebo východní, objevují se stále nové startupy, které se snaží principy najímání zkušených lidí co nejvíce zjednodušit. U nás je kromě klasických pracovních portálů k dispozici například startup Techloop.io, který mění způsob, jakým se nejen firmy, ale i samotní kandidáti dívají po pracovních pozicích v Česku.

Techloop vznikl koncem roku 2015 a začal naplno vstupovat mezi pontencionální zájemce s jedinou limitací – prozatím jsou k dispozici pouze developerské pozice. Případný kandidát se tak může zdarma registrovat, vyplnit si svůj profil a poté si nechat anonymně zasílat nabídky firem, které jsou pro něj vhodné. Kromě základních informací u každé takové nabídky vidí zájemce o práci i orientační plat, který zapojené firmy musí povinně uvádět.

Restu_admin1

Přečtěte si takéPopulární služba na rezervace do restaurací Restu.cz se chystá expandovat na SlovenskoPopulární služba na rezervace do restaurací Restu.cz se chystá expandovat na Slovensko

Na první pohled by bylo možné startup srovnat s oblíbenou americkou službou Hired, která funguje na podobném principu a která, stejně jako Techloop nabízí finanční bonus pro kandidáty, kteří se s některou z firem, po přijetí nabídky a pohovoru, propojí. V případě tuzemské platformy jde o bonus ve výši 20 tisíc korun, který je vyplacen po úspěšném splnění základních podmínek.

techloop-signup

Čtveřice spoluzakladatelů s jediným Čechem, Jiřím Fabiánem, se dokonce svojí inspirací ze Silicon Valley vůbec netají – není taky proč, protože na evropském trhu podobné modely prozatím moc nefungovaly a Techloop je jistou snahou o změnu. Mezi jejich klienty u nás se pak řadí například i miliardový Skypicker, Rockaway Capital nebo Deutsche Boerse Group.

Společnosti stejně jako programátoři za přístup do platformy nic platit nemusí. S tím rozdílem, že ale platí za úspěšně přijatého kandidáta a to buď jednorázově 15 % z jeho celoročního platu nebo 2 % z měsíčního platu po dobu 12 měsíců. U první možnosti je navíc nastavena garance udržení zaměstnance po dobu 90 dní nebo vrácení peněz.

Jeden z největších automobilových hráčů investuje miliardu dolarů do autonomního řízení

cruiseg
0Zobrazit komentáře

Přepravní trh, především pak ten americký a asijský se začíná transformovat. Lidem už nestačí jen klasické alternativy dopravy v podobě nových služeb jako Lyft nebo Uber, ale chtějí se při přepravě nebo rovnou ve svých autech nechat převážet bez nutnosti sáhnout na volant nebo sledovat řízení.

V této technologii je nejdále Google, na paty mu šlape Tesla a pravděpodobně i Uber nebo dlouho spekulovaný Apple, který ještě oficiálně nic neoznámil. Autonomní funkci zároveň ve svých potencionálních plánech ohlásil i zmíněný Lyft, který je v USA hlavním konkurentem nejbohatšího startupu, Uberu, a který v prosinci získal na tvorbu technologie a její rozšíření přes 1 miliardu dolarů od automobilky General Motors.

mergim

Přečtěte si takéRockaway investuje 2 miliony dolarů do tohoto startupu ze smíchovského StartupYarduRockaway investuje 2 miliony dolarů do tohoto startupu ze smíchovského StartupYardu

Ta se rozhodla, že půjde se svými plány za každou cenu kupředu a v průběhu týdne potvrdila akvizici startupu Cruise Automation, který vyvíjel podobnou technologii a za který GM zaplatilo neuvěřitelnou miliardu dolarů, tedy přes 24,2 miliardy korun. Cruise ovšem nechtěl vyrábět vlastní auta – pouze speciální zařízení, které se dokáže spojit s každým novějším autem a nabídne mu, podobně jako u Tesly, funkce pro automatizované řízení.

car

Cena je o to neuvěřitelnější, že startup získal na investicích a díky fondu Y Combinator pouze 18,8 milionů dolarů a podle několika zdrojů, jak cituje Fortune, měl k dispozici zhruba 10 milionů dolarů zbývající hotovosti. Jde tak o největší akvizici, kterou Y Combinator u sebou prošlých startupů zaznamenal.

Další plány s nově nabytým startupem jsou prozatím neznámé. Dá se ale očekávat, že to koupí Cruise pro GM rozhodně nekončí. Jen za minulý rok společnost ohlásila čistý zisk blížící se 10 miliardám dolarů.