Live

zobrazit nejnovější

10. 5. 2023 09:35

10. 5. 2023 09:05

10. 5. 2023 08:36

Rychlá zpráva

beetlejuiceFoto: Bruno Guerrero/Unsplash

Beetlejuice 2 dorazí do kin v roce 2024, vrátí se Michael Keaton i Wynona Rider, doplní je Jenna Ortega

Beetlejuice se vrací a nemusíte ani třikrát vyslovit jeho jméno! Pokračování osmdesátkové klasiky Tima Burtona, v níž si nedávno zesnulý manželský pár nedokáže poradit s novými nájemníky svého domu, a tak si na pomoc zavolá strašidlo, kterému se všichni ostatní obloukem vyhýbají, má do kin dorazit na začátku září 2024. O zápletce zatím není moc známo, potvrzený je ale návrat Michaela Keatona v roli Beetlejuice i Wynony Rider jako Lydie Deetz, o niž poltergeist usiloval. Doplnit by je měla hvězda netflixovského hitu Wednesday Jenna Ortega, která si zahraje Lydiinu dceru, nebo Justin Theroux. Pokud se nic nezmění, Warner Bros. film nasadí do přímé soutěže s novým Bladem od Marvelu.

 

10. 5. 2023 07:58

Rychlá zpráva

Průměrná sazba hypoték podle Hypoindexu v květnu nepatrně vzrostla

Průměrná nabídková sazba hypoték podle Swiss Life Hypoindexu vzrostla v květnu o dva bazické body z dubnových 6,30 procenta a k 5. květnu činila 6,32 procenta. Ve srovnání s průměrnou nabídkovou sazbou před dvěma lety je o 3,92 procentního bodu vyšší. Vyplývá to z údajů, které porovnání dříve známé jako Fincentrum Hypoindex zpracovává na základě stavu k pátému pracovnímu dni každého měsíce. Metodika odráží aktuální průměrnou nabídkovou sazbu hypotečního úvěru pro 80 procent hodnoty nemovitosti.

10. 5. 2023 07:33

10. 5. 2023 06:34

Rychlá zpráva

Donald Trump podle poroty sexuálně zneužil novinářku, má zaplatit odškodné

Bývalý americký prezident, kterého v ostře sledovaném sporu zažalovala za znásilnění, k němuž mělo dojít v roce 1996, a pomluvu bývalá novinářka Jean Carrollová, se podle poroty dopustil sexuálního zneužití, znásilnění se podle ní prokázat nepodařilo. Za svůj čin i následnou pomluvu má Carrollové vyplatit odškodné pět milionů dolarů. Velkou otázkou nyní je, jak verdikt ovlivní Trumpovu snahu získat republikánskou nominaci do dalšího volebního klání o Bílý dům.

 

9. 5. 2023 20:24

Rychlá zpráva

iwan-baanFoto: Iwan Baan

V CAMPu začne výstava známého fotografa architektury Iwana Baana

Holanďan Iwan Baan patří v současnosti k nejvyhledávanějším fotografům architektury, který loni v létě poprvé v životě navštívil a nafotil Prahu. Sedm dní v našem hlavním městě strávil s fotoaparátem v ruce – fotil pěšky, na kole i z vrtulníku. Své dílo od 10. května představí v pražském CAMPu na výstavě s názvem Iwan Baan: Prague Diary. „Iwan Baan se na svých fotografiích z Prahy neomezuje na notoricky známé a vyhledávané lokality, ale i na ty opomíjené. Mapuje také důležité brownfieldy jako Nákladové nádraží Žižkov nebo okolí metra Vltavská a zachycuje je v jejich syrovém stavu. Zaměřuje se na zástavbu v blízkosti řeky, průmyslové objekty, dopravní infrastrukturu, ostrovy, krajinu a rušný i tichý život kolem ní,“ říká Ondřej Boháč, ředitel Institutu plánování a rozvoje hl. m. Prahy.

9. 5. 2023 19:35

Doporučujeme

Karel Gargulák z PAQ Research v našem podcastu Weekly popisuje, že střední školství se těžko vyrovnává se stěhováním do měst a měnícími se preferencemi studentů.

Partner podcastu: Goodyear

9. 5. 2023 18:51

Doporučujeme

„Hlavní brzda je v tom, jak v České republice funguje celý princip zdanění zaměstnaneckých akcií.“

- daňový poradce Michal Jelínek

Čtěte dále

9. 5. 2023 18:24

Rychlá zpráva

pavel-tykac2Foto: Nguyen Lavin/CzechCrunch

Tykač chce dál nakupovat v USA a Austrálii

Český miliardář Pavel Tykač v rozhovoru pro agenturu Reuters uvedl, že se poohlíží po dalších akvizicích ve USA a Austrálii. Jeho společnost Sev.en Global Investments chce pokračovat v obchodech zaměřených na výrobu elektřiny, těžbu uhlí a těžební práva, které mají vysokou výnosnost a jsou z odvětví, jimž se ostatní vyhýbají. Tykačova skupina nedávno oznámila nákup těžebních práv na termální uhlí v australském Queenslandu. Šlo už o třetí transakci v zemi za posledních osm měsíců.

9. 5. 2023 17:48

9. 5. 2023 17:11

Rychlá zpráva

Aerolinka Ryanair si objednala až 300 letadel Boeing 737 MAX 10

Irský nízkonákladový letecký dopravce Ryanair po dlouhém vyjednávání od svého dodavatele Boeing objednal 150 letadel Boeing 737 MAX 10 a na dalších 150 má opci. Ryanair uvedl, že jde o transakci v hodnotě 40 miliard dolarů, tedy téměř 854 miliard korun. Jde tak o jednu z největších zakázek svého druhu za poslední roky. Informovala o ní agentura Reuters.