Live

zobrazit nejnovější

19. 1. 2024 09:11

Rychlá zpráva

Severní Korea měla otestovat podvodní drony schopné nést jaderné zbraně

Severní Korea oznámila, že provedla test svého „podmořského systému jaderných zbraní“ na protest proti společnému námořnímu cvičení Jižní Koreje, Spojených států a Japonska, které se konalo tento týden. Systém s názvem Heil-5-23 má zahrnovat podvodní útočné drony schopné nést jaderné zbraně. Zkouška se měla odehrát ve vodách u východního pobřeží země. Datum testu Pchjongjang nesdělil, z dostupných zpráv není ani jasné, zda byl úspěšný.

19. 1. 2024 08:07

19. 1. 2024 07:37

19. 1. 2024 06:41

Rychlá zpráva

Návrh zákona na odvrácení rozpočtové krize prošel americkým Kongresem

Další hrozba toho, že americké úřady přestanou fungovat, je odvrácená. Sněmovna reprezentantů opět na poslední chvíli schválila návrh zákona o krátkodobém financování vlády, který má zajistit chod úřadů po pátečním konci aktuálního rozpočtového provizoria. Návrh zákona před tím prošel také v Senátu a nyní zamíří k podpisu prezidenta Joea Bidena.

18. 1. 2024 20:30

Rychlá zpráva

pivoFoto: Depositphotos

Cena točeného piva roste. Půllitru je v restauraci k dostání v průměru za 58 korun

Cena točeného piva je proti lednu minulého roku vyšší o deset procent. Zákazník tak za půllitr zaplatí v průměru 57,80 Kč. V restauracích také rostou ceny kávy a domácích limonád. Jejich ceny se v lednu zvýšily meziročně o 11,7 procenta. Za zdražováním stojí mimo jiné změna sazby DPH, která se dotkla i nealkoholických nápojů. Statistiky vyplývají z dat společnosti Dotykačka, která sleduje data z pokladních systémů.

18. 1. 2024 19:30

18. 1. 2024 18:00

Rychlá zpráva

Národního ústav duševního zdraví připravuje novou aplikaci na podporu duševního zdraví žen v těhotenství a po porodu

Národního ústav duševního zdraví, ve spolupráci s Česko.Digital. a organizací Úsměv mámy připravuje novou verzi aplikace na podporu duševního zdraví žen v těhotenství a po porodu. Měla by být více přizpůsobená uživatelkám, které v ní naleznou psychoterapeutický obsah i skutečné příběhy. Veřejnosti by mohla být představena příští rok.

18. 1. 2024 16:30

Doporučujeme

Česká startupová scéna loni zažila výrazný propad, objem investic se snížil o 75 procent. V jaké kondici tedy vstupuje do roku 2024? A dá se očekávat, že se trh opět rozjede a Česko potvrdí pozici regionálního šampiona? I o tom jsme si v nové epizodě podcastu Krev, pot a prachy povídali s Ivou Brejlovou a Peterem Brejčákem, autory speciálu CC25 – aktualizovaného výběru pětadvaceti startupů, které se vyplatí sledovat.

18. 1. 2024 15:00

Rychlá zpráva

Českou poštu nadále povede dosavadní pověřený šéf Miroslav Štěpán

Vítězem výběrového řízení na generálního ředitele České pošty se stal Miroslav Štěpán. Ten by řízením podniku pověřen v posledním roce poté co funkci opustil Roman Knap. Ve výběrovém řízení proti Štěpánovi stáli tři další uchazeči. Jedním z hlavních úkolů ředitele bude řídit rozvoj podniku během jeho aktuální transformace.