Známá parta proměnila atrium ve vinohradskou džungli. Vyrazit do ní můžete na brunch i svíčkovou

Je tady čerstvá porce novinek z české gastronomické scény v podobě newsletteru Deli. Tentokrát si díky jeho výběru poradíte od snídaně až po večerní drink.

gram-nahled

Foto: Dudes & Barbies

Dudes & Barbies otevřeli nový podnik, tentokrát na Vinohradech

0Zobrazit komentáře

Ospalý začátek ledna je za námi a život opět nabral rychlejší obrátky. Zároveň snad většina z nás překonala pocit nasycení co do množství jídla i sociálních interakcí, kterých je na konci roku až až. Je tak na čase vyrazit do ulic a začít objevovat nové přírůstky na domácí gastronomické scéně. Odstartovat můžete třeba na Vinohradech.

Gram

Už na sklonku loňského roku se začaly rýsovat první obrysy nového podniku Gram, ze kterým stojí parta Dudes & Barbies. Ta dala Praze Vnitroblock či Kavárnu co hledá jméno, což jsou podniky, které každý milovník dobré kávy a stylového posezení dobře zná a které zároveň vznikly využitím prostorů, o něž předtím nikdo nezavadil. A už nyní je jasné, že i v případě Gramu půjde o stejný hit jako v případě dvojice zmíněných podniků.

Gram je gastronomickou oázou, která je zároveň díky umístění v proskleném atriu náramně fotogenická. Podnik spojuje pekárnu a kavárnu, kam můžete vyrazit na skvělou snídani a kávu. Zároveň jde ale také o restauraci, které šéfuje Tomáš Kuchyňka, takže se tady neztratíte ani v čase oběda či večeře. Pražští foodies doporučují především zdejší svíčkovou, která konkuruje i té od babičky.

gram-2

Foto: Dudes & Barbies

Gram spojuje kavárnu, pekárnu a restauraci

Nový podnik neláká jen na skvělé jídlo a nápoje, ale právě i na již zmíněný interiér. O ten se postarali Tomáš Prouza z D3A a Petra Barotková. Prostor neobydleli přílišným množstvím nábytku, i díky velkému prosklení stropu je tak velmi vzdušný a láká k dlouhému zastavení. Nadto zde plánují vytvořit ještě velkou zahradu, takže na Vinohradech vznikne další místo, kde se půjde v zeleni schovat před letním horkem.

Pro všechny podniky, které vznikají pod taktovkou Dudes & Barbies platí také to, že v nich dávají prostor současné české tvorbě. A ani Gram není výjimkou. Vystavovala zde již umělkyně Tina Palu, na jaro se chystá výstava obrazů malířky Šárky Vildové.

Pokud se chcete dozvědět o dalších novinkách z gastronomického světa, mrkněte se na poslední vydání newsletteru Deli.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym