Ještě jí nebylo 30 let, začínala povídáním o sexu a dnes má smlouvu na podcasty za tři miliardy

Americká moderátorka Alex Cooper a autorka podcastu Call Her Daddy podepsala smlouvu s mediální společností SiriusXM v hodnotě 125 milionů dolarů.

Call Her Daddy – Alex Cooper

Foto: Instagram Call Her Daddy / CzechCrunch

Alex Cooper, moderátorka podcastu Call Her Daddy

0Zobrazit komentáře

Je jí teprve 30 let, už teď je ale nejvýdělečnější podcasterkou světa. Americká moderátorka Alex Cooper nově podepsala několikaletou smlouvu s mediální společností SiriusXM, jejíž hodnota se odhaduje až na 125 milionů dolarů (necelé tři miliardy korun). Podcast Call Her Daddy, který je po Joe Roganovi druhým nejposlouchanějším na platformě Spotify, se na nové stanici začne vysílat od roku 2025.

Třicetiletá Alex Cooper je v současné době sice jednou z nejvlivnějších osobností podcastingu, její pořad Call Her Daddy přitom začínal v roce 2018 jako malý projekt v New Yorku, kde společně s tehdejší spolumoderátorkou Sofií Franklyn zaznamenávala své zážitky a zkušenosti z milostného života. Cooper si rychle získala popularitu díky upřímnosti a schopnosti mluvit o intimních tématech bez ostychu.

V roce 2021 pak podepsala tříletou smlouvu s hudební streamovací službou Spotify, která jí přinesla 60 milionů dolarů. Díky tomu se zařadila mezi nejlépe vydělávající podcastery na světě. Cooper ale nezůstala jen u zábavného obsahu – její podcast se postupně proměnil a začal zahrnovat i témata, jako je třeba duševní zdraví, osobní rozvoj nebo společenské otázky.

Ostatně i kvůli transformaci obsahu došlo mezi Cooper a Franklyn už v roce 2020 k ukončení spolupráce a současná hvězda světové podcastové scény pokračovala s projektem sama.

Nastartujte svou kariéru

Více na CzechCrunch Jobs

Nová dohoda s mediální společností SiriusXM, která provozuje mimo jiné v USA populární satelitní rádio, zahrnuje exkluzivní distribuci podcastu Call Her Daddy a zároveň podporu nových pořadů z produkční společnosti Unwell Audio Network. Tu si Cooper loni založila s cílem zviditelnit tvorbu generace Z.

Přejít od Spotify k SiriusXM se přitom rozhodla prý kvůli vyšší finanční nabídce a širším možnostem růstu a kreativity, které jí rozhlasová a streamovací služba nabízí – a to včetně exkluzivních práv na reklamu.

V současné době je Call Her Daddy druhým nejpopulárnějším podcastem na Spotify, přičemž jeho publikum je převážně ženské a věkově spadá do kategorie 18-29 let. I přes změnu obsahových témat si Cooper dokázala v posledních letech udržet svou fanouškovskou základnu a významně ji přitom rozšířit, podle agentury Nielsen má její podcast v průměru přes pět milionů posluchačů na epizodu. Jen na Instagramu ho sleduje 2,4 milionu lidí, na TikToku 3,8 milionu.

Watch on TikTok

Už v roce 2021 zařadil Cooper magazín Forbes na svůj seznam 30 pod 30, který oceňuje mladé osobnosti z různých odvětví. Stala se také součástí žebříčků nejvlivnějších tvůrců digitálního obsahu, což jen podtrhuje její dopad a úspěch v oblasti moderních médií.

Ve své tvorbě se zaměřuje na rozhovory s celebritami, odborníky a dalšími veřejně známými osobnostmi a svým posluchačům nabízí otevřený a mnohdy nekompromisní pohled na témata, která jsou často tabuizována.

Kromě Cooper patří mezi nejvýdělečnější podcastery například známý americký moderátor Joe Rogan, který si smlouvou se Spotify přišel na 200 milionů dolarů. V horní části žebříčku se ale objevují i autoři podcastu SmartLess, tedy herci Will Arnett, Jason Bateman a Sean Hayes, jejichž tříletá smlouva se SiriusXM je oceněna na více než 100 milionů dolarů.

Podnikatel, který nechce zemřít, vyzval na souboj i pleš. Hlavu si ozařuje laserem a nabízí pilulky

Svérázný podnikatel, který se pokouší omládnout s pomocí experimentů, zkouší přijít i na to, jak uchovat (nejen) mužskou hlavu plnou vlasů.

Luboš KrečLuboš Kreč

jb

Foto: Magdalena Wosinska

Bryan Johnson chce zastavit ztrátu vlasů

0Zobrazit komentáře

Je vědecky dokázáno, že ztráta vlasů je pro většinu mužů devastující. S pleší se sice dá žít bez problémů, což může potvrdit několik členů redakce CzechCrunche, nicméně psychika je věc nevyzpytatelná. Například podle mezinárodní studie z roku 2005 je vidina koutů či mnišského kolečka nad temenem zdrojem úbytku sebedůvěry pro 62 procent mužů (i to může pár členů naší redakce doložit). Ne náhodou jsou lety do Turecka plné těch, kteří si tam nechávají nastřelovat kadeře. A to by v tom byl čert, aby se nepokusil plešatění vyřešit muž, který už na souboj vyzval i smrt – Bryan Johnson.

Desítkám tisíc odběratelů jeho newsletteru dorazil tento týden do e-mailu vzkaz s poutavým názvem „Jak jsem zvrátil ztrátu vlasů + šedivění“. A jelikož i já jsem už dávno přišel o bujnou hřívu a radši se ukryl za minimalistický sestřih, s chutí jsem se do něj začetl. S čím za námi Bryan přichází tentokrát?

První rada je jasná – o vlasy je třeba se starat dlouhodobě a je více než záhodno začít s prevencí mnohem dřív, než úbytek porostu začne být patrný. „Udělal jsem tu chybu, že jsem se tomu začal věnovat až ve chvíli, kdy jsem si toho všiml. Ve dvaceti letech už kolem 20 procent mužů má viditelný úbytek vlasů. Většina lidí dokonce přijde o více než 50 procent vlasů dřív, než si toho všimne,“ píše sedmačtyřicetiletý podnikatel, který o sobě říká, že díky experimentům, jež na sobě provádí, je v některých ohledech v lepší kondici než jeho dospívající syn.

K té ztrátě vlasů je dobré uvést, že není ztráta jako ztráta. Ve skutečnosti totiž vlasy většině pánů (a v menší míře i dam) nevypadají, ale jsou menší a menší, až jsou úplně nejmenší, takže nejsou vidět a kůže na hlavě se krásně leskne. Důvodem je tkáň kolem vlasových kořínků, kterou s postupujícím věkem ničí hormon testosteron, a tak slábne její výživová funkce. „Plešatění je důsledek miniaturizace vlasů,“ řekl pro BBC Paul Kemp ze startupu HairClone, který, jak název napovídá, vymýšlí technologii klonování vlasů.

Nastartujte svou kariéru

Více na CzechCrunch Jobs

Bryan Johnson na to, aspoň zatím, jde jinudy, jakkoli genové terapie mu nejsou cizí a v minulosti si nechal aplikovat třeba látku zvanou folistatin podporující růst svalů. Důležitá je podle něj v první řadě vyvážená strava, kde bude dostatek vitamínů B7, C, D či E, omega kyselin nebo železa a zinku. Asi nepřekvapí, že jeho projekt Blueprint nabízí balíček potravinových doplňků, které všechno potřebné obsahují, a lze si ho předplatit za 10 tisíc korun měsíčně. Mezi odběrateli už je mimo jiné Tomáš Čupr, zakladatel Rohlíku, o čemž promluvil v našem podcastu Money Maker. Příznivcem Johnsona je například i Lubo Smid z vývojářského studia STRV.

Každé ráno pak Johnson chodí šest minut po bytě ve speciální kšiltovce, která je zevnitř vybavena třemi stovkami laserových diod. Ty osvětlují lebeční kůži a mají mít blahodárný vliv na obnovu a růst buněk. Zařízení vyjde na 1 300 dolarů (v přepočtu 29 tisíc korun) a, nepřekvapivě, Johnson jej nabízí se slevou. Sleva je k dispozici i těm, kdo si podobně jako on nechají udělat DNA test a namíchat pro sebe na míru zvláštní tinkturu od značky Roots, která se roztírá do kůže.

Kromě toho denně polyká kapsle minoxidilu, což je látka, která podporuje prokrvení kořínků a doporučuje se třeba pacientům s alopecií. Na vlasy si nanáší také přípravky, jež mají potlačovat šedivění. Oboje jsou produkty, které se v různých obdobách dají koupit i v českých lékárnách. „Byl jsem asi ze 70 procent šedivý, teď už jen z 30 procent. Někteří mně ale řekli, že tyto přípravky jim nijak nepomohly,“ uvádí Bryan Johnson ve zprávě svým fanouškům. A postupně přechází k tomu nejpodstatnějšímu – že chystá vlastní šampon. „Bude nejlepší na trhu, musíme ho ještě pořádně otestovat, ale pokud to dopadne dobře, na trh jej uvedeme ještě letos,“ dodává.

Naopak terapie známé jako PRP či PRF, které využívají krevní plazmu a její injektáže do problematických partií, se mu prý neosvědčily, a tak už je opustil. Se svým týmem vymýšlí jinou techniku, kterou by holohlavým fanouškům doporučil.

Rozhodně ale není jediným, kdo se snaží cracknout plešatou konstantu (jak jinak nazvat fenomén, který nějak postihuje většinu mužské populace?). Například vědci z univerzity v Sheffieldu objevili vliv cukru s označením 2dDR, který dokáže stimulovat růst vlasů. Zatím jej otestovali na myších, kde zafungoval dobře, a čekají na povolení klinických studií na lidech.

Nicméně jak zjistil profesor evoluční psychologie z floridské Barry University Frank Muscarella, sám vousatý a zarostlý, plešatí muži jsou ženami obecně vnímáni jako víc sexy a jako inteligentnější. A také jako poctivější a důvěryhodnější. No a kdyby náhodou ne, zpáteční letenky do Istanbulu se dají koupit od pár tisíc korun.