Live

zobrazit nejnovější

5. 7. 2023 15:33

Rychlá zpráva

Agrofert dokončil odkup divize od rakouské chemičky Borealis za více než 19 miliard korun

Divize na zpracování dusíku rakouské chemičky Borealis zahrnuje výrobu hnojiv, melaminu a technických dusíkatých produktů. O dnes dokončené transakci za 810 milionů eur (přes 19,2 miliardy korun) informoval mluvčí Agrofertu Pavel Heřmanský. Holding díky odkupu divize rozšíří své aktivity v Rakousku, Německu a Francii a bude moci využívat distribuční sít Borealisu podél toku Dunaje. Agrofertu patří mimo jiné chemičky Precolor, Deza, Fatra nebo Synthesia. Podle předsedy představenstva Zdeňka Průši loni růst celé skupiny táhly právě chemické továrny hlavně v zahraničí. Do února 2017 Agrofert vlastnil Andrej Babiš, kvůli zákonu o střetu zájmů vložil své akcie do svěřenských fondů.

5. 7. 2023 14:36

Doporučujeme

Startupoví investoři jsou v posledním roce opatrnější než kdy dříve. Podnikatelům nestačí vize a nápad – stále větší tlak je na tvrdá data. Jenže některé obory naopak zažívají boom a peníze do nich proudí, nejistotě navzdory. Třeba umělá inteligence a konkrétně pak český Resistant AI, který pomáhá bankám a pojišťovnám odhalovat podvody. Minulý týden oznámil, že nabral další stovky milionů korun.

Partner podcastu: ERSTE Premier

5. 7. 2023 13:21

5. 7. 2023 11:42

5. 7. 2023 10:45

Doporučujeme

„Psal nám člověk, který jel závod o délce čtyři sta kilometrů, a říkal, že nechápe, jak to může být tak pohodlné. Že bychom měli dostat Nobelovu cenu za mír pro zadky.“

- Jiří Dužár z firmy Posedla, výrobce cyklistických sedel

Čtěte dále

5. 7. 2023 10:00

Rychlá zpráva

letadloFoto: L.Filipe, C.Sousa

Letiště v Amsterdamu dnes kvůli větru zrušilo stovky letů včetně dvou ranních do Prahy

Omezení provozu má trvat až do dnešní odpolední třetí hodiny. Minimálně do té doby je tedy nutné počítat s rušením nebo zpožděním odletů i příletů. Silný vítr v Nizozemsku kromě letecké dopravy narušil i tu železniční. Úřady vyzvaly lidi, aby zůstali doma.

5. 7. 2023 09:00

Rychlá zpráva

Hudba od umělé inteligence se bude moci ucházet o hudební ceny Grammy

Podle ředitele Recording Academy, organizace rozdávající známé hudební ceny Grammy, Harveyho Masona mladšího by to bylo možné v případech, kdy by člověk ke konkrétnímu dílu „přispěl smysluplným způsobem“. V rozhovoru pro agenturu AP dodal, že rozhodně nechce, aby umělá inteligence lidské umělce nahradila. Naopak je pro to, aby jim pomohla jejich kreativitu a tvorbu dále rozvíjet.

5. 7. 2023 07:40

5. 7. 2023 06:20

Doporučujeme

„Novináři mi vymysleli přezdívku Táta hypoték. A i když jsem hypotéky opravdu nevymyslel, určitou zásluhu na tom, že se z nich stal standardní produkt a lidé si je oblíbili, snad mám.“

- Jan Sadil

Čtěte dále

4. 7. 2023 19:33

Rychlá zpráva

EU může zakázat zpracování osobních dat technologickým společnostem

Německý antimonopolní úřad zakázal sociální síti Facebook využívat údaje uživatelů z dalších sociálních sítí, spadajících pod společnost Meta jako je Instagram nebo Whatsapp. Meta toto rozhodnutí zažalovala u německého soudu, nakonec se ale celý případ dostal až před Soudní dvůr EU. Ten rozhodl, že antimonopolní úřady v zemích EU mohou zakázat velkým technologickým firmám zpracovávat osobní data uživatelů. Podle České televize rozhodnutí otevírá cestu k rozšíření dohledu nad praktikami dominantních internetových hráčů v unijních zemích.