Live

zobrazit nejnovější

30. 5. 2024 09:54

30. 5. 2024 09:13

30. 5. 2024 08:03

30. 5. 2024 07:07

Rychlá zpráva

V Praze se dnes a zítra koná summit ministrů zahraničí členských států NATO

V Praze dnes začíná dvoudenní neformální setkání ministrů zahraničí států Severoatlantické aliance. Hlavním tématem akce, která bude přípravou na červencový alianční summit ve Washingtonu, by měla být válka na Ukrajině. Na okraj setkání se koná řada bilaterálních jednání, několik českých politiků se setká například s americkým šéfem diplomacie Antonym Blinkenem. Prezident Petr Pavel pak udělí Řád Tomáše Garrigua Masaryka III. třídy generálnímu tajemníkovi NATO Jensi Stoltenbergovi.

29. 5. 2024 19:49

29. 5. 2024 18:53

Rychlá zpráva

navrh-bez-nazvu-64Foto: Ceskyhokej.cz

Premiér ocenil vítězné hokejisty, předal jim pamětní medaili Karla Kramáře

Premiér Petr Fiala udělil týmu hokejistů, kteří o víkendu získali zlato na domácím mistrovství světa, pamětní medaili Karla Kramáře. Hokejisty přivítal dnes po poledni v zahradě pražské Kramářovy vily. V krátkém poděkování zdůraznil, že svým výkonem posílili národní hrdost, dodali naději a dobrý pocit spoustě lidí v České republice. Jako častý návštěvník hokejových zápasů zmínil, že mistrovství osobně hodně prožíval a přineslo mu radost.

29. 5. 2024 16:47

29. 5. 2024 15:50

Rychlá zpráva

Do kosmu vyletěla družice, která bude sledovat, jak fungují mraky

V úterý byla z kalifornského kosmodromu Vandenberg na oběžnou dráhu vypuštěna evropsko-japonská družice pro výzkum klimatu určená ke studiu teplotní rovnováhy Země. Satelit má měřit vliv mraků na klima, napsal server BBC News. Některé mraky v nízkých výškách planetu ochlazují, jiné ve velkých výškách působí jako přikrývka. Mise Earthcare bude pomocí laseru a radaru zkoumat atmosféru, aby přesně zjistila, kde se nachází rovnováha. Jedna z velkých nejistot v počítačových modelech používaných k předpovědím spočívá v otázce, jak bude klima reagovat na zvyšující se množství skleníkových plynů.

29. 5. 2024 14:15

Rychlá zpráva

nissan-leaf2

Mezi elektromobily ojetinám kraluje Nissan Leaf před Smartem a Hyundaiem

Online platforma na prodej ojetých aut Carvago, který působí v řadě evropských zemí, vydala data za rok 2024 o tom, jaký je zájem o použité elektromobily. A v první pětce překvapivě chybí modely od Tesly nebo ještě nedávno velmi populární BMW i3. Nejžádanějším je Nissan Leaf, následuje Smart Fortwo EQ, třetí je Hyundai Kona Electric, za ním je Kia e-Niro a pátý je VW ID.3. „Přestože je průměrně jen každý desátý ojetý vůz prodaný online elektromobil, podíl EV se na trhu ojetin postupně zvedá. Zákazníci Carvago nejčastěji pořizují elektrická auta ve stáří tři až čtyři roky, s nájezdem do 30 tisíc kilometrů a cenou do 550 tisíc korun,“ uvedla společnost.

29. 5. 2024 12:51

29. 5. 2024 10:45

29. 5. 2024 09:32

Rychlá zpráva

Novinářský výbor vyzval vedení PPF, ať se postaví čelem k dění v televizi Markíza

Jiří Šmejc sice na nedávném setkání s novináři opakoval, že televize Markíza žádným politickým tlakům na Slovensku nečelí ani nepodléhá, nicméně aktuální dění ve stanici je na pováženou. A Český národní výbor Mezinárodního tiskového institutu jej nyní vyzval, aby se dění v televizi začal s Renátou Kellnerovou věnovat. Je prý ohrožena nezávislost. Jde o to, že televize Markíza v pondělí ohlásila přerušení vysílání dvou diskusních pořadů. Učinila tak poté, co jejich moderátor Michal Kovačič v neděli v živém vysílání vedení stanice kritizoval a varoval také před takzvanou orbánizací médií na Slovensku, tedy možným získáním kontroly nad médií vládní mocí po vzoru kroků maďarského premiéra Viktora Orbána. Moderátora se pak zastaly desítky jeho kolegů.