Live

zobrazit nejnovější

27. 1. 2024 09:40

Rychlá zpráva

Automobilka Polestar se chystá propustit 15 procent svých zaměstnanců

Švédský výrobce elektromobilů Polestar Automotive plánuje kvůli náročným podmínkám na trhu zrušit globálně asi 450 pracovních pracovních míst. To představuje zhruba 15 procent z celkového počtu zaměstnanců.

27. 1. 2024 08:32

27. 1. 2024 07:16

26. 1. 2024 21:30

Rychlá zpráva

jureckaFoto: MPSV

Marian Jurečka zůstává předsedou lidovců

Celostátní konference KDU-ČSL vyjádřila důvěru předsedovi strany Marianu Jurečkovi, aby ji vedl a pokračoval v práci ministra práce a sociálních věcí až do volebního sjezdu. Ten se bude konat ve druhé polovině října. Jurečka čelí kritice spolustraníků mimo jiné za to, že neukončil vánoční večírek na svém ministerstvu v den tragické střelby na Filozofické fakultě Karlovy univerzity.

26. 1. 2024 20:37

Rychlá zpráva

umprumFoto: Miriam Pružincová

Na UMPRUM můžete vyrazit na výstavu klauzurních a semestrálních prací

UMPRUM opět otvírá své dveře široké veřejnosti. Pravidelná celoškolní přehlídka ARTSEMESTR návštěvníky seznamuje s klauzurními i semestrálními projekty v oborech architektura, design, grafika, volné a užité umění. Po dobu výstavy se hlavní budova na náměstí Jana Palacha promění v jednu velkou galerii, od sklepa až po půdu. Výstava pro zimní semestr 2024 je veřejnosti otevřena od 26. ledna do 1. února.

26. 1. 2024 19:58

Rychlá zpráva

hmFoto: H&M

Prodejce oděvů H&M chce podle odborů uzavřít ve Španělsku čtvrtinu obchodů

Švédský prodejce oděvů H&M plánuje uzavřít více než čtvrtinu svých obchodů ve Španělsku a propustit skoro 15 procent zaměstnanců. Oznámil to dnes španělský odborový svaz CCOO. H&M teď má ve Španělsku 91 obchodů a zhruba 4000 zaměstnanců. Uzavřít plánuje 28 obchodů, o práci tak pravděpodobně přijde 588 zaměstnanců.

26. 1. 2024 18:41

Rychlá zpráva

hradec-namestiFoto: ARN studio

Náměstí v centru Hradce Králové už nebude obří parkoviště

Hradec Králové plánuje zásadně přepracovat Velké náměstí, které v současné době vypadá vzhledem k 230 místům pro auta spíše jako obří parkoviště. Parkovací kapacita má klesnout na 60 míst, nadto má na náměstí vzniknout sdílená zóna pro chodce, cyklisty i automobily, zeleň, nové osvětlení či zázemí pro konání akcí. Koncept studie zpracovávalo sdružení ARN studio.    

26. 1. 2024 17:17

Doporučujeme

Přemýšlíte, na co vyrazit o víkendu do kina? Přečtěte si recenzi filmu Chudáčci, která by vás na něj mohla nalákat – pokud to už neudělalo 11 oscarových nominací.

emma-stone

26. 1. 2024 16:21

Rychlá zpráva

Volby do Evropského parlamentu proběhnou 7. a 8. června

Prezident Petr Pavel vyhlásil termín letošních voleb do Evropského parlamentu na pátek 7. a sobotu 8. června. Informoval o tom odbor komunikace Hradu. Prezident musel termín formálně vyhlásit, nicméně v tomto případě byl vázán dohodou o datu konání voleb na evropské úrovni a českými zákonnými pravidly pro určení volebních dnů.

26. 1. 2024 15:26

Rychlá zpráva

Jiří SkopovýFoto: Seed Starter

Šéf investičního fondu Seed Starter České spořitelny odchází z funkce

Jiří Skopový, šéf investičního fondu Seed Starter České spořitelny, po téměř čtyřech letech odchází z funkce. Skopový fond v roce 2020 začal budovat, ten za dobu existence podpořil devět startupů, do nichž poslal téměř 200 milionů korun. Jméno jeho nástupce zatím Česká spořitelna neoznámila.

26. 1. 2024 14:46

Rychlá zpráva

vlak-praha-ceske-drahy-cdFoto: Kevin Prince/Flickr

Rozsáhlá výluka zkomplikuje víkendové cestování vlakem z Prahy do západních Čech

Žádný vlak směrem na Beroun, Plzeň ani Mnichov nepojede z pražského hlavního nádraží ani ze Smíchova. Rychlíky a osobní vlaky budou začínat v Radotíně, expresy až v Berouně. Od pondělí naváže o trochu mírnější, ale delší výluka, která potrvá až do prosince. Většina osobních vlaků z Prahy bude končit v Karlštejně, dále do Berouna dovezou cestující hlavně rychlíky. Dálkovým spojům mezi Prahou a Plzní se zároveň prodlouží jízdní doba, část rychlíků bude místo hlavního nádraží začínat a končit na Smíchově. Důvodem jsou práce na III. tranzitním železničním koridoru.

26. 1. 2024 14:03

26. 1. 2024 13:20

Rychlá zpráva

Soud v Haagu nyní rozhoduje, zda nařídí Izraeli pozastavit vojenské operace v Gaze

Mezinárodní soudní dvůr (ICJ) v Haagu má v pátek oznámit první rozhodnutí ve věci obvinění Jihoafrické republiky, že válka v Gaze představuje genocidu Palestinců. Šlo by o mimořádné opatření, které by mohlo vystavit Izrael mezinárodním sankcím. JAR žádá, aby soud v prvním kroku nařídil Izraeli zastavit válečné operace v Pásmu Gazy a zvýšit humanitární pomoc tamním civilistům. I kdyby ale soud Izraeli nařídil boje zastavit, neočekává se, že by to Jeruzalém udělal.

26. 1. 2024 13:15

Rychlá zpráva

Skupina ZDR hlásí první investici v roce 2024, získala retailový park v Kunraticích

Hlavním nájemce v areálu je potravinářský řetězec Billa, k dalším nájemcům patří oblíbený diskontní řetězec Pepco a síť tabákových výrobků a tiskovin Traficon. „Touto akvizicí vstupujeme do roku 2024, ve kterém očekáváme oživení realitního trhu i nárůst transakcí. Portfolio našeho fondu pro kvalifikované investory ZDR Investments SICAV a.s. se díky této akvizici rozrostlo na 39 nemovitostí o celkové hodnotě 10,1 miliardy korun,” komentuje akvizici Radek Hladký, partner skupiny ZDR Investments.