Live

zobrazit nejnovější

3. 6. 2024 21:11

Doporučujeme

„Nedávno jsem se sám sebe ptal, jestli to dělám správně. Měl jsem možnost uvést naše hokejisty na Staromáku, ale najednou bylo šest a já si řekl, že musím jít, protože jsem dlouho nekoupal dceru. To jsem nakonec nestihl, ale stihl jsem uspávání syna.“

- Libor Bouček, moderátor

Čtěte dále

3. 6. 2024 19:56

3. 6. 2024 18:29

3. 6. 2024 16:07

Rychlá zpráva

Legendární meme akcie GameStop jsou díky Redditu zase v kurzu

Akcie americké firmy GameStop jsou zhruba po třech letech díky diskusním fórům a dalším internetovým skupinám opět v centru pozornosti investorů. V neděli o sobě totiž dal po delší době vědět obchodník Keith Gill, který sdílel snímek s výpisem z makléřského účtu, na němž je vidět, že k minulému pátku držel akcie GameStopu v celkové hodnotě 115,7 milionu dolarů (2,6 miliardy korun).

Akcie  distributora videoher GameStop ještě před začátkem dnešního obchodování na trhu Nasdaq v New Yorku vykazovaly růst až o 90 procent, který později zmírnil asi na 70 procent a cena v tu dobu činila zhruba 39 dolarů za kus. Pro cenné papíry zpopularizované mezi drobnými investory na sociálních sítí se vžil název meme akcie. A právě akcie GameStopu jsou považovány za první takové.

Keith Gill vystupuje na síti Reddit pod pseudonymem „DeepF——Value“ a na platformách YouTube a X jako „Roaring Kitty“. Není možné ověřit, zda snímek makléřského účtu, který ukazuje akcie GameStopu v hodnotě téměř 116 milionů dolarů, skutečně patří Gillovi. Pouhý náznak, že Gill drží akcie GameStop v takovém objemu, ale v neděli večer vedl k silnému růstu ceny této emise na platformě Robinhood, která umožňuje s akciemi obchodovat nepřetržitě.

3. 6. 2024 14:23

3. 6. 2024 12:41

Rychlá zpráva

chip-nvidiaFoto: Nvidia / CzechCrunch

Nvidia oznámila nové čipy pro systémy umělé inteligence jen pár měsíců po předchozí generaci

Nvidia v neděli představila novou generaci čipů pro umělou inteligenci zvanou Rubin, která nahradí tu předchozí Blackwell. Firma ji přitom oznámila jen o několik měsíců dříve, v březnu. Blackwell je přitom stále ve výrobě a očekává se, že se k zákazníkům dostane během letoška. Rubin by pak měl být k dispozici v roce 2026.

3. 6. 2024 11:04

Rychlá zpráva

Comic-Con Junior potřetí v Brně. Prvním hereckým hostem je John de Lancie ze Star Treku

Třetí ročník festivalu popkultury Comic-Con Junior potěší i letos všechny dospělé, náctileté a dětské fanoušky sci-fi a fantasy. Brněnské výstaviště se na podzim v termínu od 2. do 3. listopadu znovu promění v doupě filmů a seriálů, videoher i stolních her, komiksů a knih a samozřejmě i kostýmů.

Návštěvníci si budou moci užít třeba jednu z ikon populárního seriálu Star Trek, oblíbeného Q, v podání Johna de Lancie, ale i další herecké, komiksové a cosplay hosty. Do 30. června mohou kupovat zvýhodněné vstupenky. Letos poprvé mohou využít společného vstupu na Comic-Con Junior a nový knižní veletrh Kniha Brno, který bude probíhat v sousedících prostorách.

3. 6. 2024 09:26

3. 6. 2024 08:17

3. 6. 2024 07:01

Rychlá zpráva

V Mexiku skončily volby, do čela země se poprvé postaví žena

Mexičané za sebou mají velký den – včera volili nového prezidenta a také své zástupce v parlamentu a ve vedení regionů. Volby pronásledovalo násilí, během kampaně bylo zabito několik kandidátů a klid nebyl ani včera. I tak k urnám podle odhadů mohlo přijít na 100 milionů oprávněných voličů. Oficiální výsledky zatím nejsou známé, podle AFP a Reuters se vítězkou s velkým náskokem zřejmě stala bývalá starostka hlavního města a kandidátka vládní strany Claudia Sheinbaumová, její hlavní protikandidátkou byla Xóchitl Gálvezová.